Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet kiszedni, eltávolí...

Mivel lehet kiszedni, eltávolítani a textil lepedőből párnából, ruhából a penész foltot?

Figyelt kérdés

2018. szept. 24. 01:10
 1/7 A kérdező kommentje:

Eddig fél liter 20% ecettel próbálkoztam és fehér Vanish-el és mosóporral kimostam, de szinte semmit se ért.

Próbáltam citromból facsart lével és szódabikarbónával, de ezek se értek semmit. Korábban a szódabikarbóna bejött színes ruhánál, de akkor fél napig hülyéskedtem vele.


Most hagyományos zöld Domestos-ban áztatom és eddig félig halványult már, lehet reggelre kijön. 20ml kell 5literenként a hideg vízbe

2018. szept. 24. 01:14
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Penészoldó minek?
2018. szept. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Semmivel
2018. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2018. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Milyen kémiai ismereteid vannak, ha ecettel próbálkozol ?? Hipóval biztosan megoldható a dolog, De lehet próbálkozni borkénnel is.
2018. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Igazából semmivel, de főleg nem savas dolgokkal, azt szeretik a gombák. A szaga bennmarad.
2018. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is nemrég sikerült bepenészesítenem egy konyharuhát és törölközőt. Nekem kijött domesztosszal, de nem átzatva, hanem töményen locsoltam rá úgy áztattam 1-2 órát utána be a mosóba 40°-ra.

Szépen kijött, szaga sem maradt.

2018. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!