Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ház vásárlása tulajdonostól...

Ház vásárlása tulajdonostól lehetséges részletre, létezik ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy 12 millió forintos családi házat szeretnék megvenni részletre. Havi 80 ezer forinttal tudnám fizetni, de olyan eset is lesz amikor 100-al.Önök szerint tudok olyan szerződést írni a tulajjal, ami egyikünknek sem hátrányos, de mégis a tulajt védi, ha esetleg nem tudnék fizetni mondjuk 2 hónapig, akkor buktam az addig befizetett összes pénzt, illetve ugyanakkor a tulaj nem tudná felbontani a szerződést rendszeres időbeni fizetésem esetén.

Előre is köszönöm a segítségüket!



2016. febr. 20. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Létezhet, de ez inkább olyan ingatlanoknál szokott opció lenni amit nem sikerül már évek óta eladni és a tulajnak nem érdeke a gyors pénzszerzés.


Már pár éve piacélénkülés van,amit a jelenlegi csok és építési adókedvezmények tovább fokoznak, így a frekventáltabb területen lévő ingatlanokra nagyobb a kereslet is,ami az ilyen típusú ügyletnek hátrány


Másik opció (ezt alkalmazom én is az egyik ingatlanomnál): alacsonyabb összegű bérleti díjban történő megegyezés és x időn belüli (pl.3- 5 év) szerződésben foglalt elővételi jog mellett a ház megvásárlása a bérlő által. Ilyen esetben az egyébként havi 80-ból mondjuk mehet lakáskasszába az a különbözeti összeg, ami havonta ki lenne fizetve. Ehhez lehet realizálni még állami támogatást, és lejáratkor elég egy kisebb összegű hitellel megtoldani a vételárhoz szükséges összeget.

2016. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom elkepzelni, hogy bárki bele menne egy ilyenbe.
2016. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig vannak ilyenek, -nem egyről tudok itt nálunk is, és korábban engem is keretek meg hasonlóval, amikor még nem volt funkciója az üres ingatlannak.Igaz, ezek jellemzően kistelepüléseken, ahol pl. az öregek kihalnak, és örökségbe maradnak üresen a házak.


A tulajnak is jobb, ha lakik benne valaki, havi passzívan hoz valamennyit neki, plusz az állaga többet romlik üresen állásában, mint ha valaki használja is. Ha még fel is újít a bérlő a maga módján, akkor meg külön befektetés nélkül növeli is az értékét az ingatlan a tulajnak.


Vagy pl:


[link]


[link]


[link]

2016. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Norbi, ezt jellemzően inkább kisebb értékű házaknál tudom elképzelni (a "kis" KATA-s vagyok)

A kérdező egy 12 milliós házat szeretne megvenni, ami azt jelenti, hogy minimum 12 évig fizetné.

Lehet, hogy túl "pénzsóvár" vagyok :D, de egy ekkora értékű háznál én inkább az alacsonyabb áron való eladást, de egy összegben preferálnám, mert akár 10 milliót is már tovább lehet szaporítani, de 12 évig 80 ezrével?... hát... max ha a gyerekemre akarok gondolni, hogy legyen egy "biztos" jövedelme... :-)

2016. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!