Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy a fenébe lehet összespóro...

Hogy a fenébe lehet összespórolni ingatlanra?

Figyelt kérdés

Igencsak szerencsés helyzetben vagyok, 23 évesen most végeztem az egyetemmel és a pályakezdő fizetésem nettó 260k gazdasági informatikusként. Ebből jelentős mennyiséget 200k forintot félre is tudok tenni havonta, ami azért nem olyan rossz ahhoz képest hogy mindenkitől azt hallom hogy ha már 10 ezret félretesze havonta az nagyon jó.


Kis matekkal kijön, hogy ez évente 2,4 milliót jelent amiből értelemszerűen lejön valamennyi (nyaralás, szórakozás, ruházkodás stb.) Szóval számoljunk 2,2 millióval. Én Budapesten élek itt egy közepes kategóriájú panel 30 millió fölött, kertes házakról nem is álmodom.


Szóval durván 10-15 évet kellene spóroljak ahhoz hogy önerőből vegyek egy közepes kategóriájú panelt de persze 10 év alatt rengeteg minden változhat árak és a fizetésem terén is de mégis ez borzalmasan sok.


2-3 éven belül közelebb leszek a 30-hoz, így a célom a külön költözés hosszú távon. Nyilván ott van még az albérlet is, de ha egyedül veszem ki akkor kb. soha nem lesz saját házam vagy csak nyugdíjas koromra annyi pénzt elvinne.



Mégis hogy a fenébe tud ma valaki lakást vásárolni? Látom youtubon, hogy a fiatalok sorra veszik meg a saját lakásukat, pl Viszkok Fruzsi és én nem sajnálom tőlük, de ennyivel többet lehet videózásból keresni mint diplomásként dolgozni? 27 évesen saját lakás Budapesten azt jelenti, hogy 20 éves korától legalább nettó 400 ezret félre tudott tenni havonta, ami durva, tehát akkor valószínűleg ennél még nagyobb keresete volt.



Aki most tervez lakást venni Budapesten vagy hasonló árban(30-40M) Mióta és hogyan gyűjtött rá össze?



2019. jún. 9. 10:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem hinnem h videozasbol 400at felre tud vki tenni havonta (hacsak nem dolgozik mellette), szerintem vagy lakastakarek, vagy szuloi tamogatas, vagy lakashitel all a hatterben. Neked is azt ajanlom, h baratkozz ossze az alberlet gondolataval (van elonye is a sajat hazzal szemben) vagy gyujts ossze onerot es lakashitel. Ugyan az elozo evekhez kepest oriasit nottek az ingatlan arak, de mire osszejon az onerod szerintem valamennyit merseklodik, illetve azt is vegyed figylembe, h a legtobb nyugati orszagban a nagyvarosokban kevesebb mint 50szazaleknak van sajat ingatlanja, (nyilvan ott nem a fizetesed 60szazaleka egy alberlet ara). (Meg annyit h azert 150bol minden kornyeken talalsz eleg jo alberletet). Az van szar helyzetben aki nem keres annyit mint te es a tobbseg igy van vele.
2019. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 kovpet ***** válasza:
91%

Kevesen vesznek úgy lakást, hogy

- nem hitelre és/vagy

- nem örökségből és/vagy

- nem családi támogatásból és/vagy

- nem másik lakás árából és/vagy

- annyi idősek mint te.


20-30 évesen egyszerűen nem lehet annyit keresni és nem telt el annyi idő, hogy lehessen az embernek nulláról ennyi megtakarítása. Persze lehet kivétel (gyerekszínész pld), de nem sok.

Az időzítés is rossz, pár éve 10 milla alatt is lehetett panelt venni Bp-n, nem is rossz helyen és nem is vagyok kicsit.

2019. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Ne a csillogó internetes "sztárokhoz" hasonlítsd magad. Ezzel most nem lenézlek, mert te is biztos, hogy értékes ember vagy, csak átlagos fizetéssel. Igen, a sok feliratkozós youtube "sztárok", mint Viszkok Fruzsina valószínűleg havi szinten legalább négyszer annyit keresnek, mint te, ez van (de szerintem Fruzsinak is van hitele a lakáson). Őket szponzorálják, a reklámbevételeik nagyok. Ma a reklámipar termeli a legtöbb pénzt, nézd meg, hogy a Facebook is milyen gyorsan milliárdos cég lett a semmiből, oda is dőlnek a reklámpénzek.

