Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aránylag alacsony m2 ár...

Aránylag alacsony m2 ár Hajdú-Bihar megyében?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a térképet elnézve, tematikus térkép + összes bűncselekmény 1 évre visszamenőleg, azt néztem hogy Hajdú-Bihar megye még "élhető", még Szabolcs és Borsod megyéhez viszonyítva is. Akkor ez valós, hihető adat? Akkor miért alacsonyabbak a m2 árak pl. Csongrádhoz képest?


7-8-9 millióért lehet venni jó néhány - ugyan nem modern, szép - de lakható házat. Ugyanez Szabolcsban csak a rossz településeken jellemző. Vagy akkor Hajdúban is ez a helyzet?


2019. júl. 17. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A 7-8-9milliós házak főleg külterületen, kertségekben vannak, kicsit(vagy nagyon) távol a belvárosi résztől, tehát ha kényeskedsz az utazással, nincs autód, nincs minden iskola, ovi, nagy hipermarket a szádban, akkor nem találsz ott megfelelőt. Mi az erdő mellett lakunk, imádjuk, olcsó, csendes. Igaz, nincs pl. leaszfaltozva az utcánk, de van autónk, így ha sár van, akkor is kényelmesen, tisztán érünk a munkahelyre és haza is.
2019. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, a lényegre nem válaszoltam. Ezeken a területeken tényleg kevesebb a bűnözés, hiszen a főútról max az erdőn keresztül tudnának eljutni a bűnözők.
2019. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én nem Debrecenről és környékéről beszéltem, hanem kompletten a megyéről. A zártkert mindenhol olcsóbb...
2019. júl. 17. 12:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Debrecen, és a körülötte lévő első kör drágább a települések kozt. Ahogy tavolodunk olcsóbb. Ha lemegyünk a főútról, olcsóbb. Ha csak átszállással lehet eljutni Debrecenbe, még olcsóbb.

Debrecenbe járnak sokan dolgozni, illetve vannak ugye a kisvárosok olyan 25 ezer fő lakossággal (Szoboszló-turistak, ide viszont Debrecenből is járnak KI dolgozni, Böszörmény, Újváros pl)

De hogyha ezektől eltávolodunk, elindulunk pl. Békés megye fele, akkor ha nincs munka, jó hogy olcsóbbak az ingatlanok.

Nézegesd meg a googlemaps utcaképet különböző településeken. Nagyon érdekes.


Összefoglalva: az ingatlanárak ott magasabbak, ahol van munka, megélhetés, egészségugyi, oktatási létesítmények, illetve egyéb infrastruktúra. Vagy pl. egyéb adottságok, mint ahogy Szoboszlón van a gyógyvíz, és így a turizmus, mint bevétel.


Ahol alapvető dolgok nincsenek meg, felsoroltaknak az ellentéte, ott alacsonyak az ingatlanárak.

2019. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!