Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kiadni vagy eladni, melyiket...

Kiadni vagy eladni, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Egy budapesti panel lakásról lenne szó, amit örököltem. Az értéke 30-40M, utána néztem interneten és összehasonlítottam az árakat. Azért ez nem kevés összeg.


A másik opció a kiadás lenne. Kb 160-180-ért lehetne kiadni amiből adózni is kell+hosszú távon a felújítás+korszerűsítéssel is számolni kell, ha bármi elromlik stb. Számoljunk évente legjobb esetben 1,5 milliós profittal.


Szóval ha a kiadás mellett döntök, akkor jelenlegi helyzet szerint több, mint 25 év múlva fog csak megtérülni az a pénz, amit jelenleg kapnék, ami rengeteg idő, lehet, hogy addigra már nem is leszek életben(bár azért remélem igen, most 26 vagyok)


+rájön még a kiadásra az egyéb munka a házzal, hiszen azért folyton vannak teendők, intézendő dolgok.



Ti melyiket választanátok és miért?



#albérlet #ház kiadás
2019. jún. 5. 19:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
én is azt gondolom, ha nem kell sürgősen az ár egy másik ingatlanra, ne add el. A lakáskiadásnál nagyobb biznisz szerintem most az átlagember számára nincs. Gondolj bele: szinte egy havi kereset a "semmiért", nem hiába hívják passzív jövedelemnek. Ami kicsit nehéz, jó albérlőket találni, de ha ügyesen választod ki őket, nem lesz velük gond. Én 7 éve adom ki a lakásom, most a második fiatal pár veszi ki (az első is fiatal pár volt, azért mentek el, mert saját lakást vettek). Nem szabad időt sajnálni a szimpatikus és megbízhatónak tűnő emberek kiválasztására. Nem mondom, hogy biztos siker és hogy nem lehet belefutni olyanba, hogy félreismersz valakit és galibát okoz, de nekem eddig bejött az első benyomás. Aki kötekedik, nem szimpatikus, annak nem szabad kiadni akkor se, ha foglalóval jön. Amúgy persze fel kell újítani néha, de azért ez nem túl gyakran van. és az albérletből befolyó pénz is segít a költségeKben. Szóval, ha nincs szükséged az árára, szerintem tartsd meg és add ki.
2019. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Lovag Márton ***** válasza:
A lakások ára, ha nem is évente kétz számjeggyel, de véleményem szerint még mindig emelkedni fog néhány évig.Utána sem lesz olyan nagy áresés mint 2008 környékén.Adózni mindig a bevétel után kell csak, tehát minden a lakás karbantartásával és felujításával kapcsolatos anyag és munkadíjat-amiről van számlád-költségként elszámolhatod, ezáltal jelentősen csökkentve az adó mértékét.Tegyél fel egy előrefizetős villanyórát, közjegyzőnél kösd a bérleti szerződést, és nem lesznek gondjaid a bérlővel.Én tuti, hogy ki adnám albérletbe a lakást.Egy panelba nincsen kazán, vagy bojler ami elromoljon, ha tisztán csinálod akkor utalhatnak is, így akár 3 havonta is ráérsz megnézni a lakást, nem sok meló van vele.Minél több helyről van bevételed, annál stabilabb nyugisabb az életed.
2019. jún. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire "kell" a pénz. A panel árak tényleg csúcson vannak Pesten, egyet értek azzal, aki az eladást javasolja, és ingatlanba tenném, de értékállóba. Most vagy magadnak veszel, vagy más típusú ingatlant vennék befektetésnek, pl. üzlethelyiséget. Ha megforgatnám, csak ingatlanban.

25 év alatt annyi minden történhet az ingatlan árakkal, annyi hullámvölgy lehet benne, mert csak a 2 végletre gondolsz.

A panel árak eléggé a plafont verik.

2019. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!