Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lesz baja attól az 5 hónapos...

Lesz baja attól az 5 hónapos babámnak, hogy az étkezőben, tőle 2 méterre, lefújtam a hangyákat hangyaírtóval?

Figyelt kérdés
Utána egyből kiszellőztettem, és egy pár óra múlva fel is fogom mosni. Én utána átöltöztem és kezet mostam alaposan. Tavaly voltak hangyák, akkor először sütőporral próbálkoztunk, de nem vált be, ezért nyúltam most egyből a sprayhez.

2021. febr. 16. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen lesz valószínű sokat fogtok veszekedni később mikor a fejedhez vágja hogy nem élt mert féltetted mindentől
2021. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben nem hangya, nem lesz.
2021. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Alap, hogy senki nem tartózkodhat zárt térben, amikor légy- vagy hangyairtózunk, mert tömény idegméreg és rákkeltő. Gratulálok....Nehéz lett volna addig átvinni egy másik helyiségbe? Ha beszívta, kisebb mennyiségben is gallyra vágott jónéhány idegsejtjét és löktél egyet az egészségén, nem jó irányba. Figyeld, hogy nem hány-e, nem nyálzik, nem verejtékezik. Ezek még 1-3 nappal később is jelentkezhetnek. Legközelebb gondolkozz, mielőtt pániktól vezérelve kapkodsz....
2021. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
3-as, tisztában vagy vele, mit jelent az "idegméreg" kifejezés, vagy csak dobálózol vele? Nem hiszem, hogy a kérdező VX-szel vagy Novicsokkal locsolta volna a hangyákat. Persze, pár beszippantott molekulától mindjárt akut mérgezése lesz a gyereknek, hogyne! Biztos szabadforgalmú lenne az, ami ennyire veszélyes! Ne keltsd itt a pánikot tudálékoskodással, nem a Facebookon vagy. A "gajra megy" pedig pontos j-vel írandó, mert nem a "gally" szóból ered, hanem a jiddis "gajdesz, gajdeszbe megy" kifejezésből.
2021. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi is ennek a halálos adagja? 4000 mg/tskg? Egy flakonban van össz-vissz 250 mg hatóanyag, szóval a gyerek szájába kellene fújnod 112 flakon hangyairtót a halálos adaghoz.
2021. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Mivel mérget tartalmaz a flakon, ezért nem kellene egy kisbabának egy légtérben lennie a permettel.

A kérdezőnek - ha kicsit későn is- de legalább megszólalt a lelkiismerete.

(A 3-as kapisgálja, sajnos a többi hozzászóló meg úgy hülye ahogy van.)

2021. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
72%

Mi penész irtót használtunk. Addig átmentünk a Nagyszülőkhöz. 2 orat tartózkodtunk ott, majd hazajöttünk, hiába volt 2 orat folyamatosan szellőztetve, az erős szuros szag megmaradt. Még reggel is erezhető volt, de nem volt vészes. Nem lett semmi bajunk, de nem javallot ilyen szereket használni kisgyerek mellett. De nem lesz baja ennyitől.

Ha nem fulladt be eddig, nem valószínű, h be is fog. De inkább kerüld az ilyen szitukat. Biztos ami biztos:)

2021. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
7-es, a penészirtó hidrogén-perklorát, ismertebb nevén hipó... Persze hogy szúrós szaga van!
2021. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Köszi, tisztában vagyok vele.:)
2021. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerencsére nem lett semmi baj. Az a jó, hogy egybe nyílik az étkező a nappalival és a konyhával meg az előszobával, így nem kicsi légtérbe fújtam. Összesen kettőt fújtam, a két gócpontjukra. Az volt a baj, hogy hirtelen megijedtem, hogy nehogy elszaporodjanak bent, és át sem gondoltam, hogy ezt jobban meg kellene szervezni.
2021. febr. 16. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!