Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehetséges, hogy egy egér van...

Lehetséges, hogy egy egér van a padláson?

Figyelt kérdés
Egyszerűen meg őrülök, minden este hallom, ahogyan rágcsál valamit, illetve az előbb a cincogását is hallottam. Meg a kaparást is szoktam hallani. Szóltam a szüleimnek, de semmi. Nem hisznek nekem:/ Azt hiszik bekattantam, mivel a padláson nincs semmi élelmiszer, igazából üres az egész. De biztos vagyok benne, hogy onnan jön mindennap hallom. Lehetséges hogy egér?
2020. febr. 26. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy tök üres még lehet,mert felvitte .
2020. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de egy egér nincsen, ahol van egy, ott több is van.
2020. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az egér nem csak akkor rág, amikor eszik, hanem nagyjából mindig amikor alkalmat talál rá. A foga egész életében nő és koptatni kell.
2020. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egér azert nem csinál ilyen hangzavart. Simán lehetnek patkányok felmaszik a falon is. Mi alig jarunk a padlásra nyitva maradt az ablak volt, hogy a menyét is felment.

Rakjál ki mérget vagy ha nem akarod, hogy szag legyen ha elpusztul valahol egérfogokat. Nem nagy ügy, mindennapos dolog.

2020. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Volt nekünk is ilyen. Egy padlásszobám van ,mellette közvetlen a padlás,ami nincs leszigetelve. Na ott járkáltak fel-alá, én meg csak annyit hallok este,hogy valami kapar. Vagy rágcsál. Fene tudja. Ilyen jellegzetes kaparós hang. Apám kirakodott egy egérfogót, másnap jött az egér. Aztán még egy, és még egy. Vagy hét egeret biztos kinyírtunk. Szóval rakjatok ki valamit,mert szapora nép! :D .

Egyébként nem gáz, tehát a házba nyilván már nehezebb lenne bejutnia, ne parázz, nem fog megenni,míg alszol,vagy ilyenek :D

2020. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Eger lesz, de akkor nem a padláson, hanem a falban. Nem hallanak a cincigasat a padlasrol.
2020. febr. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt megőrülsz, mi lenne ha tennél fel neki egy egér fogót. Egy kis sajt darabbal rögtön megfogja.

Ráadásul nagyon olcsón lehet venni

[link]

és nagyon egyszerű a használata, nem kell hozzá nyúlni az egérhez.

2020. febr. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajt? :D Azt a mesében eszik meg! Attól egyébként meg is döglik az egér, de maximum csak kölyök kóstol bele, jellemzően el is kerülik! Gyümölcs, zöldség, de leginkább a magokat kedvelik, kukorica, dió, mogyoró, ilyesmi.

Nem 100%, hogy egér/patkány, lehet pl. pele is. Az is visít mint a barom, pl. akkor, amikor felébred. Úgy ébrednek (néha legszívesebben én is úgy ébrednék) és este aktívak, nappal alszanak. Bármelyik is, patkányfogót tegyél ki, az nagyobb, erősebb. Tegyél rá első próbaként egy szelet almát. Ha bemozdítja, akkor nem hallucinálsz! :D Ha meg lesz rágva, de a csapdában nincs semmi, akkor esélyesebb, hogy pele. Hihetetlenül jók a reflexeik, lazán kihúzzák a fejüket még a lecsapódás előtt, de ez nem jelenti azt, hogy mindig sikerül nekik. Előbb utóbb benne lesz, és ostoba, mint a föld, szóval teljesen ugyanoda rakott csapdára rá fog menni másnap is!

Ha több nap után sem mozdul be a csapda, de hallod a padláson a hangját, akkor tegyél valami magot (pl. mogyorót, nem sósat!) a fogóra.

2020. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Körül kell nézni a padláson, hogy nincs-e ürülék sehol. Plusz filléres dolog az egérfogó vagy a méreg, azt is ki lehet pakolni a biztonság kedvéért.
2020. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mostanában egyébként sokkal erősebb /hangosabb hangokat hallok, már napközben is:/
2020. márc. 1. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!