Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloskák! Több lent?

Ágyi poloskák! Több lent?

Figyelt kérdés

Ágyi poloskáink vannak, nemrég fedeztem fel őket. Eléggé elszaporodtak már, kb az én szobámban ütötték fel utolsónak a fejüket. Mint kiderült, anyám már korábban is észlelte őket, de nem csinált semmit és nem is tartotta fontosnak, hogy szóljon bárkinek a családban róla (minek is az, nem?). Miután említettem neki, hogy ezek itt vannak, elkezdte átrendezni a szobáját meg minden, amit nem szabadna ilyen helyzetben tenni, ahogy olvastam, és azóta a poloskaállomány jó része engem zabál éjjelente. Már aludni sem alszok miattuk szinte és kezdek lassan megtébolyodni tőlük.

Ahogy néztem a neten, a poloskairtás nem a legolcsóbb mulatság. Anyagilag rendkívül rosszul állunk már egy ideje, ezért még havonta akár ezer forint is lassan luxusnak számít. Mit tudok tenni, ha közben az egész családom tesz az egészre magasról?

Ráadásul túlzsúfolt házról van szó, amiben millió meg egy helyre bújhatnak meg, és minden kétséget kizáróan anyám hozta haza őket, mikor valami használt ágyat beszerzett (és ez a szokása nem akar elmúlni, mert szerinte biztos nem, de közben más opció nem áll fent). Onnan tudom, hogy csak ő lehetett, mert papám beteg, nem megy semerre, húgaim iskolájában senkiről nem tudunk, hogy poloskák marnák szét naponta, és ugyanez igaz az én iskolámra is.

Már félek emberek közé is menni, mert nem is akarom senkinek átadni.


Ahogy utána olvastam, azt írták, hogy gyakorlatilag a házi praktikák akkor talán kis eséllyel hatékonyak, ha nincsenek elszaporodva, de itt az már megtörtént és nem akarom még rosszabbá tenni a helyzetet pakolgatással, de már nagyon elegem van belőle, hogy a kezeim és a lábaim meg már a fejem is szét van marva.


Milyen opcióim vannak?



2022. febr. 17. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh...

Nem akarlak elkeseríteni, egyik barátnőm Pesten szívott velük nemrég.

25 000 volt alkalmanként az irtás (kettőn van túl), de azzal vígasztalták, hogy ha a harmadik kezelésre sem tűnnek el, onnantól csak a kiszállási díjat számolják.

60 000 -ért tudta elvitetni a fészket képező ágyat, és egy csomó cuccát ki kellett mellé dobnia.

2022. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Próbáld meg ózonnal, akkor nem kell mérget szivnod.
2022. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szakember segítsége kell. Nincs más megoldás.


Egyik tesóm szenvedett velük. Anyósa vitt be a lakásba valami használt fotelt vagy kanapét, így hurcolta be őket...

Ha anyád egy gyűjtögető, akkor nincs más megoldás, el kell költözni. Hiába lesz kiirtva az ágyi poloska, ha minden szenetet felhord az utcáról.

2022. febr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudnám mondani:-költözz el!De minél előbb.Nálunk egyszer jelentek meg,idejében észleltük.Tudom mit jelent,mi az,hogy CSÍPÉS!Az ellenségemnek nem kívánom.ISZONYAT!!! Mi úgy oldottuk meg,vettünk egy gőzfejlesztő gépet.Nem volt olcsó, de segített. Mindent,-de tényleg mindent átgőzöltem többször egymás után.Nyáron történt.Kint 40 fok volt,bennt a hálószobában 50.Mégis csináltam,mert olyan nagy utálat volt bennem,semmi nem számított!És csináltam pár napig.Sikerült,azóta nem jelentkeztek.
2022. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pók Beáta válasza:
100%
Háztartási boltban lehet kapni denaturált szeszt.És petróleumot.Szórós flakonból fújj petróleumot.És kb két óráre zárd be az ajtókat.Menjetek el addig.Utána szellőztetés.Éjjelre denszeszt is lehet fújni sarkokba ágyrésbe stb.Ágymosás 60 fok és amit lehet átvasalni forró vaslóval gőzölőssel.Olcsó de kitartó munka és lassan megszűnhet.Több hónapos munka után.
2022. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon elkeserito, engem majdnem depresszioba dontott a helyzetem, ugyhogy nagyon egyutt erzek. Hozzank is valahonnan idekeveredtek az agyi poloskak mult nyar vegen. Nem feltetlenul kell hibast keresni, mert bejonnek az erkelyen, vagy a szellozonyilason, de nyilas zarokon is siman, meghivo nelkul. Az is lehet, h a vonaton szedtem ossze, vagy a ferjem egy tanyan, ahol kint jart elozoleg. Engem (is) ugy osszecsiptek, h horror filmbe lenne illo az a kep, amit keszitettem a labamrol akkor elso reggel, frissen. Soha nem talaltam meg oket, a konkret kifejlett peldanyokat, csak azt a valamit a lepedon, amit levedlettek magukrol. Innen tudtam, h mirol van szo. (Elotte kutakodtam a neten veluk kapcsolatban.) Vettem mindenfele irtoszert, amit csak ajanlottak. De a vegen az segitett nalunk a legtobbet, h a ket matrac kozul az egyiket teljesen leszortam mosoporral, a masikat szodabikarbonaval, kiserletkeppen, h melyik hasznal jobban. Eskuszom, nem tudom mi tortent, de azota nincsenek jelen ezek a rohadekok. Lehet, h nem voltak sokan, es mar nem tudtak jol elszaporodni. Mindenesetre augusztus ota csak iden januarban kezdtunk el ujra ezeken a matracokon aludni, es lekopogom, azota nem talalkoztunk veluk. A gőzt nem probaltam, de azt gondolom, az nagyon hatasos lehet, es kifejezetten elonyos, h nem vegyszer. Az lett volna a kovetkezo kiserletem, abban hittem es biztan, de mar nem volt ra szukseg szerencsere. Oriasi kitartast kivanok!!! A koltozes nem hiszem, h a legjobb megoldas, hiszen az agyi poloska barhova bemegy, a legnagyobb higieniaba is beteheti a labat, tehat ugyanez az allapot, ami most fennall, barmikor, barhol megismetlodhet. Remeli az ember, h nem fog, es h nem valoszinu, de en ezert biztosan nem koltoznek el egy olyan helyrol, amit szeretek. A gőzt ajanlom leginkabb.
2022. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!