Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Te kiköltöznél Budapestről?...

Te kiköltöznél Budapestről? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Budapesti lakás vagy inkább Pest megyei kertes?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Ki. Budakeszire. Kertes házba.
2019. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak hogy kiköltöznék, de ki is költöztem.

Mindezt úgy, hogy megtartottam a budapesti belvárosi lakásomat, tehát bármikor, akár ebben a percben visszamehetnénk, de mentsen az Isten!

Voltunk bent csütörtökön egy ebédmeghíváson és Budapest élhetetlen és közlekedhetetlen.

2019. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

2-es vagyok és ez lemaradt:

Hogy kertes ház legyen vagy lakás, azt mindenki maga döntse el, hogy mihez van energiája vagy kedve. Az agglomerációban és rengeteg vidéki településen is van már erre lehetőség.

2019. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Én biztos nem járogatnék be az agglomerációból naponta. Kezdjük avval, hogy kocsim sincs, mert így felesleges fennt tartani. Hosszú távon nem kifizetõdõ, ráadásul a folyamatos dugó helyzete is csak rosszabbodik.
2019. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Mi is kiköltöztünk már 25 éve!

Semmi pénzért nem mennék vissza, max. kertesbe, de annyi pénzünk sose volt, és amúgy is túlzsúfolt lenne.

Kertesben lakunk.

- sokkal több hely

- zöld

- talán vicces, de vásárolni is jobban lehet, mert a bevásárlóközpontok közel vannak, könnyű az odajutás, parolás stb.

- itthon is könnyű, ingyenes, biztonságos parkolás

- lehet kutya (lakásban nem vállaltuk, bár sokat van benn)

- kisebb tömeg

2019. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
77%

Személyiség- és élethelyzetfüggő (kor, szakma, család, stb.), hogy kinek mi a jobb. Az se mindegy, hogy Pesten belül hol, vagy az agglomerációban hol laksz.


Inkább lakásban laknék, mint kertesben.


Ami a másik kérdést illeti: Én laktam Pesten jó ideig, aztán kiköltöztem agglomerációba jó időre (Budakeszi), és most sikerül visszaköltöznöm Pestre. Hát az biztos, hogy én agglomerációba soha többet.


Helyben nagyon korlátozottak a munkalehetőségek, mind szakmát tekintve, mint számukat tekintve szakmánként. Nincs sok választási lehetőség, ha meguntad a főnököt. Egyszóval nagy eséllyel ingázni fogsz Pestre. Biztos vannak jobb közlekedésű helyek, de Keszi borzalmas reggel és délután csúcsidőben. 2-3 órát töltesz naponta utazással, ha nincs hó vagy baleset vagy valami, egyébként még többet. Vagy ha a város másik felébe mennél, akkor szintén még többet. Az igaz, hogy Pesten belül is lehet sokat utazni, de Pesten belül sok a lehetőség, és biztosan tudsz közelebbi munkahelyet is találni, ha meg nem, akkor utazol valamennyit. De ugyanez igaz, ha agglomerációból jársz, csak akkor még minderre rájön a 0. lépés: a beutazás is. Ha helyben dolgozol, akkor is sok ügyintézés, vásárlás, kórház, szórakozás, speciális dolgok miatt kell beutaznod, és azon találod magad, hogy állandóan cask ingzázól, vagy hogy inkább nem szervezel magadnak programot, mert már megint ingázhatsz be 2 óráig. Arról nem is beszélve, hogy Pesten meg lehet lenni kocsi nélkül, vidéken nehezebb. Az autó fenntartása meg elvisz annyi pénzt 20 év alatt, mint amennyit megspórol az ember az ingatlanon.


Én Pesten jó helyen laktam, agglomerációban pedig nem, szóval ez biztos befolyásolja a véleményemet. Nem mondanám, hogy ahol én laktam, ott nagy nyugalom volt. Pesten viszonylag csönd volt, a levegő mondjuk nem volt a legtisztább. Azonban kint nem volt csönd: fűnyírás, buli, zene, flex, kutyák, stb. és sokszor olyan büdös volt a lovardától vagy az égetéstől, hogy nem lehetett szellőztetni.


Az egyetlen dolog, ami jó volt az agglomerációban számomra, hogy közelebb volt a természet, lehetett sétálni a hegyen, erdőben. És nagyjából ennyi.

2019. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

"kint nem volt csönd: fűnyírás, buli, zene, flex, kutyák, stb. és sokszor olyan büdös volt a lovardától vagy az égetéstől, hogy nem lehetett szellőztetni."


Igen, ez tipikus hozzáállás, tipikus pesti szemlélet. :D Minden kis hülyeség felborít. Pont ez az, hogy bizonyos embereknek nem való a kertes családi élet.


