Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ellepték télen az egerek a...

Tptp kérdése:

Ellepték télen az egerek a nyaralót! Mit kezdjünk velük?

Figyelt kérdés
Zárva volt ősztől és most szembesültünk vele,hogy tele van egér ürülékkel a konyha és a szoba,ablakpárkány,stb.Meg az a szag!El nem tudjuk képzelni,hogy jutott be.25 éve sosem volt,igaz egy pár éve lakatlan házat épp a nyáron bontottak le mögöttünk.Vettünk mérget,olyan rózsaszín zselé szerűt.Nem tudom használt-e,mert nem ott lakunk csak szétraktuk.Most megint megyünk,mi lenne a hatásos velük szemben?Mit csináljunk nyáron majd,hiszen egy nyaralóban nyitva az ajtó,simán bejöhetnek?Takarításnál igaz,hogy mindent ki kell majd dobni,ruhát,bútorokat?

2020. febr. 20. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Vegyél egér ragasztót tegyél ki sokat. Mi vásarolt háznál jártunk így kis genya berágta magát az ajtó félfán a nyári konyhába onnan meg a pince részhez.

Mi szétraktuk a ragasztót egy hétvége alatt 8 db-ot fogott

Mindent hipóz ki és hipóz le amit lehet padlótól a falakig. Ami nem kell azt dobd ki pl ruha.


Nekünk annyi " szerencsénk volt" hogy lomtalanításkor kidobtunk sokmindent ( régi párnába volt egy egész klán kis baba egerek is párom amit tudott agyonvert a maradékot ragaccsal fogtuk)


Én 3x hipóztam a padlót meg a falakt is lemostam kidobtam akivel töröltem, jó tömény hipóval csináltam.

2020. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Az egér ragasztónál embertelenebb dolgot elképzelni sem lehet. Gondolj bele, hogy úgy kell meghalnod, hogy rögzítik a kezedet, lábadat, nem tudsz elmozdulni, enni, inni, és szép lassan, a legkeservesebb kínok között pusztulsz el. Jó egérirtást kívánok!


Az egérfogó legalább gyorsan öl.

2020. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem azt írtam, mert nekünk kiloptak belőle a csalit. Ne kérdezd hogyan
2020. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az egérragasztó nem a leghumánusabb módszer arra, hogy megöld az egereket. Viszont hatékony.

Hozzánk is bejöttek, az egérragasztóval 4-et megfogtam illetve az egyik elpusztult "csakúgy" míg a másik élve volt a szennyestartóba, amit ruhástól egerestől együtt kiöntöttem az utcára. Ezzel a macska végzett.

2020. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gungasam ***** válasza:

Nehogy meghatódj az egerek szenvedésének leírásán, az a szenvedés és munka amit az egerek okoznak a kártételükkel

sokkal durvább!ne csak ragasztót hanem granulált egérmérget is használj. Tisztasági meszelés vagy festést kell végezni a házban. Kihordani mindent , meszelés után lemosva letakarítva visszahordani mindent. A ruhákat mosni, ágy kárpitot ecete vagy hypós vízzel kikefélni, a szőnyegeket szintén tisztítani és mindezeket alaposan kiszellőztetni lehetőleg napfényen.Kidobni nem kell semmit csak ha van, fertőzött élelmiszert.

2020. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
Az egerek honfoglalását úgy előzöm meg, hogy a ház hézag és résmentesen zárul.A bejárat környékén a talaj burkolt és ha lehet kiemelt szintű. Egy az ajtótól függetlenül nyitható és zárható szúnyoghálós pontos ajtó méretű keretet használok, kilincs vagy fogantyú van rajta kívül belül. Egy autós gumikötéllel mindig jól zárul.Egész nap sőt éjszaka is nyitott ajtó mellett soha egy egér sincs a hétvégi házamban. A nagy nyári meleg matt éjszaka is nyitva tartható az ajtó ha a szúnyoghálós keret, ami néhány egyszerű lemez zsanéron nyílik, zárva van.
2020. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!