Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasház: Annak ellenére,...

Endre Anre kérdése:

Társasház: Annak ellenére, hogy nem volt határozatképes a közgyűlés, az IB elnök megtartotta a közgyűlést, félrevezetve a %-al a tulajdonostársakat Nem voltam ott, így kérdezem, hogyan érvényteleníthetem a közgyűlést, tulajdoni hányadom 10%-nál több?

Figyelt kérdés

2019. júl. 16. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A társasházi közgyűlést a kiírás után x idővel meg lehet tartani újra, ha nem volt meg a megfelelő létszám. Általában aznap fél órával, órával később megtartják. A megismételt közgyűlés már a létszámtól függetlenül határozatképes.
2019. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megkaptad a közgyűlési jegyzőkönyvet és ebben találtál számszaki hibát a közgyűlésen részt vettek tulajdoni hányadában (elszámolta a levezető elnök vagy a jegyzőkönyvvezető)?

Ebben az esetben a bíróságon lehet megtámadni a jegyzőkönyvet ebben az esetben mindegy a tulajdoni hányadod.

Amúgy megkérdezhetem, hogy miért nem fogadod el? Minősített többség kellett volna a döntéshez vagy csak neked nem tetszik a szavazás végeredménye? A többség érdekeit tükrözi a döntés? Mert ebben az esetben csak időhúzást fogsz elérni és a lakótársak ellenszenvét.

2019. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem voltál ott, akkor honnan tudod biztosra, hogy nem volt meg a %? Nagyon sok esetben nincs ott lakó és meghatalmazással szavaznak helyette (hogy ezt hol, mennyire törvényesen csinálják, már más kérdés)


És igen, ismételt közgyűlést szoktak tartani, még aznap, fél órával később - ilyenkor már nem szükséges a megadott %.

2019. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál, hogy a rákban tudod mi történt? Egyébként ha egy közgyűlés nem határozatképes akkor 5 perccel később megtartható a határozatképes közgyűlés akár egy tulajdonossal is.

Bírom mikor valaki lusta elmenni lakógyűlésre, aztán nekiáll fröcsögni hogy mit szavaztak meg épp.

2019. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi Válaszolók tök jól elbarchóbázunk így magunkban. De kevés, hiányos infóból nehéz választ adni.
2019. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérlek! Ha publikus a többletinformáció amit nekem adtál privát üzenetben oszd meg itt is!
2019. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, nekem is írt :-)

De miért nem lehet ide kiírni? (hülyén néző smiley)

2019. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
engem is zaklat priviben a kérdező...
2019. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!