Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ilyen fiataloknak miből...

Az ilyen fiataloknak miből lesz saját lakásuk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és csalódottan tapasztalom, hogy a volt osztálytársaimnak közel 100%-a egyetemre/főiskolára akar menni.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan akarnak majd ezek a fiatalok a későbbiekben maguknak lakást venni. Egyetem mellett nemigen fognak dolgozni, az biztos és a következő kiadásaik vannak: diákhitel,kollégium/albérlet,egyéb egyetemi díjak (könyvek,pótvizsgák), bérletek (2 helyi, 1 vonat), étel, (rezsi, ha van) és persze fesztiválozni és nyaralni is kell ám, mert még most vagyunk fiatalok. És persze mindezt 3-4-5 éven át. 25 éves korukban már akár 4-5 millió Ft mínuszban is lehetnek és még mindig a szüleikkel élnek.


Én már egy éve dolgozok és így is félre kell tenni rendesen, ha 5 év múlva szeretnék elköltözni otthonról.

Azoknál pedig akik a fenti példába tartoznak csak úgy látok lehetőséget az elköltözésre, ha egy már stabil párkapcsolat mellett a 4 db szülő összedob fejenként 3-4 milliót a gyerekeknek, hogy el tudják kezdeni az életüket.


Én nem vagyok senki ellensége, kívánom hogy mindenkinek sikerüljön az egyetem/főiskola, de én nem látok más alternatívát az elköltözésre, csak amit már fentebb leírtam.



2019. jún. 26. 16:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
93%

A párommal mindketten jártunk egyetemre. Mérnökök vagyunk, jól keresünk, a lakásvásárlásban a szüleink nem tudtak minket, csak lelkileg támogatni. :)

Minimális önerővel beleugrottunk a hitelbe, van négy lakástakarékunk és megtakarítunk amennyit lehet, így pár éven belül tehermentes lesz a lakásunk. Nem gondolom, hogy rosszul döntöttünk volna.

A párom szakközépbe járt anno, néhány évig dolgozott is a szakmájában egyetem mellett, most pedig a jól fizető, biztos munkája mellett vállal kisebb megrendeléseket. Hiányszakmája van egyébként, amiből főállásban jobban élne, mint mérnökként. A jó szakemberek brutál kényelmesen megélnek ma, az más kérdés, hogy manapság a szülők inkább a kényelmes, klimatizált irodák felé terelik a gyerekeiket.

2019. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
91%
Akinek együtt élnek a szülei, azok keresnek annyit, hogy finanszírozzák a gyerek albérletét, tanulmányait, bulikat meg kb. mindent. Engem egyedül neveltek, de rengeteg ösztöndíjat meg szoctámot kapok, abból ginanszírozok kb. mindent. Saját lakásom viszont tényleg nincs, szerintem csak az egyetem elvégzése után lesz, jelenleg kollégiumban lakok, ez miért ban? Amúgy én két-tannyelvá gimibe jártam és évvesztes is vagyok, 20 évesen kezdtem az egyetemet jócskák, semmi hátrányom nem származott belőle. Szerintem a kérdésedben van egy jó nagy adag savanyú a szőlő is.
2019. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
71%
Bocsi az elgépelési hibákrét. Annyit még hozzátennék, hogy valaki itt írta, hogy a villamoson akiken végignéz, mennyi érték van és ezen én is sokszor elcsodálkozom. Én pl. sosem vásárolok plázában, vagy rendelek online vagy turkáló. A minap is voltam bent valahol és egy, most nagyon divatosnak számító, bő szárú gatya vagy mi 8-9 ezer volt. WTF. És tényleg iszonyú, ahogy sokan fel tudnak öltözni, pláne télen, azok a nevetséges sárga vagy olajzöld kabátok, ami most mindenkinek van :D. Bocsi, ez már nem ide vág.
2019. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
69%
Itt a gyakorin, az emberek 90%-a már 12 éves korától diákmunkázik, mellette természetesen színötösre érettségizett. Aztán egyetemre kerültek, amellett is napi 8 órában dolgoznak, mellette idegen nyelveket tanulnak, és még sportolni, szórakozni, aludni, odafigyelni a helyes étkezésre, társasági életet élni is bőven van idejük. Egyetem befejeztével már összeszedték maguknak az önerőt egy lakásra, 5 év múlva már a hitelt is visszafizették. Hát ja. Csak a valóság valahogy más képet mutat.
2019. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
66%

24


Pedig hidd el sok ilyen van.. Mi 300-an voltunk a levelezőn az évfolyamaban, abból kb 30-40 volt már idősebb aki csak továbbképzés miatt csinálta, a maradék 260 fő kb mind fiatal aki dolgozott mellette Meki, gyár, biztosító, közteres, call center stb ki hol.. És facebookon ahogy nézem azokat akik ismerőseim azóta szinte mindnek ház vagy gyerek vagy ilyesmi.. És még csak 25 évesek vagyunk :)

Én írtam korábban hogy levelezőn jártam suliba.

