Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ilyen fiataloknak miből...

Az ilyen fiataloknak miből lesz saját lakásuk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és csalódottan tapasztalom, hogy a volt osztálytársaimnak közel 100%-a egyetemre/főiskolára akar menni.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan akarnak majd ezek a fiatalok a későbbiekben maguknak lakást venni. Egyetem mellett nemigen fognak dolgozni, az biztos és a következő kiadásaik vannak: diákhitel,kollégium/albérlet,egyéb egyetemi díjak (könyvek,pótvizsgák), bérletek (2 helyi, 1 vonat), étel, (rezsi, ha van) és persze fesztiválozni és nyaralni is kell ám, mert még most vagyunk fiatalok. És persze mindezt 3-4-5 éven át. 25 éves korukban már akár 4-5 millió Ft mínuszban is lehetnek és még mindig a szüleikkel élnek.


Én már egy éve dolgozok és így is félre kell tenni rendesen, ha 5 év múlva szeretnék elköltözni otthonról.

Azoknál pedig akik a fenti példába tartoznak csak úgy látok lehetőséget az elköltözésre, ha egy már stabil párkapcsolat mellett a 4 db szülő összedob fejenként 3-4 milliót a gyerekeknek, hogy el tudják kezdeni az életüket.


Én nem vagyok senki ellensége, kívánom hogy mindenkinek sikerüljön az egyetem/főiskola, de én nem látok más alternatívát az elköltözésre, csak amit már fentebb leírtam.



2019. jún. 26. 16:30
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
72%

De megint városokkal jössz..

Tesómék Szolnoktól 10 km-re laknak 1800 fős faluban, bejárnak Szolnokra dolgozni és többet keresnek mint mi Pesten :D És 6 millióért vették a házuk tavaly előtt, de arra költeni egy forintot se kellett..

Van 2 kocsijuk, bárhova eljutnak.

Most is kb 10 ilyen eladó ház van abban a faluban ennyiért..

De mi ilyenek vagyunk, inkább élünk egy tágas szép házban kis településen, kevés hitellel mint hogy 30 milliós hitelt fizessünk csak azért hogy elmondhassuk hogy mi Pesten élünk, de nyugdíjas korunkig ne legyen 500 ezrünk egy tengerparti nyaralásra :D

Nekem is van olyan ismerősöm aki vett egy 30 milliós proli lakást a Határ útnál, aztán 130 ezres törlesztője van 20 évre azt kb semmire nem jut de elmondhatja magáról hogy Pesten lakik :D

2019. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sok mindentől függ, hogy valaki ki tud-e költözni valamelyik faluba.

Én például informatikai vállalkozó vagyok, nekem elég lenne a munkámhoz, ha van internet.

De a legtöbb faluban olyan gyatra internet elérési lehetőség van, ami alkalmatlan a munkához. Minimum kábeles, ha lehet optikai kábeles internet kellene (ez szinte minden nagyobb városban adott most már), ami stabil, alacsony késleltetésű. Kisebb városokban, falvakban ez nem adott. Mert nekem például ez az elsőszámú szempont.

2019. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

31: Mert mindenki más élethelyzetről beszél.:)

Pl. ha 5 generáció óra belvárosi vagy Budán, akkor nem fogsz elköltözni 70 km-re.

Azt se tudod, mi fán terem.

2019. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekek vegigolvastam a hozzászólásokat, ha már megy a város falu vita beszállok, nyóckerben nőttem fel, minden rokonom Bp-i, egesz gyerekkoromat ott töltöttem, gyerekkoromban ha megkérdezték mi akarok lenni, azt mondtam traktoros, persze mindig kinevettek...

Soha nem tanultam jól, főiskola? Azt se tudom mi az, érettségiig sem sikerült eljutnom...

Gyárról gyárra, mekitől mekire mentem, míg 26 évesen újra megkerdezte egy barátnőm, mi az ami tenyleg szeretnék lenni, hát mondom traktoros...

Nem nevetett ki, kiderült, hogy a rokonságában van mezőgazdász, beszervezett, megcsináltam a támogatásukkal a szükséges papírokat, es most gyakorlatilag szinte bármilyen traktort, kombájnt olyan dolgokat, amiknek a létezeséről 5 éve nem is tudtam, vezethetek, és vezetek is, imádom a melómat, tolna megyében élek egy kis falucska mellett egy tanyán, amit 2.8millió ft-ért vettem. 8000negyzetméter telekkel, egy hosszú parasztház, még gémeskutam is van.

Ide leírom megint, egesz életemben VIII kerületben éltem. Főállásban havi 200, + még 5 evig vonják a tanfolyamok díját, addig váltani sem tudok melót, csak ha visszafizetek mindent egyösszegben, de nem is akarok. + Amit saját traktorral maszekolok, szezonban azzal is megvan a 150-200havonta. Teljes rezsim max 25000ft.

31/f

2019. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
57%

Ahány ember annyiféle igény.


"semmire nem jut de elmondhatja magáról hogy Pesten lakik"


Szerintem nem lehet ennyire proli módon hozzáállni hogy jajj hát Pesten kis lyuk bezzeg vidéken családi ház. Egyszerűen számít az életvitel és a környezet maga is.


Amellett, hogy szeretem a szülői kertes házat, 2 nap után megöl benne az unalom. Nem szeretek kertészkedni, állatokat etetni, parlagon hever az udvar nagy része. Fiatal egyedülállóként meg nem is feltétlen érezném jól magam egy kis faluban egymagam.


