Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » SOS! Ez milyen bogár lehet?...

SOS! Ez milyen bogár lehet? Csíp, a csípése viszket, mintha szúnyogcsípés lenne.

Figyelt kérdés

[link]


[link]

[link]

[link]



Felújítottunk, panelban lakunk: kifestettünk, padlócsere, beépített szekrénycsere. Erre megjelent ez a valami. Először az egyik szobában, csak a kislányomat (10 hónapos) csípte. Mikor az első képen levőt elkaptam (lefújtam Raid-del), több csípés nem volt olyan 2-3 hétig, sőt azóta rajta nincs is. Tegnap engem csípett meg 4 helyen, a nappaliban. Most kaptam el a második képen láthatót.


Olyan max 1 centi, hosszúkás, érdekes háromszöges mintájú a háta. Nagyok a csápjai. Mászik. Mivel most is láttam, ezért gondolom, hogy nem csak éjszaka jön elő.


A második képtől kezdődően egy most rendelt pizzásdobozban készült képek láthatóak, abba mászott bele - még az asztalon volt. Így a bogár melletti területen csak morzsa/... van, azt hagyjátok nyugodtan figyelmen kívül.



2021. szept. 25. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Ez valamilyen cincérnek néz ki.
2021. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valami poloska [link]
2021. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es: lehet, de azok úgy tudom, nem csípnek


2-es: lehet igazad van, még a mintája is nagyon hasonló! Hirtelen ágyi poloskára is gondoltam, de arra nem igazán hasonlít...


Ha van valakinek ötlete még, vagy csak találkozott ilyesmivel, írjatok kérlek! Ma este befújom valamivel az ablaknál és az ottlevő asztal környékét - de jó lenne biztosra menni. Amúgy is eléggé megvisel,de hogy pont a picit csípte, aki szólni sem tud...

2021. szept. 25. 18:47
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Rhyparochromus vulgaris
2021. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es: közönséges díszes bodobács? Nagyon hasonlít, lehet... csak a csípéssel nem tudom összerakni...
2021. szept. 25. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Tanúja voltál hogy határozottan ő csípett meg?
2021. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os: ez nagyon jó kérdés!


Nem láttam, hogy konkrétan ő csípett volna meg. Azért gondolom, mert amikor a kislányom szobájában lefújtam azt az egyet, teljesen megszűnt a probléma.

Pár hét eltelt.

Tegnap engem csípett meg valami, és ma megtaláltam őt a nappaliban. A csípéseket is mind a nappaliban vettem észre, különbőző időpontokban.


Lehet, hogy nem ő... De az a rosszabb eset, mert fogalmam sincs, mi lehet.

2021. szept. 25. 19:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen bodobács (nem csak piros van:)

[link]

2021. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma (ahogy írtam is) befújom a nappali kritikusnak tűnő részét. De ha megint megcsíp valakit valami, mit csináljak... lehet úgy rovarírtót hívni, hogy valami megcsíp, de nem tudom, mi az... ?
2021. szept. 25. 19:38
 10/13 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Legvalószínűbbnek ez a faj tűnik:

[link]


Sokat nem tudok róla, elképzelhető, hogy ő csípett meg, de ha rendszeresen történik, akkor szerintem más lesz a ludas.

2021. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!