Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangya baj. Mit tegyünk?

Hangya baj. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2. emeleti tetőtéri lakás, nagy erkéllyel. Lent kert van. Patyolat tisztaság van, heti 2x jön a takarítónő és én is felmosok napi 1x max kétnaponta. A teraszon van háló, de átférnek a kis nyomik rajta. Mit vegyek, hogy ne jöjjenek be, a terasz ajtókra tegyek hangyariasztót az ajtóhoz kívül? Valami ötlet? Ha nem vagyunk otthon, akkor nyitva hagyom az ajtókat, nem nyomom a klímát, ma hazaértünk és kb 20-30 hangya volt bent. Mire jönnek, ha semmi morzsa nincs és miért???
2019. aug. 29. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Van olyan csalétek, amit a hangyák magukkal visznek a bolyba, és kiirtja az egész kolóniát.

Ha ez nem válik be, a jó öreg Chemotox még megteszi a hatását.

2019. aug. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hova kell tenni, 3 terasz ajtó van. kint kell elhelyezni az ajtóknál? Vagy az ajtótól messzebb? Van egy sanda gyanúm, hogy ezek ide befészkeltek vagy passz, mert láttam párat az előbb és nem volt nyitva az ajtó azóta.
2019. aug. 29. 02:12
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
A hangyák vonulásának az útjába kell!
2019. aug. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek nem vonulnak. Amit most találtam kb 1méterre van az egyik terasz ajtótól. Ott mennek jobbra-balra egy csomóban-össze vissza. Már megöltem őket. Azóta megint lett kb 10db. Beköltöztek a laminált alá? Mi a fenét tudunk csinálni? Én nagyon kész vagyok... :(
2019. aug. 29. 02:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebből vegyél kettőt-hármat, egyet tegyél az erkélyajtó sarkába (belülre), kettőt meg olyan helyekre ahol gyakran látod őket. Három napon belül eltűnnek mindenestől.

[link]

2019. aug. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alletta ***** válasza:
65%
sütőporral próbálkozz, régi bevált házi praktika.
2019. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sütőporral ne próbálkozz, ez urban legend, garantáltan nem ér semmit.

A linkelt hangyairtó se hat valószínűleg, mert nagyon kicsi az esélye, hogy belemenjenek a hangyák. Amúgy a szer hatékony lenne, de nem elég csalogató. Ha 2 napon belül nem látod, hogy ennék, akkor tegyél ki egy kartonra bármi kaját a lakásban, amerre látod őket, amit szeretnek, több dolgot is lehet több kartonon. Aztán amit ellepnek, arra szórd rá ennek a doboznak a tartalmát, és akkor elviszik ezt is.

2019. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De fel is kell mosni naponta,mert a hangyák/csótányok szagmintákat hagynak maguk után,ami 1 jelzés a másiknak,hogy járt arra ebből hangya kóloniából, tehát biztonságos,és akkor simán bejönnek az újabb dögök. Nekik ez kb olyan mint az országúti sávjelző felfestés,mi nem érzékeljük,de ott van ez!


Ha eltűnik mindig ez a nyom" akkor eltűnnek egy idő után.

2019. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyszeres szaküzletben kapható hangyairtó spray vagy kristályos anyag. Használd az útmutatók szerint. Nevüket nem tudom.
2019. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!