Kezdőoldal » Otthon » Kert » Esőszünetben érdemes rézoxiklo...

Esőszünetben érdemes rézoxikloriddal permetezni a szabadtéri paradicsomot?

Figyelt kérdés
Egy hete már megtettem, de lemosta az eső. Tegyek hozzá Nonitot, vagy ne szükséges. Az alsó leveleket amik félig sárban állnak már eltávolíthatom? Előre is köszi a választ.

2019. máj. 31. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még felesleges volt, mert a fitoftórához meleg, párás idő kell, amihez a meleg nem volt adott. Szerintem még ezután se lesz, mert éjszakára továbbra is 15 fok alá fog menni. De ha biztosra akarsz menni, és elő szokott nálad fordulni, akkor permetezgethetsz.

Rézhez nem szabad Nonitot, mert összevesznek. Csak úgy minden nélkül nyomathatod, nem fog leperegni a levelekről.

Az alsó leveleket csak akkor szedd le, ha sárgulnak, egyébként felesleges.

Nézd meg a friss hajtások, levelek alját, nálam már van egy pár fekete levéltetű.

2019. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma reggel rézzel permeteztem. Nálam nem volt még levéltetű, úgyhogy az ellen nem tettem bele szert. A Nonitra vonatkozó információt külön köszönöm. Üdvüzlettel.
2019. jún. 1. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!