Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ilyen fiataloknak miből...

Az ilyen fiataloknak miből lesz saját lakásuk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és csalódottan tapasztalom, hogy a volt osztálytársaimnak közel 100%-a egyetemre/főiskolára akar menni.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan akarnak majd ezek a fiatalok a későbbiekben maguknak lakást venni. Egyetem mellett nemigen fognak dolgozni, az biztos és a következő kiadásaik vannak: diákhitel,kollégium/albérlet,egyéb egyetemi díjak (könyvek,pótvizsgák), bérletek (2 helyi, 1 vonat), étel, (rezsi, ha van) és persze fesztiválozni és nyaralni is kell ám, mert még most vagyunk fiatalok. És persze mindezt 3-4-5 éven át. 25 éves korukban már akár 4-5 millió Ft mínuszban is lehetnek és még mindig a szüleikkel élnek.


Én már egy éve dolgozok és így is félre kell tenni rendesen, ha 5 év múlva szeretnék elköltözni otthonról.

Azoknál pedig akik a fenti példába tartoznak csak úgy látok lehetőséget az elköltözésre, ha egy már stabil párkapcsolat mellett a 4 db szülő összedob fejenként 3-4 milliót a gyerekeknek, hogy el tudják kezdeni az életüket.


Én nem vagyok senki ellensége, kívánom hogy mindenkinek sikerüljön az egyetem/főiskola, de én nem látok más alternatívát az elköltözésre, csak amit már fentebb leírtam.



2019. jún. 26. 16:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Épületgépészetet tanultam, diákhitellel mindennel együtt 8millió adósságot halmoztam fel, 4 év munkával kifizettem, 4 ev tapasztalattal saját vállalkozast indítottam, 5 brigadot futtatok mostanra, hala isten rettenetes kereslet van a munkánkra. 2021 ig be vagyunk táblázva teljesen, az ország különböző pontjain, 25 embert alkalmazok, van házam, 3 autóm, 2 nyaralóm Balatonon és Bükkön, most repülni szeretnék megtanulni.

32/f

Ne csak tanulj, erdekeljen is amit tanulsz és érts is hozzá... Vannak akik azt hiszik elég, ha van papírod, hát nem.

Jobbkezemnek 8 általánosa van, de ért mindenhez és 100% megbízható.

2019. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
93%

Én 18 évesen kezdtem fősuli de levelezőn végig dolgoztam mellette és Fundamentákat is pakoltam, 21 évesen diplomáztam. Fél év alatt találtam jó munkát jó fizetésért, raktam félre sokat még. Most 25 vagyok, tavaly vettünk (24 voltam) házat a férjemmel, ő is pakolta 20 éves kora óta a Fundamentát meg volt egy biztosítása amiből 10 év után ki tudott venni egy 7 számjegyű pénzt, neki csak 2 éves OKJ-je van, de így is vezetői munkakörben van már, a tapasztalat többet ér. Igy vettünk egy házat fele önerő fele hitel. Szerencsére volt még annyink, hogy amit kellett apróságokat meg is csináltunk rajta + festés, meg berendeztük full az IKEA-ból. Mi 1000 ft segítséget se kaptunk senkitől, nem hogy 4 szülő 8 milliót :D xD

Ja és 1.8 millióért kp-ra vettünk pár éve egy kocsit is. És élünk, járunk évi 2* külföldre nyaralni meg szórakozni, fesztivál stb.

18-24 éves korom közt meg albiban laktunk a férjemmel addig még nem jött össze a pénz.

De ehhez kellett az, hogy én a fősuli mellett 16 órákat dolgoztam.. Nem esett nehezemre. Pedig nem is büfészaka jártam. Sokszor ültem éjszakai 12ezés után a suli padban, meg tanultam éjjel 2 órási szünetben a munkahelyi kantinban. Sose felejtem el a náci Németország jogi legitimitásából és a Nemzetközi Katonai Törvényszékekről írtam a szakdogám, aminek a nagyrésze a munkahelyi kajáldában született éjjel :D

Tavaly 38 hetes terhesen még munkahelyen nemzetközi projektet vittem végig.

De ez én vagyok.

