Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A nyest fel tud a függőleges...

A nyest fel tud a függőleges falon mászni?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy valami kaparászik a padláson, általában csak este, mindig máshol.


És az ablakomon kívülről is szoktam hallani azt a kaparást pedig ott csak a függőleges fal van.



2019. dec. 27. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább pele lesz ez szerintem. No az feltud mászni bármilyen falon, még azon is, ami nem igazán érdes. Éjjel élnek, nappal alszanak! Ha hallasz vonyítást is éjjel, akkor biztos, hogy pele. Gyakori, hogy úgy ébrednek. Idén sok pele született mert esőben gazdag volt a tavasz. Ekkor a fák rügyei édesek s ezek meg (pontosabban a nőstény) azt kóstolgatja, ha édes, akkor engedi magát, s akkor van szaporulat, ha nem, akkor akár nem is ellik abban az évben.
2019. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább nyest. A pele kicsi... ezek nagyobb állatok. Simán szaladgálnak a tetőn.


Rohadtul ijesztő. Sajnos nehéz kilőni őket, majdhogynem lehetetlen.


Macskákat lazán megölik

2019. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár a kaparászás az pele is lehet.
2019. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az udvar körül vannak kitéve patkánycsapdák, ezekben kb 2 naponta van egy patkány.


De abból gondolom hogy nem patkány van a padláson, mert akkor nem lenne fogás.



Vonyítás szerű hangot nem szoktam hallani, és olyat sem hogy szaladna.


Amikor hallom a kaparászást odacsapok a plafonra, 4-5mp-ig elhallgat, majd utána újra kapar ugyanott.

Nem kellene ilyen esetben legalább elszaladnia annak ami ott kapar?


Tegnap például 23-03ig nem tudtam aludni mert folyton felkeltem arra hogy kapar a padláson. Van mikor nem hallom napokig, aztán egyszer csak minden nap.

2019. dec. 28. 11:16
 5/6 A kérdező kommentje:

Na rákerestem a pelére eddig nem ismertem, de pele lesz akkor fent az tuti.


Az ürülék amint fent látok az pont olyan mint a pelének.



Hogyan érdemes elkapni?

2019. dec. 28. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Há' mondom én. Csak azért, mert én is levívtam egy csatát velük, azért gondoltam erre egyből... :D

Nem megy el a kis szemét, nem ijed meg a zörgéstől, csak mozdulatlan egy darabig, de el nem fut, mint egy másik állat. Pl. a nyest, ha megijeszted, akkor elmenekül, nem vár!

Őszintén? Vagy elvileg? Elvileg élve fogó csapdával, de gyak. úgy soha nem lesznek meg, mert tutira nem egyedül van, ezek társas lények! Őszintén meg patkányfogóval (nem egérfogó!), én azzal fogtam meg őket. Úgy is mezei peléről van szó biztos, nem erdei peléről, azok úgy elvannak odúkban, madarak fészkében, ritkán járnak ki nyílt terepre, házakba, csak az utóbbi védett. Csapdába almaszeletet tegyél, azt szeretik. Nem érzik meg a szagodat, hogy megfogtad azt vagy ilyesmi, ez csak legenda, ahogy az is, hogy okosak, buták mint a föld, ha éhes képes rámenni 2-3x is a csapdára és arra számíthatsz, mivel nagyon jók a reflexeik, hogy párszor bemozdítja majd a csapdát úgy, hogy eltudja húzni a fejét, de mivel ott laksz, így tudod napi szinten ellenőrizni, szóval 1-2 hét és meglesznek. Nem tanulékony állat, szóval hagyhatod mindig ugyanott a csapdát, nem tanul abból, hogy a tesót ott érte a hősi halál, ez is csak legenda, ahogy az is, hogy bírnák az alkoholt, a szagra rámennek, az vonzza őket, de nem bizonyított! Padláson találd meg a feltételezett útvonalát, akár tedd oda, ahol hallod kaparászni. Ha mind megvan, akkor az összes rést zárni kell, ahol esetlegesen beférhet. Be tud férni még egy szellőzőnyíláson is, amin kerámiarács van, ez régen divatos volt padlásokon. Az ultrahangos csodabigyók nem érnek semmit sem! Semmit nem riaszt az el igazából, max. az embert tudja idegesíteni, ha még jó a füle és hallja. Az őzek hozzám járnak röhögni rajta, a pele szó szerint lesz-rta! Ahol az ablakod van, ott jár ki-be ezek szerint. Ott keresd a rést elsősorban. Egy darabig össze lesz majd kapargatva a fal több helyen, mert a kint maradtak elkeseredésben kutatják a bejáratot, ha bezárod azt előttük, de ha nem adsz esélyt, akkor megértik, hogy azt a területet elbukták.

2019. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!