Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérbeadók miért ijednek meg...

A bérbeadók miért ijednek meg és zárkóznak el azonnal, amikor megtudják ezt?

Figyelt kérdés

Nyugdíjas édesanyámmal és pár hónap múlva tizennyolc éves lányommal keresek albérletet, de amint ezeket az információkat közlöm érdeklődés közben, az addig teljesen barátságos, készséges bérbeadók teljesen bepánikolnak. Ma volt több ember, aki kapásból ki is nyomott, amint közöltem, hárman vagyunk, és milyen korúak.


Ez miért okoz ekkora hátraarcot a részükről? Én eddig olyanról hallottam, hogy a sok gyerekes vagy kicsi gyerekes párokkal szemben vannak fenntartásaik.



2018. jún. 11. 21:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%

Mert még nem volt háziállatos bérlőjük.

Esküszöm, ha átküldöd valamelyik telefonszámát felhívom, hogy a házikedvencnek tartott disznómmal akarok költözni meg meleg is vagyok. 😅😅😅😅😅😅


Sajnálom hogy ilyen korlátolt barmokba futottál bele.

2018. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Részemről tippelek az ideális bérlő egyedülálló zárkózott csendes szolgalelkű 21-30 éves 65-80 kg és 170-182 cm max . Megválogathatják mert a kereslet nagyobb albérlet iránt mint a kínálat -
2018. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Csak arra tudok gondolni, hogy túl sokan vagytok akkora helyre. Mekkora lakást szoktatok hívni?

Vagy arra, hogy már előbb elkelt a lakás, mindegy is, mit mondasz.

Vagy feketén akarják kiadni és nem feltételezik, hogy ilyen hátterű emberek belemennének.

Arról szokott szó esni, mennyi időre és miből vennéd ki?

2018. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Csak tippelni tudok. Talán azt feltételezik, hogy a lányod majd bulizik és leamortizálja a lakást. Esetleg attól tartanak, hogy édesanyád a közeljövőben elhalálozik, és nem akarják, hogy ez az ő lakásukban történjen(ez kicsit fura indok lenne, de én ismerek olyat, aki nem megy be olyan házba, ahol tudja, hogy a közelmúltban meghalt valaki). De azért mind a két általam tippelt indok elég furcsa. Sokkal gyakrabban probléma a kisgyerek és a háziállat. Én azt javaslom, hogy próbálkozz, előbb-utóbb csak lesz valaki, aki tényleg ki akarja adni a lakását, és nem kifogásokat keres.
2018. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A lány időközben felvetette azt, amit írtatok, hogy bulizástól félnek, de én elvetettem ezt akkor azzal, hogy kisvárosban biztos nem találna rá partnert még akkor is, ha nem olyan típus lenne, aki évente maximum kétszer mozdul ki, akkor is könyvekért.


Időtartamról és hasonlókról még csak beszélni se tudtunk. Megkérdezem, hogy mennyibe kerül, van-e kaució és az mennyi, utána kérdezik, hogy hányan vagyunk és már koptatnak is, mintha azt mondanám, hogy négy lovat meg nyolc gyereket viszek... ':D

2018. jún. 11. 22:33
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szeritem azért mert az jön le nekik, hogy három emberből van egy nyugdíjas, és egy másik kereső aki szintén nő. Tehát kapásból összerakják, hogy a család jövedelme valószínüleg nagyon alacsony, a kiadás viszont sok.(18 éves gyerek)

Így nyilván az ösztöneik azt súgják, hogy "kockázatosak" vagytok.


Utóiratként. 5 éve adtam ki a felújìtott lakásomat, egy családnak. Akkor a kislàny 6 éves volt, azóta született egy kisfiú.

A lakást rendben tartják, rendesen fizetnek, megbecsülöm őket így nem emeltem a bérleti díjon.

Remélem te is találsz normális bérbeadót!

2018. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#3: A méret változó, másfél szobásokat, két szobásokat hívogatok átlagban.


Nemrég visszahívott az egyikük, és mint kiderült, a párja azt mondta neki, hogy nem összesen hárman megyünk, hanem három gyerekkel megyek. Erre nem tudom, mit mondhatnék...

2018. jún. 11. 22:35
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A szobaszám nem méret. Szóval mekkora lakásokat hívsz?
2018. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
# 6 - Ez is benne van a pakliban, erre speciel nem gondoltam még. Köszönöm, remélem, összejön! :)
2018. jún. 11. 22:38
 10/27 A kérdező kommentje:
#8: Nagyon változó, (70-120 nm) a hirdetésekben szobaszámot szoktak írni, soknál nem is derült ki, hogy maga a ház mekkora lenne, mert már le is ráztak.
2018. jún. 11. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!