Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel érdemes permetezni az...

Mivel érdemes permetezni az egrest?

Figyelt kérdés

Ti mivel, és mikor (hányszor) szoktátok permetezni az egrest lisztharmat ellen.

Kicsit reménytelennek érzem a "harcot".



2020. máj. 12. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Idén Topas, Score, és Folicur. Összesen legalább 6x évente, de inkább többször. Kb. még egyszer fogom. Amikor almát permetezek lisztharmat ellen, meg őszit tafrina ellen, vagy bármit monília ellen, akkor a piszkét is lefújom. Külön nem nagyon szoktam. Szerintem 4 lenne a minimum. De időjárástól is függ.
2020. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Atya világ!

Évente hatszor?!

Az említettek mind felszívódó permetszer, kb. 3-4 hétig hatnak!

Természetesen csak akkor, ha van idejük felszívódni.

2020. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a bajom!

Annyira nehéz úgy kiszámolni, hogy jó legyen.

Némelyik felszívódónak 35 nap az élelmezés egészségügyi várakozási ideje.

A kontakt meg hát... Nem az igazi, vagy nem is tudom.

Megvolt az őszi, tavasz lemosó, termés után még kétszer lenyomtam kontakttal.

A bokrokat ritkítom, alatta nincs fű ,csak reggel locsolok igyekszem úgy csinálni, hogy mihamarabb felszáradjon a bokor.

A tavaszi lemosó után volt két felszívódó és két kontakt, de a mostani idő után megint jó lenne egy felszívódó, de mire az lemegy már nagyon szedni kellene.

2020. máj. 18. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meglehetősen amatőr vagyok, de szerencsére eddig az évi három (lemosó + 2) permetezés elég szokott lenni.

Kivéve persze a meggy moniliánál, ott a fűrészt is kellett használni! :-(

Egy ismerősöm szerint lisztharmat ellen meg lehet próbálkozni szódabikarbónával! Kb. 2-3 teáskanál 10 liter vízbe.

Sok sikert!

2020. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát próbálkozni azt lehet...

Az amerikai lisztharmat elég ellenálló betegség. A felszívódó permet után 2 héttel már megjelenik, ha úgy jönnek össze a körülmények. 10 napnál tovább semmilyen szer nem hat.

A kontakt szerrel meg az a baj, hogy egyrészt jönnek új hajtások, amik nem védettek ugye, másrészt meg az egyes gyümölcsök minden oldalát se tudod lefedni. Harmadrészt meg, látni a szemeken a megfolyt szer maradékát, még szedéskor is, nem szép.

Nálam még van legalább egy hónap szedésig, de a Topas ÉVI-je maximum 2 hét.

2020. máj. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!