Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen bogár lepte el a...

Milyen bogár lepte el a spájzomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A spájzban van egy fiók, amiben a liszteket, rizst, kenyérmorzsát tárolom.

Ellepte a fiókot egy csomó bogár. Ahogy elnézem elsősorban a lisztben van, de majdnem mindenben.

De vajon milyen bogár lehet?

Ahogy néztem a Netet, arra tippelnék, hogy lisztbogár. Viszont arra azt írják, hogy 3-20 mm nagyságú.

Amik viszont nálam vannak, azok egészen kicsik, szemmel alig láthatóak. Jó ha van 2 mm. És ami igazán jellemző rájuk (a lisztbogárról ilyent nem olvastam), hogy villámgyorsan szaladgálnak. Jószerivel csak azt lehet látni, hogy mozognak, amúgy nem biztos, hogy feltűnne, hogy van ott valami.

Szerintetek ez milyen bogár?

Jó lenne tudni, hogy pontosan miket is írtok ki! :)


2020. nov. 13. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Dobd ki és fertőtlenítsd az egész szekrényt kívül-belül.
2020. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fotó?
2020. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Ezzel tisztában vagyok, csak azzal nem, hogy milyen bogár!

#2 Annyira pici, és gyors, hogy értékelhető fotót nem tudnék róla csinálni. Ráadásul amiben hemzsegtek, azt már kidobtam, most már nincs csak elvétve.

2020. nov. 13. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:
gabonazsizsik
2020. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gabonazsizsik, ahogy a 4-es írja.

Apró, fekete, kitines szárnyakkal.

Ha nem tartod taszítónak, nyugodtan szitáld át a lisztet. Háború után mi is átszitáltuk, mert nem bocsát ki magából méreganyagokat. A fiókot, polcot fújd be rovarölővel (drogériák), hagyd kiszellőzni, ha maradt életben, ismételd meg az irtásukat.

Most hidegek vannak, ezért átszitálás előtt vidd ki éjszakára az erkélyre a fertőzött lisztet, hogy meggémberedjenek és ne fussanak annyira szét szitáláskor.

2020. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lisztbogárhoz hasonló, csak kicsi, akkor kenyérbogár.
2020. nov. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Zsizsik, és élelmiszermoly làrvàk, mindkettővel meggyűlt a bajom!

Ezek nagyon undorító kis férgek, MINDEN esetben boltból hozott lisztből, vagy egyéb száraz élelmiszerrel viszed a házba, nekem több év volt kiírtani ezeket, próbáltam vegyszerrel, egy teljes spajzot bontottam le és építettem át, végül házi dolgokhoz folyamodtam. Hazajöttem 4 hónap után, és ismét elleptek mindent. Leírom nekem, hogy sikerült kiirtani ezt a kettőt:

Gumikesztyű, ecetes víz, meg egy tekercs szemetes zsák kellett. MINDENT kidobtam, bele a kukàs zsákba és azonnal összekötöttem, és le is vittem. Fontos, hogy ne tàrold a fertőzött élelmiszert a házban, mert ezek kiràgjàk a műanyagot is.

Második lépés: Miután mindent kidobtál, azt is amin nem látod, hogy fertőzött, minden dobozt, polcot a spajzban stb. àtfújsz ecetes vízzel, nagyon büdös lesz, én konkrétan rosszul is lettem tőle, szédültem, köhögtem, stb. de akkor is kell.

Ezután beszereztem műanyag dobozokat, ezek aljába babérlevelet tettem, nem is keveset, úgy mentek ezekbe a tésztàk.

Ezek után tettem kis levendulapàrnàt+àt is itattam a pàrnàt külön levendula illóolajjal+vattàt is tettem be ami át volt itatva, és néha locsolgatom a vattàt is. Ezen felül szoktam gyújtani levendulàs füstölőt is a spájzban, és szinte 24 órában megy a helyiségben a csőventillàtor.

Ezen kívül, bármit amit veszek (liszt, kakaó, rizs, tészta, stb) mindent minimum 3 napra a mélyhűtőbe teszem, és amit csak tudok utána a rendes hűtőben tárolom tovább. Fontos az, hogy ne maradjon semmi a bolti csomagolàsàban, mindent tegyél àt egy külön zacskóba (tudom, nem túl környezetbaràt, de az sem lesz az, ha több kiló élelmiszert fogsz kidobni, mert fertőzött lesz).

A lisztet, kakaóport jó àtszitàlni egy szűrőn, és ha valami gyanúsat látsz, akkor azonnal szabadulj meg a terméktől!

A szomorú valóság az, hogy a multik a szart is eladják nekünk, ezért elég nagy az esély arra, hogy eleve fertőzött élelmiszert veszel, ezért kell mélyhűtőzni, 72 óra fagyasztàst nem élnek túl a peték sem. Nekem külön rekesz van a mélyhűtőben erre a célra. Csak így tudtam ezeket a dögöket kiírtani. Egyébként a ház többi részében is megcsináltam ezeket, ahol élelmiszert tároltam.

És egy dolgot jegyezz meg nagyon: Próbálj meg ne nagyon spajzolni! Ne legyen otthon 20 kg liszt, stb. Mert ha egy fertőzött, akkor mind az lesz, és mehet minden a kukába!

2020. nov. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!