Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért adják ilyen drágán a...

Miért adják ilyen drágán a felújítandó lakásokat a felújítottakhoz képest?

Figyelt kérdés

Párommal 50m2 körüli 2 szobás lakásokat nézünk. A felújított, bútorozott, azonnal költözhető ingatlanok 12 millió körül vannak hirdetve, 11 körül / felett meg lehet vásárolni őket.

Ehhez képest a bútorozatlan, felújítandó lakások, amikre 1,5-2 milliót kell költeni hogy lakható legyen (+ugyebár a bútorozás, ami mindenkinek egyéni igénye szerint van megoldva ) 11-11,5 millió körül hirdetik. És amikor az ingatlanosnak mondja, hogy nem-, vagy csak minimálisan alkuképes, én pedig rámondom, hogy "figyeljen már, ez túl van árazva", én vagyok a szemét. Azért úgy gondolom, hogy ha egy bútorozott, azonnal költözhető lakás 12 millió ( és 11-ért odaadják ), akkor egy olyan lakás ami bútorozatlan és kell rá 1,5 milliót költeni, hogy egyáltalán be lehessen bútorozni, lakható legyen, akkor az legyen is olcsóbb annyival és az irányára ne 11, hanem 10 millió körül legyen.


2019. júl. 3. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Sok esetben a "felújított" annyira rossz állapotban van, hogy ezért akarnak megszabadulni töle.

Pl. a fal penészes, a padló büdös - ezért gyorsan és olcsón "renoválják", azaz átfestik - és minél elöbb eladják, mielött újra megjelennek a hibák.

2019. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első írja: a "felújított" sok esetben csak gyors összegányolás, aztán tart amíg tart.

Ezen kívül rengeteg más tényező is befolyásolja az árat, pl. elhelyezkedés, lakóközösség, a teljes épület állapota, stb., stb... de még az is árkülönbséget okoz, hogy adott épületben hányadik emeleten van - főleg, ha nincs lift.

De a legfontosabb: az eladó annyiért adja, amennyiért akarja és nem annyiért amennyiért Te szeretnéd. Ha elviszik jobban járt, ha nem, majd enged belőle kicsit.

2019. júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék felújítottat, mert ahogy írták is,sokszor a hibákat rejtik el a "felújítással", másrészt eddig még nem találkoztam olyan felújítással, ami az ízlésemmel találkozott volna. Ha meg úgyis le kell vernem mindent, akkor ne fizessek érte többet.

A bútorok?

A konyhabútor és fürdőszoba úgyis ottmarad, mert ezek az ingatlanra vannak tervezve, az ágyát vagy az ülőgarnitúráját meg felőlem viheti, nekem van saját bútorom.

2019. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van ilyen, de azért nem minden lakás esetén áll ez meg.

Mi megvettük(mert tudtuk, hogy fel fog menni a lakás ára), laktunk ott, közben felújítottuk, mert értek hozzá, most meg mennénk nagyba. Jó, egy festés ráfér, de ennyi.

2019. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj hogy NEM reklamálni kell hogy "túlárazott", hanem alkudni vagy tovább keresni. Te sem szeretnéd ha árulnál valamit és odamennék ugatni hogy "mit képzelsz ez nem ér annyit!". Ha nem tetszik az ár akkor keress tovább és PONT.
2019. júl. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én pedig rámondom, hogy "figyeljen már, ez túl van árazva",


Fel kellene már fogni végre, hogy egy tulajdonos annyit kér amennyit akar!!!

Nincsen közöd hozzá!

Vagy a boltban is reklamálsz, hogy pl. ez a krumpli túl van árazva???!

2019. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ország mely részén keresel? Mert 50 m2-es lakást felújítva 11-12 millió forintért legfeljebb vidéki kisvárosokban kapsz, Budapesten ennyiért még felújítandót sem. Ezen kívül a 12-ért hirdetettet nem nagyon fogod egy millával kevesebbért megkapni, az ilyen mértékű alkudozás sajnos már a múlté.
2019. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodtan ki lehet próbálni milyen felújítani... szenvedni a szakikkal, akik vagy jönnek vagy nem, ha egyáltalán találsz még, vagy normálisan csinálja vagy nem... persze mindent aranyáron és hónapokat várni rá stb.... vegyél lepukkantat és álljatok neki.... csak az Elmü bővítés húzódik hónapok óta, és több 100 ezres összegekbe fog kerülni.. stb.... könnyű azzal dobálózni, hogy valami drága...
2019. júl. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert mindenki annyiért kínálja az áruját, amennyiért akarja, legfeljebb te nem veszed meg.

Lehet, hogy van benne valami apróság, ami a leendő vevőt megfogja, hiába nem felújított. Pl. olyan jó helyen van, olyan jó az elrendezése.

A túlárazás szíve-joga mindenkinek. Ha sokáig akarja hirdetni, hirdesse. Ha egy kicsit se akar engedni, hát ne engedjen. Joga van hozzá, neked meg jogod van tovább keresgélni.

Ha az eladónak mondjuk 11 M-ra van szüksége, hogy továbblépjen, és annyira nem sos sürgős neki, akkor nem fogja 10-ért odaadni neked, mert szerinted annyit ér. Keress olyat, ami neked is és az eladónak is 10-et ér.

2019. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!