Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit csináljak galambok ellen...

Mit csináljak galambok ellen a negyediken?

Figyelt kérdés
Minden reggel ezzel kelünk, jarkalnak az elő tetőn ami raadasul műanyag és kopog így borzalmasan hangos , duruzsolnak 0-24. Nem lehet őket semmivel elijeszteni. Minden reggel korán kelunk mert itt vannak és zajosak. Nem 1-2 galambol beszélek hanem úgy 10-15. Segítsetek mit csinaljak? Alberletrol van szó

2022. febr. 28. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Tegyetek ki egy ilyet:

[link]


Ez még jobb lenne, mert mozog, repül, de ez jóval drágább:

[link]


Én más megoldást - a füldugón és a költözésen kívül - nem tudok.

2022. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Egyiket se vedd meg, mert semmit sem érnek! Tapasztalat.

2 nap után a galamb rájön, és már nem is zavarja. Ha látott ilyent, akkor meg próbálkozik, aztán pár óra és rájön a turpisságra.

2022. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :(
2022. febr. 28. 12:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló jól írja, a madarak nem hülyék, semmitől nem félnek 2-3 napon túl. Kitapasztalják, hogy nem élő madár, egyre közelebb mennek. A mozgó dolgok is csak annyira érdeklik őket, hogy mozgás közben ne érjenek hozzájuk. Sajnos, nekem is módom volt madárszakértővé képezni magam...

Gyakorlatilag nincs más megoldás, csak a tetőcsere, nem kopogósra. (Ami nyilvánvalóan nem fog megtörténni.)

2022. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cubina ***** válasza:
40%

Én is megőrülnék ettől, szerintem azonnal beolajoznám azonnal azt az előtetőt valamilyen hosszú nyelű segédeszközzel, akár telibe olajoznék egy partvist vagy feláldoznék bármilyen eszközt a célra. Ha nem érném el tőlem, a felső szomszédhoz kéredzkednék fel, én onnan önteném oda az olajat.

Az étolajos felületen nem fognak turbékolni meg kopácsolni, lecsúsznak, mint a sz@r. :)

Ismerősnek is mondtam hogy olajozza be a párkányát, mert neki is ott kopácsolnak egész nap. De nem akarta, hogy olajos legyen a párkánya. Hát akkor viselheti el őket élete végéig.

2022. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet! Negyediken vagyunk így halljuk az előtetőn és a tetőn való kopácsolast egyszerre. Sajnos nem 1-2-3 galamb eli itt az életet hanem úgy 20-30. Van fel halo rakva hogy az erkélyre ne szálljanak be de kiszakitottak. Az olajozast nem tudom hogy kivitelezzuk de mindenkepp megpróbáljuk
2022. márc. 31. 00:20
 7/7 Cubina ***** válasza:

Nincs mit! Borzasztó lehet, én a látványuktól is rosszul vagyok. Csak az olajra tudok gondolni, mert azon semmi se tud megállni. A hó is lecsúszna róla, ha lenne. :)

Én a kilencediken lakom, és a kinti légkondin keresztül szoktak látogatni gerlék, cinkék, harkályok, mindig rakok ki nekik magot. Viszont itt állnak lesben a szemtelen galambok és elzavarják a gerléket és a többit, állandóan figyelnem kell hogy ne ők zabáljanak. Ráadásul rács van szerelve kintre, így nem egyszerű a dolog. Lespricceltem már őket vízzel, bottal hesegettem, ordítottam. Az ordítás bevált. :)

Már bevetettem volna az olajat, de akkor a gerlék is lecsúsznának, nekik meg nem akarok ártani. :)

2022. márc. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!