Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Penészedik a lakás!! Tanácsra...

Penészedik a lakás!! Tanácsra lenne szükségünk, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Januárban költöztünk be egy nagyon régi építésű műemlék társasházba, földszinti lakásba. Előtte egy évig tartott a felújítás, teljesen kicseréltünk mindent, volt festés, stb. De úgy tűnik, hogy a házzal baj van, ugyanis amióta itt lakunk, folyamatosan a penésszel küzdünk! Először csak egy konyhai fiók tartalma penészedett meg (fakanalak, fából készült eszközök, fatányérok). Aztán jött egy másik fiók. Aztán a lakás sarkaiban, a földhöz közel sorban jelentek meg a penészfoltok. A szekrények mögött, ágy mögött, vastagon állt a sárga és zöld penész. Akkor láttuk, mikor takarításkor elhúztuk a bútorokat. Most ott tartunk, hogy egy fiókos szekrény háta teljesen átázott és azon is hatalmas foltok vannak. A fiókokban is találtam penészt, 3 táskát már megevett. Egyszer februárban már lefújtam a falakon levő foltokat Savo-val, attól eltűnnek egy időre, de hamar visszajönnek. Most újra lefújtam mindent. De ez így nem állapot! Nem szeretnénk újra költözködni, rengeteg időt és pénzt beleöltünk a felújításba és szeretünk itt lakni (szép tágas lakás és a környék is jó). Csak ez a penész nagy baj! Most próbáljuk megmenteni a hivatalos papírokat, diplomákat, családi fotókat, mert azok is egy penészes fiókban voltak.

Valaki tudna tanácsot adni, mit tegyünk? Valakinek van hasonló tapasztalata? Nagyon el vagyunk keseredve. Köszönjük előre is!



2020. jún. 22. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Az biztos, hogy mérnék páratartalmat és ha magas (gondolom az) akkor beruháznék egy párátlanítóba.
2020. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Az már nagyon durva, ha nem csak a falakon jelenik meg... mielőtt beköltöztetek, tudomásotok volt erről? Ha nem, akkor azért az eladót is meg lehetne kérdezni, hogy miért hallgatott el ilyen infót.


Amúgy azt tudom mondani én is, amit az 1-es, illetve szerezzetek be egy szárítógepet is a ruháknak, minden lehetőséget minimalizáljátok, ami párával jár.

2020. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Azért én elbeszélgetnék az eladóval, miután megnézettem egy szakemberrel!

Így nem lehet élni, hogy károsítja az egészségeteket, minden tönkremegy és ha sokat vagy otthon, még a lelked is dohszagú lesz!

A szakértői véleménnyel a kezetekben először kérjetek annyi kártérítést, amennyi a véleményben szereplő hiba elhárítását fedezi, ha így nem lehet megoldani, akkor bíróság!

2020. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

És az egy év alatt nem volt semmi?

Az okát kell megkeresni.

Lehet a rossz szigetelés, akár egy fal, akár a padló. Lehet beázás. Lehet, egy megrepedt cső a falban.

De ha nem egy-egy helyen jelentkezik, akkor lehet, hogy túl nagy a páratartalom, pl. ha új lett mindegy nyílászáró és nincs szellőzése.

2020. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
34%
Jogi utat javasolnék. Szakértői véleményt csináltattatok?
2020. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

2,3,5: Mit beszéljen az eladóval??? Mire javasoljátok a jogi utat?

Már egy éve övéké volt a lakást és egy év alatt egyáltalán nem volt penész. Nehogy már erről az eladó tehessen.

2020. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

#6

Honnan tudod, hogy nem volt penész? Te adtad el nekik a lakást?

Folyt az építkezés, festés, stb. januárban költöztek, azóta lakva tapasztalják, mert addig nem volt fürdés, mosás, főzés.

De nyilván elkerülte a figyelmed, hogy mindnyájan első lépésben szakembert javasoltunk!

Ha az azt fogja okként kihozni, hogy a Kérdezőék hibája, (szigetelés, nyílászárók) akkor senki nem olyan hülye, hogy az eladóhoz küldje.

Ha nem a Kérdezőék hibája, akkor viszont az eladó elhallgatta és kártérítési kötelezettséggel tartozik.

2020. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
17%
6: mert sose látott még olyat a világ, hogy lekezelték a falakat eladás előtt, aztán az ingatlan rendeltetésszerű használata közben derültek ki problémák... Nem az volt a javaslat, hogy azonnal pereljen, hanem informálódjon. Kézenfekvő, hogy elsők között kell ilyenkor az eladóval is beszelni. Ha az eladó füle mögött nincs vaj, akkor nincs mitől tartania.
2020. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
7: A kérdező írta :D
2020. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
8: Az nem egy év után jön elő újra, hogy ha valamivel esztétikailag eltüntetik, hogy a vevő ne lássa.
2020. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!