Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack fa, almafa evélfodr...

Őszibarack fa, almafa evélfodrosodás ellen milyen szerrel érdemes most permetezni? Nem vészes a helyzet, de megjelent. Közönséges gombásodás elleni megfelelő lehet?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta probléma az őszibarack fáimon a tafrina (ez a neve a levélfodrosodásnak) almafáimon viszont nem.

Millió dologgal kísérleteztem, vagy én vagyok a hülye, vagy ehhez nincs megfelelő szer, de mindig előjön.

Így aztán - nálam- a leghatékonyabb módszer, hogy levágom az ágak végét, ahol látom megjelenni és azóta béke van.

Itt olvashatsz módszerekről, próbálkozz:

[link]

2020. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Felszívódó permetszert vegyél, tafrina elken. A gazdaboltban tudnak segíteni.
2020. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Vegasol eRES .Fele dózis ,mint lemosónál.

Nagyon sokan lenézik ezt a vegyszert,mert nem olyan jól hangzóak,mint a nála sokkal drágábbak ,Score

2020. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Idén az én nektarinfám is tafrinásan fodrosodott. Gondolkoztam permetezésen aztán inkább megmetszettem az elcsúnyult ágvégeit és azóta béke van.

Ha újra megjelenik, ismét levágom majd.

Tavaly permeteztem, nem segített.

Minden évben adok neki rezes lemosóoldatot, az sem segített.

Kiirtottam a környéken a boróka bokrokat (mert állítólag azon telel át és onnan fertőz), az sem segített.

2020. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ad #4: Nem téveszted össze a borókát a borbolyával ?


Tudomásom szerint az almafa levél torzulását rovarkártevő okozza. A közönséges gombakártevő ellen az egyszerű kénporos porozás vagy permetezés is hatásos.

2020. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, a borókát tényleg feleslegesen kevertem ide, az körterozsdát okozza, nem a tafrinát. Az egy másik harcom.
2020. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Őszire ez kell és nincs gond. Rügypattanástól [link]
2020. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
Minden gyümölcsfára ezt használom
2020. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy Mindentudó írja, kb. 1 cm-es nyuszifüles állapottól kell permetezni, megelőzni a betegséget. Ilyenkor már csak kiteljesedik a betegség, ha korábban megfertőzte a fát. Jó felszívódó, mint a Folicur, vagy esetleg szabadforgalmúban a Score, arra jó, hogy kicsit visszatartsa a betegséget. De alapvetően már késő.

Almának nincs levélfodrosodása. Azon a piros összetekeredést az almapirosító levéltetű okozza. (Ribizlin is van hasonló.) A betekeredett levelek miatt ilyenkor már csak felszívódó szerrel lehet védekezni.

2020. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!