Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » VAPE elektromos szúnyogírtó...

VAPE elektromos szúnyogírtó mellett miért vagyunk tele szúnyogcsípéssel?

Figyelt kérdés

Két szobában is használjuk, de mindkettővel gondok vannak. Utóbbi két napban a gyerekeket nagyon összecsipkedték. (Biztos hogy éjjel.)

Régen jó volt, szerettem nagyon, csak úgy hullottak. Most meg...

Ma hajnalban is hallottam a zümmögést és reggel ott ült fent a plafonon a szúnyog, pedig egész éjjel ment a frissen vásárolt készülék. (Egy 90*150-es ablak bukón volt nyitva a 12nm-es szobában.)

Tavaly kaptam egy Raid-et, az sem volt jó. Azt hittem azzal van baj, de most a Vape sem használ.

Túlságosan kiszellőzik a szoba? Vagy "mutáns" szúnyogok élnek errefelé?


2012. aug. 1. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha nem volna, tripla annyi csípésetek lenne. :)
2012. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt én is tapasztaltam. Tizenévvel ezelőtt vape lapkást használtunk, és csak úgy hullottak tőle a dögök. Tavaly raid folyadékost használtam, 0 eredménnyel. Ezért idén vettem ismét egy vape lapkásat. Nos, két lapot elfüstöltem egy éjszaka alatt egy kb.16-18 nm-es szobában, de ugyanúgy jöttek a szúnyogok.

Igaz, nem olyan lapkával adták a gépet, amilyet régen használtunk, hanem valami illatosított, herbal nyavalya. Még kipróbálom a hagyományos lapkát is.

Hirtelen arra tudok gondolni, hogy más hatóanyagot használnak már, mint régen, vagy nem használhatják olyan töménységben, ilyen-olyan előírások miatt, vagy a gyár spórol...

2012. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az a cserélhető lapkás bevált. Pedig utoljára valami olcsó, noname lapkát vettem bele, nem a drága Raidet, de még azzal is hatékony.
2012. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tényleg így volt nekünk is. Sok-sok évvel ezelőtt, ahogy beüzemeltük, máris kábultak a szúnyogok, furán zümmögtek és hamarosan lepotyogtak. Most meg tele pocakkal pihennek a falon reggel...

Azt hiszem szúnyoghálót készíttetünk, csak ezt az évet még ki akartuk húzni valahogy.

2012. aug. 1. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:

valószínű, hogy betiltották a régebben használt vegyszert, ami szépen párolgott a szobában, és te is szivogattad folyamatosan a méreganyagot.

egy szúnyogháló valóban egyszerű és jó megoldás, nekem csak az van.

2012. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a lapkás VAPE van és ki is purcannak tőle a szúnyogok. Szóval nekünk bevált. Az tény, h mikor elmegy a színe, akkor már nem hat.. szóval kb 12 órán át jó. Ja és az sem mindegy, h mekkora szobába rakod be, és h huzat van e a házban. Én pl nem ablak alá rakom, hanem központi helyre a házban.
2012. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 msebi06 válasza:
Én minden évben vettem vape-be egy folyadékot és az a nyarat kibírta, soha 1 csípés nem volt rajtam. Most idén nekem is reggelre akár több csípésem is van. Nemtom mi lehet a szerekkel, anyámnak raid van, de arra sem döglenek ki. Lehet az a baj, hogy illatosított a mostani, vagy már más összetételű a szer, vagy nem terjed úgy szét mint a régi, mert azt bedugtam és pár perc múlva az egész szobában éreztem, de ezt a mostanit nem.
2012. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ehhez köze lehet annak is, amit az egyik felhasználó írt: valószínűleg valami szert azóta betiltottak. Illetve annak is, hogy a szúnyogok gyakorlatilag évről évre mutálódnak, egyre erősebbek lesznek. Ezért kell óvatosan bánni a vegyszeres irtásokkal, mert a végén a rovarok olyan erősek lesznek, hogy csak facipővel tehetünk ellenük...


Én egyébként a VAPE sötétkék folyadékot használom, de idén pl. talán kétszer ha befújtam magam és az ágyat vele, alig volt szúnyog, egy kezemen meg tudom számolni. És itt a környéken mindenhol nagyon kevés volt. Pedig évek óta gyakorlat a lefekvés előtti szúnyogvadászat nálunk :) Háló nekünk is van, de nyitott ajtón néha vagy akárhol berepked egy pár. Az elektromos cuccok nekem sosem váltak be, de a VAPE folyadékok igen.

2012. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A szúnyogok lettek mások.Olyanok is vannak már a nagy kánikulától ami nem zümmög csak csíp.Csípés után ecettel bekenni az jó és nem viszket.Csinálni kell az ágyak fölé baldachint és szúnyoghálót rátenni, vagy egy kampót a plafonba tenni és arra akasztani a szúnyoghálót az ágy fölött.
2013. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Van többféle szúnyog sajnos, nem mindegyikre hat. Amúgy a készülékek tisztításáról sem szabad megfeledkezni, fülpiszkálóra kis denaturált szesz vagy víz.
2015. szept. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!