Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Leesnek-e féléven belül az...

Leesnek-e féléven belül az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Vagy még lehet őket pumpálni?


A magyar folyamatok egyébként teljesen szinkronban működnek az amerikai (USA) folyamatokkal, csak ők egy kissé előrébb vannak.



2019. jún. 7. 19:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én 2-3 évig még nem számítok visszaesésre, sőt, a következő egy évben még inkább rohamos növekedést sejtek. Utána ez lelassul, majd a jó isten sem tudja mi történik. Reméljük nem fogunk túl nagyot koppanni.
2019. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

↑ Na például ő sem számít válságra :) Őt meglepetésként érné, ha hamarabb történne valami, mint amire számít.

De legalább nyitva hagyja a lehetőséget. Mert aki mindig, minden eshetőségre számít, azt nem érhetik meglepetések.

2019. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti ingatlanpiacot durván fele arányban befektetők mozgatják, és a budapesti ingatlanpiac mozgása pszichológiai kihatással van az ország több pontjára is, így az ő elhelyezkedésük, mozgásuk kritikus az árak szempontjából. Az ő befolyásolásuk vagy befolyásuk az árakat is befolyásolja. Rajtuk kell tartani a szemedet. Féléven belül szerintem nem lesz semmi, de a távolabbi közeljövőben (2-3 év) várható esés. Az MNB is megállapította már, hogy Budapesten fennáll a túlértékeltség.
2019. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

MNB adott ki elemzést, hogy a lakáspiac itthon a gazdasági folyamatokhoz képest túlhevült.


Nem ilyen "leesnek az árak a felére" meg hasonló elszállt dolgok lesznek szerintem amiket sokat itt várnak. De egy korrekció ami elviszi az utolsó 1-2 év drágulását az sztem várható. De így sem lesz olyan olcsó mint 6 éve, de korrigál.

2019. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Budapesti ingatlanpiacot figyeljük kb. 1 éve vásárlási szándékkal. Azt tapasztaltuk, hogy az ingatlanárak növekedése egyértelműen megállt. Kb. Annyiba kerülnek az ingatlanok, mint 1 évvel ezelőtt ősszel. Ami engem meglepett,hogy a bérleti díjak sem ugrottak meg most tanévkezdéskor. Azért tavaly tanévkezdéskor érezhetően ugrottak egyet a bétleti díjak. Idén ez elmaradt. Egy ismerősöm árul efy pesterzsebeti ingatlant, arra panaszkodik, hogy nem nagyon vannak érdeklődők. Egyértelműen megállt az ingatlanpiac. Legalább8s Budapesten. Ennek ellenére nem hiszem, hogy az árak visszaesnének a közeljövőben. Csupán stagnálnak az árak.
2019. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Esést majd a válság bikázza be. 1 millióval kevesebben dolgoztak 2008 után mint most. Sok jól fizető állás is megszűnt pl: ingatlanosok. Ha ezek az emberek kénytelenek lesznek gyorsan eladni vagy sokan nem bírják akkor majd a hiteleket, nah az megtépázza az árakat. 2008 előtt is ingatlan őrület volt és pár év alatt eltűnt a drágulás nagy része. Én amúgy beleugrohatnék de kívárok.
2019. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy válság kell hozzá. Elegendő, ha csak elég ideig tart a stagnálás. A tőzsdén azt figyeltem meg, hogy hosszabb stagnálás után nagy változás történik. Vagy felfelé, vagy lefelé. A tőzsdén ez úgy működik, hogy ha tartósan alacsony áron stagnál, akkor jelentős emelkedés jön, mert a befektetők elkezdenek vásárolni (mindig van egy első, nagy befektető aki produkál egy "tüskét", ezt a jelenséget azonnal követik a többiek). Ha viszont tartósan magas áron stagnál, akkor egyszer csak elkezd nagyot esni, mert a befektetők egy idő után úgy érzik, hogy ideje realizálni a hasznot és elkezdenek eladni.

Nagyon hasonlónak tartom a tőzsdéhez az ingatlan piacot, lévén, utóbbit is nagy mértékben mozgatják a befektetők.

2019. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17: Ez jó észrevétel, csak nem tartom valószínűnek, hogy amíg 1 részvény van 500 Ft-ért is, és 1 ingatlan viszont 20 millió, addig a nagy befektető, mondjuk egy ingatlanbefektető elkezd eladni 500 milliárd értékben

Mert amit írsz a tőzsdén, annak ez volna az ingatlanos változata.

Az is nagy különbség, hogy az ingatlan vagyon, a pénz nem vagyon.

Sokkal kevésbé likvid, a nevében is ott van: ingatlan.

2019. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

17.:

... meg azt is gondolom, az ilyen nagy ingatlanvagyonok inkább ipari jellegűek, nem lakóingatlanok.


Mi most a lakáspiacról beszélgetünk itt.


Lakóingatlant építtetőként tudsz nagyobb mennyiségben eladni. A nagyobb értékű LAKÓingatlanok szerintem azok kezében vannak, akik lakják is. Nem nagyon tudok olyanról, hogy valaki akár csak 10, 50, 100 lakást is adna ki, és ha mégis, hát a piac szempontjából ő nem birtokol olyan nagy értéket, hogy tüske tudna lenni.

2019. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Van ráció abban, amit írsz, emiatt van, hogy egy újabb jelentős áremelkedés kevésbé valószínű. De mivel a lejtmenethez már az is elég, ha a befektetők többen, szétszórtan elkezdenek eladogatni, az árak is magasan vannak, ezért a stagnálás után az árak esése a reálisabb irány.

(Én az ingatlanokat a tőzsdei termékekkel állítottam párba, mint például fémek, részvények, stb.)

2019. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!