Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első saját lakás vásárlása...

Első saját lakás vásárlása előtt pánik?

Figyelt kérdés

Olyan vagyok, mint a népmesében :D El is akarok már költözni itthon, meg nem is. Akarok lakást, meg nem is (mert ugye Magyarisztán eléggé kiszámíthatatlan hely). Bp-n lenne a lakás amúgy


25F



2019. jún. 5. 06:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Dicsekszel, vagy panaszkodsz?:)

Mi a kérdés?

2019. jún. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hogy normális-e ennyire görcsölni ezen?


Bocs, egy kicsit korán volt, amikor kiiírtam a kérdést, még félálomban vagyok :)

2019. jún. 5. 07:00
 3/19 A kérdező kommentje:
A lakás meg nem dicsekedni való, 2 szobás panel
2019. jún. 5. 07:00
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy örülnél hogy elhúzhatsz végre otthonról...

Félsz, hogy anyuci nem csinál reggelit?

2019. jún. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Más a seggét a földhöz verne.
2019. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Min görcsölsz pontosan?
2019. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem én sem, hogy mi a pánik oka? Az önállóság kérdése, hogy neked kell mindent csinálni? Mert ja, ez normális, de én nem gondolom, hogy túlzottan jó egyből a mélyvízbe bedobni, ha eddig full önállótlan voltál. Én "pánikot" először és utoljára 16 évesen éreztem, amikor koleszba kerültem. Utána már minden szép fokozatosan jött. Albérlet, saját lakás.

Szóval a kérdésednek nincs se füle se farka, mitől félsz? Az önállóságtól, vagy a kötelezettségektől (csekkek, hivatalos ügyintézésekkel járó macera), vagy hitelből veszed és attól tartasz? Fogalmazd meg kicsit pontosabban mitől tartasz.

2019. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem az egyedülléttől, önállóságtól aggódok, hanem hogy jó ötlet-e lakásba ölni a létező összes pénzem, hitel nélkül. Pont 0 Ft-om marad utána.
2019. jún. 5. 14:43
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Na, alakulunk.

Ez még mindig sok dologtól függ főleg: hosszútávon, vagy rövidtávon profitálni akarsz belőle? Rövidtávon nem jó befektetés, pláne, hogy kinullázod magad.

Mennyi idő alatt tudod "visszatölteni" a tartalékaid mondjuk olyan 1M körüli megtakarításra? Üres kasszával lenni nagyon kiszolgáltatott érzés. Elromlik valami, történik egy betegség vagy bármi ilyesmi, akkor kiszolgáltatott vagy. Ellenben az ingatlan hosszútávon értéktartó, sőt. 10-15-20 év alatt mindenképp reális profitot hoz, ha később úgy döntesz, hogy eladod.

2019. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ilyen rohamos ütemben emelkedő ingatlanárak mellet, azért döntöttem úgy, hogy ingatlant veszek, mert kb esélyem nem lesz venni 1-2 év múlva, ha így mennek fel az árak.


Azon is gondolkozom, hogy ki kéne adni, hogy hozza vissza az árat szép lassan. Csak akkor meg marad minden a régi, ugyan úgy otthon laknék stb.



Tudom, hogy sokan összetennék a két kezüket, de ugye minden ember szituációja más és más...

2019. jún. 5. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!