Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Leesnek-e féléven belül az...

Leesnek-e féléven belül az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Vagy még lehet őket pumpálni?


A magyar folyamatok egyébként teljesen szinkronban működnek az amerikai (USA) folyamatokkal, csak ők egy kissé előrébb vannak.



2019. jún. 7. 19:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
nem
2019. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Semmi nem indokolja hogy leessenek. Sőt...
2019. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Hol olvasod az amerikait?
2019. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

CSOKok, asszonyhitel, infláció, GDP növekedés.

Némelyik pár százalékkal, némelyik 5-10 millióval veri fel az árakat.

Viszont az új állampapírokon kívül nem igazán van olyan, ami csökkentené.

2019. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Elméletileg lehet, hogy nem esnek le az árak. Gyakorlatilag viszont megtörténhet, ha nem is fél év múlva (bár a bili mindig lassan telik meg, de gyorsan borul ki :)).

Ja és akkor szokott borulni minden, amikor a legoptimistábbak az emberek, azaz a legtöbben nem várják.

Nézz utána a Bitcoinnak, ami a világ legoptimistább befektetési területe volt (és talán megint az lesz, nem lehet tudni). A Bitcoinról is azt mondták, hogy szigorúan évente fog duplázódni, vagy triplázódni az értéke és soha nem fog leesni az árfolyama (mert hogy limitált és hogy egyre több befektető szállt be). Aztán a nagy optimizmusból az lett, hogy rengetegen beszálltak, jó néhányan minden vagyonukkal, sokan még hitelt is vettek fel hogy Bitcoinra váltsák (mindezt sokan közvetlenül az árfolyamcsúcs előtt tették), utána hirtelen megfordult az árfolyam egy nap alatt és 20 ezer dollárról fokozatosan lement 3000-re. Mindez úgy történt, hogy semmi nem utalt komolyabb esésre.

Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, mert az egyik ingatlan, a másik digitális pénz, de mindkettőt az emberek tömegei mozgatják, ugyanolyan elvek szerint. A spekulánsok, az emberi érzések, félelmek, nyereségvágy, kétségbeesés mind kihatnak mindenre, aminek értéke van. Így pedig minden, aminek étéke van, hullámzik, felfelé és lefelé és sokszor nem is kis mértékben. Szóval ami magasan van, annak az esetében biztos lehetsz, hogy lesz lent is. Persze, utána egyszer megint fent lesz, hogy később ismét lent legyen.

2019. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

Azért ez elég meredek, hogy bitcoint hasonlítasz egy ingatlanhoz. Az egyik egy számsor, ha nem tudod eladni, önmagában tökéletesen hasznavehetetlen, a másik meg egy ház, ami ha nem kell senkinek, még akkor is menedéket ad neked.


A kínálatot érdemes figyelni:

[link]


de még mindig túl kevés az épülő új lakás, ezért mennek felfelé az árak.

2019. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Azért ez elég meredek, hogy bitcoint hasonlítasz egy ingatlanhoz."

Számítottam ilyen megjegyzésre, ezért magyaráztam meg előre. Tessék visszaolvasni.


"Az egyik egy számsor, ha nem tudod eladni, önmagában tökéletesen hasznavehetetlen"

Nem vagyok Bitcoin mániás, de azt már tisztázzuk, hogy nem hasznavehetetlen, mivel itt igazat kell adni a Bitcoin mániásoknak, hogy lehet hasznát venni, mivel egyes cégeknél lehet vele fizetni.

Persze, világpénz nem lesz egyikből sem (ahhoz viszonylag stabil árfolyam és szinte minden kormány és bank általi elismertség kellene), de látható, hogy mekkora hype alakult ki a kriptopénzek körül az elmúlt években. Egy 245 milliárd dolláros piac már elég jelentős (ekkora az összes kriptopénz piaci kapitalizációja) ahhoz, hogy következtetéseket vonjunk le belőle a széles tömegek viselkedésére vonatkozóan.