Én szívesen laknék nagy városban, de nem Pesten. Így is elég ember hal meg csak a piszkos levegő miatt tüdőrákban évente, nem akarom én is azt szívni. A közlekedésről ne is beszéljünk ha autóról van szó. Én mindenféleképp max közel Pesthez költöznék, de egy szép nagy kertes házba. Be a városba panelba biztos nem. Engem meg az idegesít pl. hogy éjjel nappal azt a rengeteg autót hallgatnám, pihenni nem tudnék tőle. :D Mert azt mindig hallgatod, meg a szórakozó fiatalokat, fűnyírást max heti egyszer. ;)

2019. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

#7, azért nem kell lehurrogni azt, aki megemlíti, hogy a kertes házban sincs ám olyan nagy csönd! Sokan ezt hiszik sajnos, aztán csalódnak.

Mi 22 éve élünk agglomerációban, ez a környék az utóbbi 10 évben futott fel nagyon és lassan olyan zsúfolt lesz, mint egy lakótelep, picsh.nyi kertek egymás mellett, kb átköphetsz a szomszédhoz, full egymás hegyére-hátára épült házak stb. Képzeld csak el, milyen kényelmes, mikor valaki elkezd égetni a kertjében, flexelni vasárnap reggel 7-kor vagy épp minden áldott hétvégén jóóóó mulatós bulit tartani. Az ordibálás is ugyanúgy áthallatszik, semmivel sem másabb ilyen tekintetben, mint egy panelház. Csak itt még lakóközösségi szabályok meg képviselő sincsenek, akik rendre inthetnék, max megkérheted az illetőt, hogy moderálja magát.

2019. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Én a Dunakanyarban élek, ide születtem, úgy alakult, hogy itt maradtam. Tizenévesen mindig Bp volt a mániám, hogy ott akarok élni, mert pörög, bulis stb. Hát... jártam be innen dolgozni, napi 2x2 óra, kibírhatatlan hosszútávon az ingázás, leszív, és élni is utálsz pár hónap után. Nincs is életed.

Viszont. Pesten meg megőrülök attól, hogy olyan, mint egy rohadt nagy hangyaboly, nincs egy perc kuss és nyugalom soha. Egyszerűen fárasztó az agyamnak, hogy az utcalámpákról is emberek lógnak kb (nagyon megutáltam őket Pesten), mindig mindenki tolakszik, tülekedik, letapos, rohan, siet. Dudál, anyáz, olyan feszült és stresszes az egész. És akkor én még nem szóltam hozzá senkihez, csak végigsétáltam egy utcán. Rájöttem, hogy marhára nem bírnék itt élni, mert szétcseszne az ideg pár hónap után.

Ezzel szemben itt nálunk nyugi van, szép zöld fák a kertben, cica az udvaron, csipognak a madarak, néha hallom a szomszéd szélcsengőjét. Igen, flexelnek néha, meg füvet nyírnak, ugatnak a kutyák is. De ezek egyrészt nem nonstop zajok, másrészt közel sem olyan oltári hangzavar, mint ami bent van Pesten. És ki tudok úgy menni az utcára, hogy nincs ott SENKI :D megfizethetetlen :D

Oké, hozzáteszem, az idilli képnek része, hogy home office-os egyéni vállalkozó vagyok, a férjem meg azon mázlisták egyike, akiknek helyben van jól fizető, normális állásuk, szóval egyikünk se ingázik egy centit se. Oviba a szomszéd településre járunk (onnan költöztünk át ide), suliba is oda fognak a gyerekek, de az nincs 10 perc se autóval. Igazából az ember hozzászokik, hogy nincs minden nyitva este 8kor, nincs minden a szájában, és megtanulja így szervezni az életét, nem zavaró (gondolok itt boltra, patikára, drogériára). Ma meg már mindent házhoz lehet vitetni, nem nagy cucc. Ráadásul a gyerekekkel se kell fél napokat szobroznom a játszón, mert van kert, bebne csúszda, homokozó, hinta, trambulin, minden fiszfasz, kimehetnek nyugodtan a kertbe, rájuk látok, és csinálharom közben a dolgom.

Szerintem egyértelműen sokkal jobb a kertes, kint a városból, de nem mindenkinek jönne be az én életem se nyilván.

2019. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
A kertvárosban sincs síri csend ez nyilvánvaló, de össze sem hasonlítható a falszomszéddal. Laktam új epítésű lakásban, régi bérházban is és valamennyi áthallás mindenhol van. Fapapucs, magas sarkú vagy kihúzott szék. Hangos tv vsgy dohányzó szomszéd. A házban sokkal magasabb az életminőség. Nincs közös terület, vita, közös költséget nem fizető lakó. A városban viszont minden közel van. Fiatalon amíg az ember sokat bulizik jó. De egy idő után zavaró.
2019. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!