Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miket lehet tenni akkor, ha a...

Miket lehet tenni akkor, ha a mennyezeten és a virágföldben is penészfoltok jelentek meg?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan lakásban lakunk, ahol a mennyezetben lévő csövek generálják a meleget és hideget, viszont emiatt nem lehet sűrűn szellőztetni, maximum 15-20 perceket a reggeli és esti órákban.


Emiatt (is) a páratartalom igen magas, amit párátlanítóval korrigálunk, ami egész nap megy kivéve, ha nem vagyunk itthon. Ennek ellenére naponta kétszer kell ürítenünk a 3L-es tartályát és több helyen, de főleg egy helyiségben a mennyezeten és a virágok földjein megjelentek penészfoltok.

A mennyezeten egyre több penészfolt jelenik meg, viszont nem a sarkokban, hanem főleg középtájt.


A lakásban a páratartalom 23-24 fok körül alakul többnyire, a szakemberek szerint ez ideális, ettől nem szabadna kicsapódnia nedvességnek.

Kissé már kétségbe vagyok esve, így remélem tudtok olyan ötleteket adni, ami megoldhatná a mennyezeti és virágföld penészedésének problémáját.



Köszönöm!



2020. aug. 22. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A falat permetezd le gombaölő sprayjel, de ne sokat egyszerre, mert leválik a festék. A virágokat alighanem túlöntözöd.
2020. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, be fogok szerezni egyet, remélem tartós is lesz a hatása.


A növényeket szinte alig öntözöm, szerintem a magas páratartalom lehet az oka, ami ellen ennél többet nem tudok tenni, nem tudom ezen kívül mit lehetne még, hogy ez ne fordulhasson elő.

2020. aug. 22. 19:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szellőzést kell megoldani valahogy, valamilyen elszívóval, vagy ventilátorral.
2020. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Miért nem lehet szellőzeteni?
2020. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3# Anonim:

Ennek utána fogok nézni, hogy megfelelnének-e és javítani tudnak-e majd a helyzeten, köszönöm!



4# NemaRendőrség:


Mert a hőmérséklet különbség (lakásban és kint), illetve a páratartalom a hosszabb ideig tartó és/vagy sűrű szellőztetés miatt megbolondíthatja a rendszert (a nagyobb eltérések miatt), ami keringeti a hideg-meleg vizet a mennyezeti csövekben, így a rendszer megzavarodhat és letiltódhat, mert nem tudja eldönteni, hogy melyik a valós érték.

Sajnos kikapcsolni nem lehet, pedig az lenne a legjobb.


Olvastam pár helyen, hogy ez a kevés szellőztetés és ilyen rövid ideig hülyeség, de nem merek kockáztatni inkább.

2020. aug. 22. 21:46
 6/11 nemaRendőrség ***** válasza:

Letilt egy pár órára vagy visszakapcsolásig? Hogy kell elképzelni, nem is hallottam még ilyenről.

Ha csak pár órára tilt le én szellőztetnék egész nap, aztán este visszakapcsol ha akar.


Másik, a hideg cső nem nedves? Lecsapódik rá a pára. Azt gyűjtitek vagy visszapárolog a lakásba? Én elvezetném

2020. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy működik, hogy minden helyiségben van egy termosztát, ahol manuálisan beállítható, hogy hány fokot szeretnénk, majd 24 óra elteltével a rendszer átállítja eszerint. Ez elvileg 1 óra alatt lezajlik, de az építtetők szerint van az 1 nap is. Van persze egy minimum-maximum hőmérséklet keret, amin belül választható a benti időjárás, illetve a hűtési-fűtési időszakok meg vannak szabva központilag, ezt nem lehet változtatni sehogyan sem tudtommal. Energiát is meg tud takarítani, de az ára csak hosszabb távon térül meg.

A mennyezetben található csövekben kering a víz, ami olyan hőmérsékletű, amire beállítottuk, a gépházunkban lévő rendszerek pedig gondoskodnak a víz hőmérséklet változásairól. A kicsapódás érdekében nem ajánlott 22 fok alá vinni (most a meleg időszakokban persze) a beállítható minimum hőmérsékletet, de védve vannak a párakicsapódástól. Ha úgy érzékeli a rendszer, hogy túl magas a páratartalom vagy kicsapódásveszély léphet fel, leállítja az összes szivattyút és leáll a rendszer.


Áramtalanítani sem szabad, mert a csövek és a rendszer nem tudja tartani a kellő hőmérsékleti értékeket, így télen akár el is fagyhatnak a rendszerek, ami nem garanciális kár, így ha én okoztam, nekem kell megtéríteni a kárt is.

Emiatt van, hogyha nyitva hagyom hosszabb ideig az ablakokat, akkor a rendszer nem tud hatékonyan működni, így többlet energia fogyasztás keletkezik, illetve a rendszer letiltódik, ahogyan írtam.


Más lakókkal is beszéltem már, náluk nem jelentkezett hasonló mennyezeti penészedés, így lehet valami rosszul van beállítva vagy az építtetők hibáztak, ennek majd utána fogok még járni.


Ez az i-Con Smart Home mennyezeti hűtő-fűtő rendszer, ami itt van, de őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ennyi problémát fog okozni...

2020. aug. 22. 23:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A szellőztetést kell megoldani. Erre szerintem a jó megoldás a rejtett ablak szellőző. Ha be van építve az ablakba, nem látszódik belőle semmi. Ez folyamatosan, bezárt ablaknál is biztosít huzatmentes finom szellőzést ( 1 darab kb 5 m3/óra), amit az ember nem is érez. Ehhez képes lesz a fűtőrendszer alkalmazkodni. Német termékről van szó, nem kamu. Sajnos Magyarországon a még nem ismerik eléggé a mérnökök.Amit pár nap elteltével észre lehet majd venni: a páratartalom fokozatos csökkenése, majd beállása egy szintre és a lakás levegőjének javulása.
2020. aug. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom ezt a cikket mindenkinek a figyelmébe, megbízható, hiteles forrásból: [link]
2020. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ennek a rejtett ablak szellőzőnek utána is nézek, erről még én sem nagyon hallottam és elolvasom a cikket is.


Úgy érzi itt az ember, hogy nagyon meg van fogva a keze, de remélem ezek közül sikerül megoldást találni.

2020. aug. 23. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!