Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel tudnám kiírtani a...

Mivel tudnám kiírtani a bogarakat?

Figyelt kérdés

Apró fekete bogaraim vannak amik repkednek, hasonlítanak a muslicához.

Szerintem valamelyik virágból jöhetnek, de nem tudom melyikből.

Vannak az ablakban orchideák, kaktusz, ibolya,meg még pár növény és legújabb virágom egy kicsi mikulásvirág.


Mik ezek a bogarak és hogyan lehet őket eltüntetni?

Tele van velük az ablak és idegesítenek mert repülnek is.


2019. dec. 20. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg tőzeglégy. A virágföld tetejére szórható rovarirtók vagy beöntözhető rovarirtók eltüntetik őket. Különösebb kárt nem okoznak. Sőt,talán még azt mondom,hogy hasznosak is. Előszeretettel a korhadó,rothadó részeket fogyasztják a virágföldből.
2019. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
még annyit,hogy ha átszoksz az alulról öntözésre akkor eltűnnek maguktól is. Ha nem nedves a talaj felső 1-2 cm akkor eltűnnek.
2019. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az orchideákat mindig fürdetem meg párásítom ugyhogy nem tudom megoldani, hogy ne legyen felülről vizes.


Milyen szereket ajánlotok és hol tudom beszerezni őket?

2019. dec. 20. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sokat lacafacázni: egy puffantás a cserepek talajára bármilyen rovarirtóból (Chemotox stb.). Szükség esetén ismételhető.
2019. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A növénynek nem ártalmas?
2019. dec. 20. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:
insecticide 2000 el fújd le a talajt. Nem lesz baja a növénynek. Ellenben ha van a növény környezetében akvárium halakkal akkor óvatosan fújd be. Várhatóan 7-14 nap fog kelleni míg teljesen eltűnnek a rovarok. Vehetsz bármelyik mezőgazdasági boltban karate nevű szert (por>>oldatot kell belőle csinálni,azzal fújd be úgy a talaj felső részét hogy ~1 cm mélyen átázzon tőle. 1 hét után ismételd majd meg. A többi növény talajában is lehet ha van még más. Vehetsz ilyen ragacsos citromsárga papírlapocskát is, az is összegyűjt sokat. Viszont magát a problémát meg nem oldja,mivel mindig lesz utánpótlás a talajból, viszont repkedni nem sokat fogod látni őket. ez ilyen optikai megoldás.
2019. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!