Pesten azért megvan a lehetőség, hogy 1-1,5 óra alatt elérd szinte akármelyik hegységünket, tavunkat és magában a városban és környékén is végtelen lehetőség van.


Nem mindenkinek a lakás a minden. én magam például egész nap dolgozom, vagy jövök-megyek, igyekszem tartalmas programokat nézni. Számomra a lakás egy hely, ahol néha jó (lenne) pihenni.


40-50 évesen, családdal, gyerekkel valószínűleg én is jobban fogom érezni magam kertes házban, de addig nem különösebben motivál ez az álom.

2019. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 vagyok, de nálunk is ugyan ezt a témát hozta fel egy gyerek a haveri körből anno: "ti egyetemre mentek, egy filléretek nem lesz, én meg addigra szénné keresem magamat".

A valóság: egyetem melett is lehet dolgozni, egyáltalán nem leszel rászorulva a diákhitelre. Sőt, heti 20 órás, kötetlen gyakornoki munkákkal lehetett pár éve is nettó 1200-1500 forintos órabérekért dolgozni.

Én MSC végére félretettem 2,5 millió forintot. Még egyszer: nem hogy nem mínuszban voltam, de ösztöndíjból és munkából iskola mellett is félre tudtam tenni több tízezer forintot havonta. És én már másfél éve majd 3x annyit keresek mint ő...

Addig kell - piacképes - tudást szerezni, amíg fiatal vagy. Dolgozni ráérsz még utána 40-50 évig, ne aggódj...

2019. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
57%

Igen, amíg nincs gyerek addig nagyon szupi a panel meg a belváros.

Nekünk is 300 nm kert van csak, eszem ágában nem lenne állatokat tartani kutyán kívül meg kertet művelni..Nem az én világom.

De az a "luxus", hogy kutyám van, hogy garázsom van és nem az utcán áll a kocsi, hogy a kisbabám a 40 fokban nem az 5.en aszalódik és fullad meg hanem a teraszon medencézik, az hogy kutyakakis játszóterek helyett lesz sajátja is, az hogy ki tudok menni a gyerekkel úgy a levegőre hogy nem kell magam cicomázni (mert én 7 évig éltem Pesten de nem szerettem még boltba se úgy menni, hogy nem szedtem magam össze), hogy lesz hova kiengedni a gyereket stb szerintem ez megfizethetetlen.

A férjem horgász, de Budapest közelében semmi lehetőség horgászni, meg panelban horgászfelszerelést tárolni nem lehet.. mióta elköltöztünk azóta ezt is tudja normálisan csinálni.

Tavaly óta lakunk itt, de azóta kinyílt a világ, minden hétvégén megyünk valahova, mert itt a kocsink. Pesten nem volt mert nem volt szívünk a belvárosban az utcán tárolni.

Szóval igen, gyerek nélkül el elvoltunk a harmadikon, de ha most a gyerekkel is ott kellene élnünk szerintem én már kiugrottam volna az ablakon.

Pedig nem akartam elköltözni, de a férjem azt mondta elválik ha továbbra is ott kell maradnia, és engedtem.. De mikor egy nyugodt helyen, benzingőz mentesen tolom a babakocsit meg sétáltatom a kutyát hálát adok neki, hogy nem engedett.

És ha valamelyik pesti barátnőmmel találkozok egyszerre indulunk otthonról és én a "vidéki" várok rájuk a Nyugatinál, mert előbb odaérek mint ők Rákoscsabáról pl :D

Szóval fel lehet nőni panelban is, csak nem mindegy hogy..Nehezen de beláttam ezt én is :) A reptér is egy köpésre van, mehetünk bárhova..

3 kisgyerekes családot ismerek panelban, mind a 3 menekül. Az egyik már vett is házat csak még felújítanak (Üllő), a másik kettő meg most keresgél.

A pesti kertes ingatlanokat meg ugye megfizetni igen nehéz.

Mi is 15 ezres településen élünk, van minden amit csak akarunk bolt stb, de feljárunk amúgy Pestre vásárolni havi egyszer, de amúgy itt is meg tudnánk venni mindent de a Müller-H&M-Praktiker-Fressnapf miatt szoktam menni mert az nyilván itt nincs.

Nem akarok meggyőzni senkit, csak leírtam.

Aki olyan típus hogy lusta vagy begyöpösödött az lakhat Pesten akkor se fog menni sehova, aki meg menős/aktív az lakhat egy 500 fős faluban akkor is menni fog. Emiatt bevállalni szerintem 30 milliós hiteleket tök butaság, de akinek jól esik tegye.

2019. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
73%

Pest megye szélén lakom. 100% C-ány mentes kistelepülés,csend,nyugalom,tiszta levegő.


Autóval kb 15perc egy 70e fős megyeszékhely(itt dolgozom),és egy-egy 40e és 25e fős nagyváros a közelben.


Munkát itt csak az nem talál aki nem akar. Az,hogy tavaly mennyiért sikerült itt házat venni,nem írom le úgysem hiszi el senki.Egyre többen jönnek ki a büdös,szmogos,zsúfolt városokból,hiszen itt kb fele,harmadárért kap -jobb,nagyobb- ingatlant.Ennyit a falu-nagyváros kérdésről..

2019. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Az átlagfizetésből kiindulva /ez most 350k bruttó/ külső segítséggel, vagy hitellel és mellette 30 évig kicentizve a pénzköltést.
2019. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!