Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akinek van tapasztalata...

Akinek van tapasztalata bedőlt hiteles, elárverezett ingatlan vásárlásában megosztaná azt velem?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz, hogy vannak erre szakososdott cégek, akik még az árverés elött közvetítenek egy adott ingatlanhoz, így az ingatlanért cserébe a hitelt lehet megvenni és csak a "maradék" kerül ki árverésre?


Illetve néztem az mbvk oldalán a befejezett árveréseket. Nem feltétlen szöknek égbe az árak (vidéki nagyvárosban keresek) és rengeteg az olyan ingatlan is, ahol még csak licit se érkezett.


Minden tapasztalat érdekelne! Köszönöm előre is!



2019. jún. 28. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1-es 3-as vagyok aki biztatott, hogy ne félj, erre kaptam egy jó kis lepontozást de sebaj.🙂


Csak azért jöttem vissza, hogy el ne higyje senki,amit az utolsó írt! Sok ingatlant tehermentesen árvereznek (be is tudod állítani az MBVK keresőjébe, hogy csak ezeket adja ki). Ez azt jelenti, hogy nullás lesz az ingatlan ha sikerül megvenned. De még ez esetben is pontosan lekérhetőek (vagy eleve fel vannak sorolva a pdf.fájlban az árverésnél) azok a tartozások amik az árveréshez vezették az ingatlant.

2019. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezért a marhaságért kár volt visszajönni, vajon miért pontozott le mindenki? na tipp? A barátaim végrehajtók, nem lehet a tartozás, pláne nem a közmű tartozást előre leinformálni
2019. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Pedig ezek az infók tényleg fent vannak a meghirdetett ingatlan adatlapján egy pdf-ben. Rajta van, hogy milyen tulajdoni hányad és milyen tartozások miatt lett elindítva a végrehajtás, de az ingatlanhoz tehermentesen hozzá lehet jutni. A közmű tartozásokat viszont valóban nem találni a lapon.
2019. júl. 29. 17:40
 14/16 A kérdező kommentje:
11-esnek! Én adtam a zöld kezecskét! :)
2019. júl. 29. 17:41
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Én is elkezdtem gondolkodni effélében, mikor láttam, hogy 2-4 milliókért osztogatnak lakásokat.

Amilyen buktatókat látok elképzelhetőnek:

Nem akar kiköltözni a lakó, nagy valószínűséggel előfordulhat, hogy egy mozdonyszőke 195 cm 130 kg súlyú kan, kis családjával egyetemben.

Megfenyeget, hogy kiírtja a családod, eltöri minden testrészed, amivel meg mered közelíteni a lakást.

Ha mindezt túlélted és nem ölt meg bosszúból miután kilakoltattad sok sok idő, pénz, idegsejt ráfordításával, akkor derülnek ki olyan dolgok, hogy elvitte a vezetékeket is a falból, 1996 óta nem fizetett villanyszámlát, haszonélvező az egyik komája, stb.

Szóval, mint naív, becsületes ember, azt hiszem, én nem próbálkoznék ezzel, akármilyen jól is hangzik.

2020. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A mi ingatlanunkkal éppen jól jártak. Tavaly árverezték el 700 négyzetméteres Budapesti telek rajta 70 négyzetméteres régi 50 éves házzal. Szomszédunk vette meg titokban 12 millióért. Tető csere szigetelés ablakcsere után 45 millióért adta tovább. Van pozitív negatív példa is. Mi még idő elött kiköltöztünk viszonylag rendezetten hagytuk ott neki az ingatlant nem volt semmi vita persze tudom nagy átlagban nem ez a jellemző.
2020. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!