Emlékezzünk csak a Bitcoin egyik legfontosabb értéknövelő tulajdonságára: szándékosan korlátozott számban elérhető, a BTC mániások gyakran hivatkoznak rá az arany alteregójaként, mégis megtörtént, hogy pik pakk bezuhant az árfolyama. Ennek oka az emberek viselkedésében, pszichológiájában keresendő és innen már mindegy, hogy az az értékhordozó micsoda.


"a másik meg egy ház, ami ha nem kell senkinek, még akkor is menedéket ad neked"

A saját és a befektetésnek szánt ingatlanokat ne vegyük egy kalap alá. Az ingatlanpiacot leginkább a befektetők mozgatják, variálják (egyszerűen azért, mert jelentős anyagi forrásokkal rendelkeznek), míg a magán célú felhasználók sokkal huzamosabb ideig maradnak egy helyen, fizetik hosszú távú hitelüket. Már aki megteheti hogy vásárol, mert egyre többen kényszerülnek bérlésre az esztelenül megemelkedett árak miatt: tessék végiggondolni és utánaszámolni, hogy az elmúlt években a 2012-esnek minimum 3-szorosára nőttek az ingatlan árak, míg a fizetések még hazudva is csak jobb esetben, jóindulattal 2-szeresére, de a realitás talaján állva csak olyan 60% és 70% közötti nettó bérnövekedést mutatnak 2010 óta, szóval ebből még biztosan baj lesz.

Itt most jöhet a válasz, hogy a magas bérleti árak miatt inkább saját lakást vesznek a magánzók, de ahhoz önerő is kellene, amit sokan nem tudnak félretenni, pont azért, mert fizetik az albérletet. Ez az átlagemberek ördögi köre.


A KSH adatok nem tudnak meggyőzni, most, hogy a KSH volt vezetője rámutatott a vásárlóerő számításainak KSH-s (szépített) anomáliáira.


Ne értsd félre, ezzel nem oltani akartalak, de ahogy egyesek kinevetik azokat, akik minden percben áresést várnak (egyébként most már saját kormányunk és komoly pénzügyi cégek is figyelmeztetnek várható válsághelyzetre), úgy azok is viccesek, akik töretlen árnövekedést várnak.

Amit a legutolsó válság óta tapasztalunk az olyan, mint amikor a sivatagban napokig kóborló ember elér az oázishoz és pukkadásig issza magát a kis tó vizével. Azt azért senki ne mondja, hogy az normális, hogy annak az ingatlanár színvonalnak, amit a válság előtt évtizedekig tartott felépíteni, 4-5 év alatt elértük a kétszeresét, mivel úgy 2014-2015-től lódult meg így az árnövekedés (a

2014-es áraknak pedig most már a 3-szorosánál, de inkább a 3.5-szörösénél tartunk országszerte).

2019. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

"pénzügyi cégek is figyelmeztetnek várható válsághelyzetre"


Ha tudod hogy el fogsz esni, leülsz.

Az nem válság, ha számítasz rá.

2019. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Voltak olyan évek amikor évente 15-30 % -ot drágultak a lakások. Nekem ami ekkora hozamot ígér az túl szép, hogy igaz legyen kategória. De ez az én véleményem. És lásd 2008-at. A lakáspiac közel sem érinthetetlen. De ha beüt netán a krach és valaki 20 milliókat byőg majd hitelbe az akkor a netán felét érő ingatlanjára azt nem fogom irigyelni. De ne legyen így.
2019. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ezen ne vesszünk össze :) De tény, hogy a többség soha nem számít válságra. Csak kevesen. Ők ahogy írod, fel tudnak készülni.

Ha már felkészülés: A kormány most már javasolja a külön takarékszámlát, hogy legyen az embereknek 3-4 havi vésztartaléka. Azt persze ők sem tudják, hogy a többség miből fog tudni félretenni, hogy legyenek vésztartalékai.

2019. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!