Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi lehet ez? Egér, patkány,...

Mi lehet ez? Egér, patkány, vagy nyest

Figyelt kérdés
Kissé hosszu lesz!Kb 1 hete reggel hallottunk valami kaparást,motoszkálást a falban a konyhában!Vályog fal gipszkartonnal burkolva!Sajnos olyan mint az ementáli,mert évekig nem laktak benne és mielőtt mi beköltöztünk,népes patkánycsapat élhetett benne!Na lényeg,hogy nappal nem hallottuk,de este megint kaparás,de csak pár másodpercig.Rágni nem rág semmi!A kaparás is olyan mintha rendezkedne valaki,vagy forgolódna...Ma már este 5 előtt hallottam a cimbit!A padláson(mert,hogy onnan jött a drága ez tuti)voltam,de nem láttam mást mint nyestkakit,tojáshéjjat.Patkánykakit nem láttam,de valaki azt mondta attól függetlenül lehet az is!Bejönni nem nagyon akar!A furi az,hogy mászkál a házban!Mármint a konyha és a szoba között!Sajna a kedves munkás emberek nem tömték be a lukakat!Szerintetek mi lehet ez?Sajna a kártevőirtó marha drága és mindenki mást mond!Trollok kíméljenek légyszi!Köszönöm!

2018. jan. 1. 17:56
 1/8 anonim válasza:
Nyest.
2018. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma hallottam napközben is és azt észrevettük,hogy akkor zörög ha csöndben vagyunk!
2018. jan. 1. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen nyest! Nálam is megjelennek, de nekem van riasztóm...


a kártevőírtót felejtsd el, inkább a lukakat fújd be purhabbal. Persze előtte vizsgáld át a falat, és úgy. Máskülönben soha nem lesz vége.


Esetleg azt megteheted, hogy néhány távolabb elhelyezett tojással kicsalogatod őket a búvóhelyükről(ből)..


a nyest védett állat, úgy tegyél mindent. megölni nem szabad, csak megkérni, hogy fáradjon át a szomszédba...én ezt tettem.

2018. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De az nem alszik nappal?
2018. jan. 1. 18:18
 6/8 anonim válasza:
Egy rádiót rakjál a falhoz, és zenét bömböltess. Egy nap alatt elköltözik.
2018. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokan kínlódnak vele, elég nehéz kitenni a szűrét. Riasztók, kutya rongya stb. nemigen használnak. Szerezz egy élvefogót és vidd el jó messzire. Kis barkácsvénával magad is készíthetsz.
2018. jan. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két helyiség között a falBAN, ez azért nem tipikus nyest.

A nyest akkora, mint egy sovány macska rövid lábakkal. Tehát 40-es közfalban is gipszkartontól gipszkartonig kell tartani a lyuknak, ha tényleg odáig lefúrt, ill. kibővített valami patkánylyukat, hogy befészkeljen.

Szerintem valaki menjen fel a padlásra figyelni, a másik meg kopogjon ott, ahol a zörgés van, vagy fúrógéppel csináljon egy 10-es lyukat, ami kizavarja az állatot. (A lyukat be lehet gipszelni utána.)

Vagy feltakarítasz minden nyestürüléket a padlásról, és várod, hogy lesz-e újabb.


Egyszer nekünk is volt patkányunk, de ürüléket egyet se láttunk.

Én inkább erre tippelnék.

2018. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!