Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan lehetőség, hogy...

Johnmatthew1989 kérdése:

Létezik olyan lehetőség, hogy a tulajdonostól veszem meg részletre az ingatlant? (kikerülve ezzel a bankot)

Figyelt kérdés
Sajnos a magas kamat miatt, elgondolkodtam azon, hogy létezne-e olyan lehetőség, hogy ne a banknak, hanem a tulajdonosnak fizessem a ház részleteit. Nyilván valamennyi önerő a birtokomban van, amit kifizetnék az elején. A kérdésem egyszóval az lenne, hogy ügyvéd jelenlétében, x időközönként (pl: negyed vagy félévente) megvalósítható lenne -e hogy törlesszem és folyósítsam a ház részleteit a tulajdonos felé? Előre is köszönöm!
2019. júl. 4. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Lehet ha az eladó beleegyezik. A teljes vételár kifizetéséig nem kerül nevedre az ingatlan, én konkrétan még a beköltözést se engedném. Mert ugye ha már bent vagy nem fizetés esetén csak a gond van. Ez általában akkor működik, ha kisebb értékű ingatlant kifizetnek fél-egy év alatt.
2019. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Létező gyakorlat, ügyvéd előtt írt szerződéssel,kiköltözési záradékkal. Én is így adtam el a házam 7 éve.

Arra viszont készülj, hogy jó házat, jó helyen, így nem kapsz, azt elviszik azonnal kp-ért.

2019. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Valóban nem könnyű ilyet kifogni, ha sikerül örülök, ha nem akkor marad a banki hitel.
2019. júl. 4. 13:05
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Miért adná oda neked részletre, annyiért kiadhatja albérletbe is, és az övé marad a ház.

Csak max az eladhatatlan faluban esetleg működhet, ahol nincs jobb vevő.

2019. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Lehetőség létezik, csak senki nem akarja így adni az ingatlanját, tök érthető módon.
2019. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig.

Egy bank tud adni pl. 20 évre hitelt.

De el tudod képzelni, hogy valaki magánszemélyként is 20 évig vár, hogy kifizessed?

Lehet, hogy már egyikőtök sem él addigra...

2019. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem olyan lassú lefolyásban fizetném mint a banknak. De tény, ez nem kivitelezhető csak nagyon nagyon ritka esetben. Igazából kíváncsi voltam, volt-e már valaki aki így fizette ki... sok reményt nem fűztem/fűzök hozzá...
2019. júl. 4. 14:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez akkor reális, ha nincs vevői konkurrencia, és 1-2 éven belül max. a hiányzó 10-20%-ot törleszted.
2019. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy világvégi kis faluban lenne egy eladó ingatlanom, és nem ott lakok, és még érdeklődő is csak ritkán vetődne arra, én azt az ingatlant eladnám így. De Budapesten semmi esély így venni ingatlant, itt aki eladni akar, max 3-4 hónapon belül eladja. Szóval nagyban függ az adott szituációtól.
2019. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ks értékű ingatlant adnak el így, valamennyi önerő, plusz jelentős havi részlet, plusz általában közjegyző előtt kötött szerződés. Van ilyen Facebook csoport.
2019. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!