Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme nyaralót venni,...

Van értelme nyaralót venni, normálisat csak azért, hogy legyen valamim? Max annyi hitelt kapok, hogy 3 milliós értékű ingatlant tudnék venni, Magyarország nyugati felében.

Figyelt kérdés
Legyen benne víz, villany és fűtésre alkalmas. Életben nem lesz pénzem semmire, csak erre. Megoldás ez szerintetek?
2019. júl. 3. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ott laksz és élhető, igen. Ha csak azért hogy legyen, nem. Azért ott nyáron sok munka van.
2019. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem a ház a lényeg, nem a telek. Ha muszáj, akkor fű nyiras, amúgy nem ültetnék idétlen bokrokat, hogy azzal is csak a meló legyen.
2019. júl. 3. 21:55
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre külföld és ott albérlet, aztán szabadnapon a nyaraló vagy a két szezon között abban a pár hétben is. Lenne hova haza járni. Ha bármi van, megunom itt, akkor ott laknék vagy kiadnám nyáron.
2019. júl. 3. 21:58
 4/14 anonim ***** válasza:
Befektetésnek sem rossz.
2019. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Zártkertben elek, 4 éve 2.4millióért vettem, 2 szintes, eredetileg 20negyzetméter alsó szint es felső volt, netes tiny house-okat nézegetve kaptam ihletet és a 2 teret felosztottam ötletesen most allul konyha nappali étkező, wc zuhanykabin, fent gipszkarton falakkal 3 kicsi hálókabin, mindben 1 ágy, és egy íróasztal...

Az egész házikót kifűti egy 8kw-os kályha, víz kútból házi vízművel megoldott áram van, intetnet is elfogadható, bár mai szemmel már lassúcska, 5mb/s el jönnek le a torrentes filmek :)

Itt Pátka, sokan lakunk a zártkeres övezetekben és évről évre gyarapodik a számunk.

Amúgy komposzt wc-t használok, a szürkevízet gyűjtöm öntözésre, egyedül villanyszámlám van a közművek közül, de már felmérettem, jövőre építetem a napelemes rendszer, a tetőre tudok annyi napelemet tenni, ami szezonban megtermeli visszatáplálásos módszerrel a teljes évi fogyasztásomat...

Amúgy most is csak max 10.000 a teljes rezsim közműre telen 10, nyáron 5000... Ami most is csak a villany... Téli fűtés megvan 2000kg ruf brikettből, ez most 160.000ft.

Most gondolj bele, megvettem ezt 2.4millióért, ráköltöttem eddig max 1.5milliót... vagy vehettem volna hitelre egy "rendes" házat es fizethetnék 20 éven át, havi 30-50.000ret csak a hitelre... +Bent a faluban kötelezően kellene csatlakoznom a vízhálózathoz és a szenyvízhálózathoz... Szerintem így ezerszer jobban jártam...

Feleségemmel itt tervezzük a családalapítast is, kicsi de kényelmes házikónkban... Ha meg valaha úgy adódna, hogy elköltözünk egy rendes házba akármi miatt, akkor is marad egy olcsón fentartható házikónk...

2019. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jól hangzik. Sokat gondolkodom és már nem először ezen.
2019. júl. 3. 22:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nyaralóra nem igazán fogsz lakáshitelt kapni, de ne legyen igazam.
2019. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem arra. Nem jelzálog hitel.
2019. júl. 3. 22:56
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
Persze hogy van értelme. Akár nyaraló akár tanya. Ha nem egy világ végi helyen van miért ne. A kocsi már alap dolog egyébként is.
2019. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha külföldön élnék és csak azért akarnék valami kecót, hogy legyen hol meghúzni magam, mikor pár napra -hétre hazajövök, akkor vennék egy üres zártkertet valami minőségibb környéken, nem nagyot max 500negyzetmétert, itt fejérmegyében ilyeneket millió alatt is lehet találni, aztán felhúznék rá valami ilyesmit...
2019. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!