Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Emiatt lehet rengeteg patkány?...

Emiatt lehet rengeteg patkány? Ilyenkor csak a költözés marad?

Figyelt kérdés

Domboldalban lévő házról van szó, még megpróbálom teljesen ellehetetleníteni a hátulról való feljutást a padlásra a patkányoknak, hogy kivágom a hátul lévő fákat, meg némi földmunka.


De a másik baj a szomszéd madármániája, rengeteg galambot tart egy ócska bódéban, meg a kertjében szanaszét mindenféle madár, liba, kacsa, stb.

Azoknak semmi ól nincs, szabadon az itató, csak azt látom néha, zsákszámra cipeli be a magokat.

Gondolom erre jön a sok patkány.


Vannak macskáim, egerésznek is, de nem győzik szerencsétlenek.

Azok is most inkább bent lennének, nem kint ugrálnának a ház körül.


A szomszéd azt mondja, irtsam az egereket, patkányokat, ahogy tudom...


Neki két vizslája van(kint éjjel a hidegben), erre a feladatra.


Már tényleg ott tartok, inkább elhúzni innen, mert gyakorlatilag szétrágják a patkányok a házat.

Már várom komolyan, mikor esnek be a mennyezetről a szobákba ezek a dögök.


Ő meg azt mondja, az én diófám miatt jönnek a patkányok.


Na azon a diófán kb 3 éve nincs semmi, valami betegség miatt.


2021. dec. 3. 10:40
1 2 3
 1/23 mindentudó99 ***** válasza:
60%
Persze egyértelmű hogy az àllatok miatt van patkány. Jól élnek ahol termény van. Mérgezni tudod őket zselés rágcsàló írtóval. Nem olcsó mulatság mert sokat megesznek. De tudod őket hyéríteni. Nekem is van csirke tyúk de kinn a méreg is folyamatosan. Addig kell rakni amíg csak fogy a méreg.
2021. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A hagyományos lecsapó csapdán kívül minden más pénzkidobás. Nálunk legalábbis hozzá se nyúltak a méreghez, bezzeg a tápos zsákok mind ki voltak rágva.
2021. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Amióta itt vagyunk, ha 80 patkányt nem hoztam le a padlásról, egyet se. Mindet fogóval fogtam, mérget nem akarok a macskák miatt.

Régen még mérgeztem, de bedöglött pár a stukatúrba, kellemes dögszag volt a szobákban 2 hétig.

Csak tényleg ilyenkor télen meg lehet őrülni tőlük, akkora lármát csinálnak főleg éjjel.

És folyamatosan rágnak, kaparnak, gurigáznak, tiszta gyogyó.

2021. dec. 3. 15:21
 4/23 mindentudó99 ***** válasza:
Nem tudod megakadályozni hogy felmenjenek? Hol megy fel?
2021. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Elég meredek a telek, talán hátul, ahol alacsony a fal a földhöz.

Már a szőlőt lenyírtam körbe, nem tudom mekkorát ugranak ezek a rágcsálók.

Előző házban a téglát átrágták.

2021. dec. 3. 18:50
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a gyilkoló csapdákat, de erre lehet valami ilyesmi eszköz lenne már a megfelelő.

[link]

2021. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Esetleg még valami ultrahangos riasztó.
2021. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
2021. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően a madaraknak adott terményeken él a patkány.

Viszont, ha jól gondolom, a diód nem beteg, hanem a dióburok-fúrólégy miatt feketedik meg a burka. Az ilyen diók túlnyomó többsége jó, ehető. Embernek is, de patkánynak is. Az én diófám alá is járnak a szomszéd állattartótól patkányok, rendszeresen látom a kirágott dióhéjakat. Volt év, amikor a pirítani való napraforgó szárán felmásztak, és kiették a magokat. Először azt hittem, madarak, tettem raschelhálót a fejekre, de érdekes módon a hálók kilyukadtak, és legközelebbre telelettek a megtört magok üres héjával...

Vályogházad van, vagy hogy tudnak belemenni? Mert abban az esetben lehet, hogy a falban mennek fel a padlásra is. Még az esőcsatorna, ami mellett felmehetnek, ott a környékét nézd meg, nincs-e lyuk a deszkán. Házhoz csatlakozó melléképület, amiről felmehetnek, gondolom, nincs.

2021. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az a #8 nagyon jó, lehet, kellene egy olyan.


Szilikát/tégla a ház, hátul vannak melléképületek hozzáépítve a házhoz, szerintem ott mennek fel.


Nálunk itt élelem, se víz, semmi nincs.


De a szomszéd az......szerintem tőle van minden.

2021. dec. 5. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!