Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egy ismerősöm említett egy...

Egy ismerősöm említett egy olyan patkanymerget amitöl kis túlzással azonnal elpusztul az állat, létezik ilyen szer? És ha igen akkor mi a neve?

Figyelt kérdés
Sajnos tele lett padlás terünk egerekkel(nem lakó rész/nem beépített)és egy ismerősöm ajánlott egy olyan szert ami azonnal hat,ez azért lenne fontos mert van két kutyám és jó lenne ha még a tetőtérben maradna a rágcsáló.Vagy ha van más tényleg bevált módszeretek tapasztalatok mindent írjátok le,előre is köszönöm!

2019. dec. 17. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha az "egy ismerősöd ajánlott egy olyan szert" akkor miért tőlünk kérdezed inkább oszd meg velünk is hogy megtudhassuk!
2019. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Elárulod mit akarsz megmérgezni? Mert hogy nem patkányt azt veled együtt mostantól fogva mindenki tudja aki elolvassa!
2019. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

A patkány nagyon okos állat, egyszerre csak az egyik eszik az ismeretlen eleségböl, ha megdöglik másnapra, akkor a többi hozzá sem nyúlt többet.

Tehát nincs azonnal ható méreg, 5-6 nap a ható ideje, és úgy tudom hogy nem is méreg hanem véralvadásgátló van benne.

2019. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Hivatalosan biztos nem kapsz ilyet. Csapdázz inkább, az azonnal hat.
2019. dec. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

- ha ismered azt, aki ajánlotta, miért nem tőle kérdezed?

- miért nem érdeklődsz szakboltban?

- miért nem hívsz profit?

- miért nem használsz csapdát?

- miért hiszik az emberek még mindig, hogy a rágcsálók ennyire hülyék? :D

2019. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

"A patkány nagyon okos állat, egyszerre csak az egyik eszik az ismeretlen eleségböl, ha megdöglik másnapra, akkor a többi hozzá sem nyúlt többet."


Ez így igaz. Pontosan ezért nem sok értelme van a gyorsan ölő szereknek. Gyakorlatilag egy elpusztul, aztán a többi példány rögtön elkerüli a csalétket.

2019. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha esetleg mégis létezik még ilyen, ahhoz egész biztosan hatósági méregkezelői vizsga kell.

Agatha Christie könyveiből tudjuk, hogy régen szabadforgalmúak voltak az arzéntartalmú egérmérgek, amelyek tényleg így hatottak. Manapság már szakember se juthat ezekhez, mert nekik is van anyósuk.

2019. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Először is talán a többség olvassa el a kérdést és a kiegészítést is...


1. válaszoló bocsánat nem írtam oda hogy nem tudta meg mondani a nevét csak azt hogy jó pár éve használt ilyen szert,és neki nagyon bevált.de reménykedek hogy még forgalomba van...


2. válaszoló:Sajnálni tudom a környezetedben élőket biztos nagyon rosszindulatú,negatív ember lehetsz :( ja és olvasd el a kérdést figyelmesen.a kiegészítést is ha úgy is ez a válaszod menj el pszichológushoz.Veled ellentétben én ezt jó indulatból írtam.ha kell telefonszám írj privátban tudok egyet (egy ismerősöm)


3. válaszoló Köszönöm a segítségedet!de egeret akarok mérgezni.


4. válaszoló Köszönöm!


5. válaszoló jogos amit írtál,de azért nem érdeklődök szakboltokban mert erre olyan nincs ,de 30 km-re innen van egy nagyobb város állítólag ott van egy nem szakbolt de valami olyasmi,oda át akarok menni,de azért előtte tájékozódni szerettem volna kicsit és úgy tudtam hogy ennek az oldalnak ez egy szempontja.

azért nem érdeklődök az ismerősömtől mert a nevét ő sem tudta megmondani mert régen használta(ezt nem írtam oda ezért tőled is bocs érte)

csapdát már használtam a ragasztósat de nem volt benne egy darab egér sem még csak nyom se pedig jó drága volt az itteni "(szakboltban)"Sanyi bácsi azt mondta nagyon jó nagyon viszik :D :D(még mielőtt vissza írnád,igen elolvastam a használatiját) de lehet azért nem volt benne semmi mert nem hülyék a rágcsálók igazad lehet.

De majd kipróbálok más fajta csapdát is.

Profit meg azért nem hívok mert mint írtam szakbolt sincs gondolhatod hogy ilyen biztos van!jó messze biztos,de gondolom van neki olyan ára hogy elkér egy kisebb fizetést de ennek ellenére nem vetem el ezt az ötletet sem,köszi a válaszod!


6.válaszoló köszönöm a válaszod,egereknél is így működik?mert nálam azok telepedtek meg,patkány nincs hála az égnek.


7. válaszoló: Köszönöm a válaszod!akkor valószínű hogy az általa említett méreg már nincs forgalomba.


a 2. válaszoló kivételével mindenkinek köszönöm a válaszát!neki meg jobbulást kívánok(őszintén)!


kérdés kiegészítés:ultrahangos rágcsáló riasztóról van tapasztalata valakinek,érdemes olyant venni?

2019. dec. 18. 17:07
 9/22 anonim ***** válasza:

Mi ilyet tettünk most ki, fogyott belőle, és már nem halljuk a zajokat, szóval remélhetőleg kiirtotta őket teljesen. [link]


De egyébként a legjobban bevált módszer nálunk a macska volt, mindet megfogta, amihez hozzá tudott férni, amelyikhez éppen nem, azt kivárta, és akkor kapta el, amikor óvatlanul mégis előjött, vagy csináltunk neki helyet, hogy beférjen. (Bár azt a padlásra nem engedtük fel, sajnos nálunk lejöttek a lakásba is.)

Utána a hagyományos csapkodós csapdát próbáltuk, az is fogott egeret, de nagyon kevés (!) kolbásszal kell használni, éppen csak egy kenésnyit, és lehetőleg védettebb helyre tenni, ahol vélhetően szoktak enni. Ezt nyilván cserélni kell, és ha sokat vannak lehet nem válik be.

A ragacsos nálunk sem vált be sosem.

2019. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Sokat segítettél! Holnap utánna nézek ennek a szernek.🙂
2019. dec. 18. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!