Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz volna...

Tényleg ennyire rossz volna itthon a helyzet? Nincs értelme itt maradni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 30. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Itthon a legjobb a helyzet. Meg vagyunk védve a migránsoktól és kapunk erzsébet utalványt. Mi mást akarsz?
2018. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha itthon maradsz sok gusztustalanságot leszel kénytelen eltűrni. Itt a legújabb.


[link]

2018. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%

Igen, #2-nek igaza van. Sok ilyen hülyeséget kénytelen vagy eltúrni, mint amit ez az általa belinket cikk vagy ő, aki el is hiszi ami benne van, ahelyett, hogy elolvasná/megértené mi van a törvényben valójában.

de egyre kevesebben vannak, így nem nehéz elviselni őket. Igen vicces ahogy pl. ilyen cikkekkel erőlködnek.

2018. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az anyagi oldal érdekel, párttol független
2018. szept. 30. 22:25
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Aki itthon jol el, az kint is jol fog, mert kepzett, ertekes a munkaeropiacon. Aki itthon sz*rert, h*gyert gurcol, az kint is azert fog.
2018. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Miért volna roszz? Soha ennyie nem voltak magasak a bérek. Az elmúlt 1000 évben mikor volt magasabb az életszínvonal? Mégis itt maradtunk.
2018. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Magasak a bérek? Én nem látok sehol jelentős béremelést, szavaiddal élve, ""magas béreket"", csak a Parlamentben:D

Mint egyszerű, csóró, frissen végzett 25 éves orvosként számomra a béremelés fogalma ismeretlen, éhbérért dolgozunk mind fiatal (és sok idősebb) orvosok is, de más területeken végzett ismerőseim is bruttóban keresnek csak 210 ezret, kézbe 140 ezret kapnak, ami hát finoman szólva is nevetséges, egy vagy több diplomával, nyelvvizsgákkal, szaktudással.


A kérdésem tényleg azért fogalmazódott meg bennem, mert TÉNYLEG csak a sz.rt látom (kifizetem az albérletem, eszem 1 hétig és a hónap többi hetében a plazmaadásokon szerzett pénzből eszem. És nem éttermekben, hanem otthon vajas kenyeret vízzel:) de, mint írtam, ismerőseim vagy éppen a lakótársam is ugyanígy vannak, nem csak én.


Ezért adott a kérdés: Tényleg ennyire rossz volna itthon a helyzet?

2018. szept. 30. 23:36
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Nézd, ha fiatal vagy akkor még megtanulhatsz egy nyelvet és szakmát is szerezhetsz külföldön. Sőt, lehet rendes munkád, lakhelyed, nyugdíjalapod, biztosításod, párod és családod is. Ne várd meg hogy elrepüljön feletted az idő ebben a hazug szemét országban. Én ha most lennék húsz éves eszem ágában sem lenne újra továbbtanulni itt, hanem úgy húznék innen hogy a lábam se érné a földet.
2018. okt. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

Hát a mai orvosi fizetések igen messze vannak az "éhbértől", az ajkai kórháznak havi 1 milliót számlázott az egyik orvos, aki ott felmondott.


A te pályakezdő "éhbéredről" sem tudtuk meg, mennyi is van pontosan a fizetési papírodon.


Amúgy kicsit röhejes, hogy a pályakezdők azt hiszik, hogy nekik már most annyi jár, mint a tapasztaltabb, tényleg szakértő kollégáknak, miközben most kezdik valójában kitanulni a szakmát.

2018. okt. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, hogy gondolom én idióta, hogy a 6 éves orvosi elvégzése és rezidenskedés után szeretnék megélni. Nem is értem tényleg, mit képzelek magamról. Menjek a francba az összes friss diplomással együtt!!! Örüljek annak, hogy dolgozhatok!! Ria! Ria!
2018. okt. 1. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!