De nem mindegyik youtuber gazdag, mert vannak 2-300k feliratkozós gamerek, akik ugyanúgy albérletből albérletbe mennek és anyagi problémákkal küszködnek, mint pl BTurbo is.

Nem vagy egyedül a problémáddal. A jelenlegi ingatlan árak az átlagembereknek már szinte elérhetetlenek, még hitellel is. Az ilyen átlag emberekből van a legtöbb és ez előbb vagy utóbb problémát fog okozni az ingatlan piacon. Értsd: el fognak tűnni a saját lakhatásra lakást vásárló átlagemberek az ingatlanpiacról. Ez akár még kedvező fordulatot is hozhat az árakban.

Addig is rakosgasd félre a pénzt. A szabad idődben is vállalj kisebb privát munkákat, akár számítógép javítást, házhoz menve. Ami pénzt félreteszel, minimum fektesd be valamilyen biztos hozamú papírba ami legalább állja az inflációt. Amikor az árak kedvezően alakulnak, akkor a félretett pénzedből tudsz lépni.

Ha megunod az egészet, akkor böngészhetsz külföldi állások között is, alapból háromszor vagy négyszer ennyi fizetésért (informatikusként jó fizetésed lenne külföldön), majd a megfelelő alkalomkor visszatérve könnyebben tudsz lakást venni.

2019. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
10%
Figyelj, én pesti voltam. 20 éve nem néztem lakásárakat, de a kedvedért beléptem az ingatlanbazárra. 117 találat volt 6_12 millió között, 9.4-ért 1+2 félszobás is. Nehogy ne tudj már elindulni.
2019. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 kovpet ***** válasza:
92%

"9.4-ért 1+2 félszobás is"


Arról beszélsz, ami árverezés alatt áll és ez a kikiáltási ára?

2019. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
6%
Nem olvastam el egyiket se, és nem pontozok. Aki lakást akar venni, annak a dolga. Csak arra próbáltam rávilágítani, nem minden panel 30 millió. Vagy napi troll, mert kuss van.
2019. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
81%
Árverésre bocsájtott ingatlant megszerezni 10 millióig kb. lehetetlen,a gazdagok akik lakásba fektetnek mindig felhúzzák az árát.
2019. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
2019. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%
2#-nél a pont.
2019. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Én 26 évesen vettem meg életem első lakását, jogászként végeztem 23 évesen. A kezdő fizum elég alacsony volt, de amit tudtam, félreraktam, lemondás nélkül nem megy. És bizony ahogy többen is írták előttem, nekem a szüleim támogatása is kellett az adásvételhez. És volt mellette forint alapú hitel is, ami még kellett az ár kiegészítéséhez. Szóval nálam három tényezőből állt össze az ár: saját önerőm, szülői támogatás, hitel. Azt kell hogy mondjam, hogy ha a szüleid nem tudnak támogatni, és nem is örökölsz, akkor hitel nélkül 30 év alatt esélyed nincs (pár éve se nagyon volt, de most a piac miatt még inkább nincs). Egyedülállóként még nehezebb. Ha valakinek van stabil(nak tűnő) párkapcsolata, közösen nyilván egyszerűbb venni. Én mondjuk egyedül vettem, de ha nem lett volna lehetőségem, valószínűleg gyűjtögettem volna addig, amíg a leendő párommal nem tudunk közösen venni. Fiatalon, egyedül nagyon nehéz. De mondjuk mindig is nehéz volt, lakáshoz jutni sosem volt egyszerű (jó tudom, most olyan mértékű brutális drágulás van, amire nem nagyon volt eddig példa, de akkor sem volt soha egyszerű több milliót összerakni). Szerintem gyűjtögess amit tudsz, és próbálj olyan albérletet találni, ahol a lehetőségekhez képest a legtöbbet tudsz félretenni. Tavaly esetleg a nagy rohamban nem kötöttél lakáskassza szerződést, amíg még államilag támogatott volt?

Aztán persze a többi általános tanács, amit ilyenkor adni szoktak:

- menj külföldre pénzt keresni (h elég bátor vagy, jól beszélsz angolul, stb.)

- és még egy plusz, ez kicsit durván hangzik, biztos lepontoznak érte, de a lányoknak gyakran mondják: jól kell házasodni, olyan fiút kell keresni, aki el tud tartani (és persze lakhatást tud biztosítani) - ez fiú esetén a következő tanácsot jelenti: olyan lányt válassz, akinél adott a saját lakás. Lehet hurrogni, de a mai helyzetben igenis sokat számíthat egy kapcsolatban, hogy milyen az anyagi helyzet.

2019. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!