Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért nem fél az egér a...

Miért nem fél az egér a falban a zajtól? Hogy kergessem el?

Figyelt kérdés

Üreges téglából épült régi házban lakunk. Sajnos, volt már pár éve gondunk egerekkel. Pár alkalommal berágták magukat a falon a padló mentén, kirágták a vakolatot.

Körbe lett 2 éve az egész fújva pur habbal a padló mentén, rá lett vakolva, nem valami esztétikus, de azóta nem hallottunk felőlük.

Most viszont egy hete hallom megint ugyanazon fal mentén lent. Nem sikerült még berágnia magát, a falban mocorog nagyjából ugyanott.

Állítólag félnek az embertől, zajoktól. Hát hiába zörgök neki úgy hogy majd átszakad a padló, ütöm a falat közvetlen mellette, macska hangokat játszok le youtubról, tojik rá, nem megy el, max pár másodpercre abba hagyja, majd motoszkál, rágcsál tovább.

Hogy kergessem el mielőtt bejön?

Egyáltalán mit akar itt ilyen jó időben? Eddig mindig késő ősszel próbálkoztak bejönni. Egyáltalán honnan jönnek a város közepén? Családi házas övezet, de senki nem tart állatokat, nincs erdő/mező.

Teljesen kivagyok, éjjel félóránként ébredek és zörgetem a falat. Most már nappal is zajong egész nap. Miért nem adja fel és takarodik ahonnan jött? Miért nem zavarja, hogy zörgetem, ijesztgetem? Kérlek, adjatok tanácsot. Pici babám van, ha bejön ide, én megőrülök.



2020. jún. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen nem tudsz mit csinálni sajnos, ha nem találtátok meg a kinti lyukat. Meg kell várni, míg berágják magukat, ha megvan a lyuk, mehet a csapda.

Tudom,milyen bosszantó. Nekem régen éjszakánként kaparták alulról a hajópadlót. A végén már felszedtem egyet, ahol hallani véltem, de homok szigetelés volt alatta, mondanom sem kell, nem találtam meg a lyukat. Nekem egy használaton kívüli kéményen jöttek be, az előző tulaj diót, takarmányt tárolt a padláson, gondolhatod, milyen járatok lehettek a falban. Évekig tartott, mire elszoktak a dögök onnan.

2020. jún. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ugyanez volt nálunk is a szüleim házában. Pont az én szobám falában volt valami állat, egész éjszaka kapart, rohangált. Semmit nem tudtunk csinálni. Ha szerencséd van, egy idő után megdöglik. Ha esetleg beszorul és nem tud kimenni, előbb-utóbb vége.
2020. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nálatok meddig tartott ez az állapot?

Régen ha kaparászott, pár óra múlva ki is rágta magát. Most már napok óta a falban molyol, de egyre pofátlanabb. Ma már megállás nélkül csinálja. Egy bazi nagy nehéz bottal ütögetem, kapirgálom a falat közvetlen mellette és ahelyett, hogy elszaladna, még jobban csinálja. Lehet, hogy beszorult? 2 órája folyamat ott mocorog, de megállás nélkül, semmi nem hallgattaja el. Szinte karnyújtásnyira van, csak a vakolat választ el és nem hagyja abba, pedig itt zajongok mellette. Lehet valami baja van? Vagy ennyire nem érdekli a veszély? Hogy létezik, hogy nem szalad el? Már lassan olyan mintha kommunikálna velem. Minél jobban szekálom, annál jobban csinálja. Nem értem :(

2020. jún. 13. 19:34
 4/5 anonim válasza:

Lehet, hogy beszorult. Akkor szerencséd van, mert ha nem tud kimenni kajáért, akkor el fog pusztulni.


(#2 voltam)

2020. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem is beszorult,hagyjad szerintem.Nincs értelme piszkálnod.Vegyül fülldugót,akkor nem fog idegesíteni,egy idő után úgyis meghal.
2020. jún. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!