És ez csak egy évfolyam, egy iskola..

Mennyi ilyen van még...

2019. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
77%
#25: Miből lett nekik mindössze 3-4 év munkaviszony után 30 milliójuk lakásra/házra, és mellette miből tudtak gyereket vállalni? Minimum havi nettó 1 milliós fizetés kéne ehhez.
2019. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
31%

Persze mert csak 30 milliós ház van...

Vidéken 5 millióért is kapsz fullosat, pl Szolnok megye vagy Dél Pest vagy Fejér..

Kis településen.

Az ország nem Budapestből meg Győrből áll.

De mi Pesttől 20 km-re lakunk, 14 millióért vettünk 100 nm-es 360 nm telken álló 2002-es építésű házat, festéssel költözhető volt..

És nyilván hitel is van rajta, mert gondolod hogy bárhol a világon hitel nélkül átlag emberek csak úgy házat vesznek? 😂 Egy normális lakáshitel többet ér mint az albérlet.. Sajátra fizeted..

Az a baj a te fajta ember azt hiszi hogy csak úgy lehet élni, ha 30 milliós házat készpénzre veszel.. Álmodozzatok csak, ilyen a nagy Nyugaton sincs :D

Igen mi a férjemmel 300-300 ezret kerestünk mikor munkát váltottam. Havi 600ból 200 ment kb megélhetésre, egy 100-150 elment szórakozás ruhák stbre, maradék 250et raktuk kb el egy része Fundamentába többi kb.. Az 4 év alatt 12 millió :D

Igaz kocsit is vettünk, meg volt esküvőnk igaz a nászajándékból az visszajött de azért tudtunk elég sokat félretenni úgy hogy mi nem vagyunk nagykutyák..

Csak az a baj sokan így gondolkodnak hogy ház 30 millió az nekem sose lesz akkor inkább elcigizek mindent úgyse ér semmit a pénzem...

Hát csak akit pl nem tolnak a szülők kell hogy kicsit gondolkodjon.. Mi pl ezt találtuk ki hogy Pesttől 20 km, vonatos település, fele annyiba kerülnek a házak mint Pesten és nem tart tovább bejutni mint Pestnek kintebbi kerületeiből... Kis kompromisszum meg gondolkodás nem árthat.

2019. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
86%
Pesttől 20 km-re 14 millió forintért legfeljebb csak építési telket kapsz :D Arrafelé egy felújítandó kockaházért simán elkérnek 30 milliót, és egy átlagos lakás kerül 25-30 millióba. Ahol meg olcsóbbak az árak, ott meg munkalehetőség nincs sok.
2019. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
75%

Már az olcsóbb vidékeken is csak "putri" ház van 5 millióért. Olyan 10-15 körül kezdődnek a talán már elfogadhatók és akkor még költeni is kell rá. A lakások is drágák már a keleti végeken is (Miskolc, Nyíregyháza, stb.): 15 körül vannak az 50-60 m2-es panelek.

Már kérdés, hogy ezek az árak mennyire túlzóak (tudom, az eladók szerint nyilván nem), tekintve, hogy ezeknek a régióknak a népessége fogyóban van és új multik sem telepednek már le.

Még a folyamatos budapesti árnövekedést még meg is érteném, mert sokan akarnak elvileg oda költözni, csakhogy Budapest népessége is fogy, igaz a többi település fogyásánál kisebb mértékben.

[link]

2019. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes, tavaly októberbe vettük :)

14.5 volt , de 14re lealkadtuk.

Persze voltak drágábbak is de több mint fél évig nézelődtünk..Mindig ki lehet fogni. Ez is sürgős eladás volt mert külföldre költöztek és 2 házuk volt itt és az egyiket gyorsan el akarták adni..Ár alatt vettük, 17re becsülte az értékbecslő amúgy.

2019. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!