Szóval aki akarja 0 háttérrel is megoldja.. ;)

2019. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
#11 Nekem 6 autóm van és 4 nyaralóm, úgyhogy szerintem kapd össze magad.
2019. jún. 26. 18:53
 14/39 anonim ***** válasza:
94%
Akkor minek spórolsz, költözz be az egyikbe...
2019. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
71%
#14: Bár lehet, hogy értetted és te is csak ironizáltál: A kérdező minden valószínűség szerint arra akart ezzel utalni, hogy az nem átlagos, általános eset, hogy valaki olyan karriert fusson be, hogy ne legyenek pénzügyi korlátai a vágyainak teljesítésében (legyen az lakás, ház, autó, hobbi, egyéb). Nem lehet minden fiatal kiemelkedően sikeres még diplomával sem, ahogy nem mindenkinek ugyanolyanok a lehetőségei. De az igaz, hogy törekedni lehet arra, hogy jobb legyen. A kérdező is megteszi amit jelenleg tud, mint ahogy írta is. Esetleg kereshet jobban fizető állást (ez is a lehetőségektől függ), vagy elmehet külföldre dolgozni, amit már egymillió forint tartalékkal szerintem el lehet kezdeni (kevesebbel is, ha otthonról intézi a munkahelyet és a szállást, mert vannak cégek, ahol mindent intéznek).
2019. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
95%

"Ne csak tanulj, erdekeljen is amit tanulsz és érts is hozzá... Vannak akik azt hiszik elég, ha van papírod, hát nem."


Van, aki azt hiszi, ha szereti és ért hozzá, az elég ahhoz, hogy felvesse a pénz, de nem.

Így teljes.:)

2019. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%

Sok értelme nincs a kérdésnek, mert a kérdező alapból a "csóró proli" szemszögből áll hozzá a dologhoz, hogy senkinek nincs pénze lakásra, meg amúgy is az ember értelme a lakás és nyilván mindenki a fél életét ki kell gürizze hozzá.


Akinek meg mégsem, azt azonnal hazugnak nevezi. Mert ház az nem lehet hogy nem neki van igaza... :D


Vicc.

2019. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Nem mindenki akar másokkal versenyezni, főleg akiket hivatástudat hajt. Van, aki már születésétől kezdve le van anyagilag maradva a többiektől, nem csak egyetem után. Anyagi különbségek mindig vannak az emberek között, tanulástól függetlenül. Valamint a diploma hosszútávon térül meg, szaktól függ. Aki igazán elhivatott, az nem fogja számolgatni, hogy mi lett volna ha.
2019. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
78%

11-es, Neked ezt köszönöm!

"Jobbkezemnek 8 általánosa van, de ért mindenhez és 100% megbízható."


8-as, te akkora tapló vagy, hogy nem találok szavakat!!! A mezítlábasokkal az egyetemen, nahát, hogy ennyire odáig legyen magától valaki, ugyanolyan lyuk van a s@ggeden, mint másnak!!


Én 40-es vagyok, érettségim van, szakmám van, kettőről van papírom, egyben meg tapasztalatom. Egy keresetből nem tudtam lakást venni. Nem pont a birtoklás része érdekel. Az undormány megjegyzésed nyolcas az öröklésről, csak annyit teee, hogy a második lakásunk úgy lett, hogy a nagyszüleim, akiket IMÁDTAM elhunytak. Te ennek valószínűleg nem fogod fel az értelmét. Hogy milyen ELVESZÍTENI...

Ez a te szegénységed.


Néha úgy érzem, hogy egyedül vagyok azzal, hogy mindenbe bele tudok tanulni, értek rengeteg dologhoz, és ezeket nem iskolában tanultam meg! Hanem ragad rám, meg érdekel.


Engem többek közt az zavar, hogy egy egyetemvárosban élek, és ha megnézem a buszon az egyetemistákat, a következőket látom: annyi pénz van rajta főleg télen, hogy még nem jöttem rá, miből finanszírozza anyuci, apuci. Télen, egyetemista csajok leírása: szövetkabát 10 ezertől felfelé, inkább több. Csizma hosszúszárú 30-40 ezer. Táska, jobbfajta, kezében nem olcsó mobil. Hajfestés, smink, sminktetoválás, műköröm. Nyilván a kabátja alatt van még néhány réteg ruha. Esetleg abban van, amit a kínaiban vette. De a fentiek márkásak. Tudok varrni, úgyhogy meg tudom mondani, hogy ki milyen ruhát hord. Nyáron levetkőzik, tele van tetoválással, csajok is. Legundorítóbb a nőkön az alkaros tetkó, de már mindenhol van. Ez is pénz. Facebook marketplacere felmégy, kismiújság felteszi szezon elején a fél beépített szekrényét, van neki öt majdnem tök egyforma farmerje, amit hirdet, ésatöbbi feltesz még egy rakat márkás felsőt. (és ő nem seftel vele, csak cseréli a ruhatárát). Az említett buszon, amikor ültem és összeszámoltam: rajtam kábé harmincezer forint értékű minden volt, télen (nagykabáttal), és éppen nem volt okostelefonom, csak buta. (a szemem miatt megint el akarom adni az okosat).

Ugyanez a garnitúra akkor készített ki, mikor a szomszédomban laktak, és olyan bulikat csapott két csaj a kedves egyetemista vendégeivel, hogy az ötven méterre szemben levő házban novemberben hajnal kettőkor felébredtek rá, mert úgy ordítottak az erkélyen. Meg üvegeket törtek, meg hasonlók. Akkor éjjel nem aludtam, és csak a főbérlő miatt nem hívtam rendőrt. Ez náluk általános volt.

A belvárosban péntek-szombat éjjel állandóan bent ülnek, buliznak. Ennek van egy anyagi háttere is. Nem hiszem, hogy 200 forinttal indul útnak egy éjjel.

Egyébként volt egy olyan facebook mém a közelmúltban, hogy ha egyetemista vagy, akkor tulajdonképpen egy legális alkoholista vagy, akit a szülei tartanak el. Qrwa vidám, mondhatom, gratulálok.

Ja, mi is jártunk bulizni, persze hogy jártunk. De nem így! Nem így, és nem ilyen anyagiakkal járt! Ja, és nem így viselkedtünk.


Ezek a dolgok mind nagyon-nagyon sokba kerülnek. Plusz albérlet, kaja, és az egyetem költségei.


Ez még úgyis nagyon sok pénz, hogy sok egyetemista dolgozik. És sorry, "felnőtt" fizetések kapnak, pl. telefonos ügyfélszolgálat (front office), totálisan nyugodtan meg tud keresni 120-at. Az a gond, hogy amennyiben irodai munkát keresnék (már nem fogok, volt olyan is), akkor ő ott ül a helyemen. Őt felveszik diákként, aztán pályakezdőként, engem nem. És ő annyit keres, mint egy másik felnőtt dolgozó ember, aki eltart még három gyereket otthon. Picit felháborítónak tartom. És annyira teszik az agyukat, ha mégy az utcán, a buszon, látod, ahogy kommunikálnak egymással, nevetséges. Ott feszít a kis Zara ruhájában, ami Kínában készült, x@r nylon anyagból, azt hiszi, hogy attól ő valaki, hogy meg tudta venni. Tavaly fedeztem fel, milyen öregesen öltözködnek ma a fiatal csajok. Nagymintás sötét színű ruhák, vacak anyagból, olyan szabással, ami a gyártónak anyagspórolás, szabásra meg teltkarcsúaknak állna jól, és negyvenévesen fel nem venném, majd csak ha hatvan leszek.


Tehát összefoglalnám, hogy sokaknak anyu-apu a csipája alá tesz mindent, aztán meg az arc az hatalmassá válik... főleg, miután sikerült végigs@ggelni egy iskolát, amihez nem feltétlen kell ész. Fent említett albérlő szomszédaimmal esett meg, hogy volt egy áramszünet a háztömbünkben, és a lépcsőházban tárgyaltuk, hogy kinél van áram, mert össze-vissza ment ki. Bekopogtattam ezekhez.

Egyetemista, éjjel nagyon bulizó ajtót nyit:

-Szia, nálatok van áram? - kérdeztem

Válasz:

-Az a villany?


Hm.


Majd ezt akkor kellene, amikor már valami le lett rakva az asztalra úgy az életben.


11-es nagyon szimpatikus választ adott. Tényleg. De a többi közt van pár bicskanyitogató. Szerintetek a többi ember nem ember? Diploma nélkül senki vagy, vagy mi a fene? Különösen szép ez, ha az így gondolkodók fele orvos...


Itt a gyakorin ha valaki kiírja, hogy "hogyan lesz lakásom", akkor rögtön ír tizenöt ember, akinek 300 ezer a nettója, és a párjának is. De furcsa!

Azok nem írnak, akik 90-ből nyomorognak, napról napra élnek, és nem azért mert elherdálták, vagy hibáztak. A másik dolog, hogy youtube-on körül lehet nézni a mai magyar falvakról van egy-két érdekes helyzetkép, aztán el lehet gondolkodni, hogy hogy áll a vidék sok helyen. Meg guglimapson lehet kirándulni világvégén levő falvakba, de az is elég ha nem a főúton van, aztán lehet nézni, hogy ott mi van.

Utána arcoskodni.


Sajnálatos módon a mai világban az értékrend meglehetősen rossz irányba változott, úgy konkrétan a silányság felé.

2019. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
64%

Egy gyerekkori haverom vizuális kommunikáció diplomával egy kamionos cégnél recepciós...

Egy másik gyerekkori haverom mindenféle szakirányú végzettség nélkül vett fényképezőt, fényeket,bparavánokat, aztan bekéreckedett alternatív rendezvényekre és ott kiscsaj9kbó pl portfóliót épített, ma angliában puccos esküvői fotós durva pénzeket keres...

Ennyi értsd és szetesd amit csinállsz, nem a papír a lényeg

2019. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!