Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Takácsatka károsítja 2-3...

Takácsatka károsítja 2-3 növényem, és már a másik szoba ablakában is fellelhetők a növényeken, régóta küzdök velük, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 1 vagy talán 2 éve is szenvedek a kiírtásukkal, de egyszerűen mindig visszatelepednek, már megőrít, hogy a gyönyörű buzogányvirágomat is hogy leamortizálták....már azon gondolokom, hogy kb tőbe visszavágom, nem tudom az megoldas lenne-e, aztán majd szép újranövekszik. Mellette a krotonom is mire elkezd fakadni, egyre több levelet hozni, azt is megtámadják.


Sajnos valahogyan már a másik szoba ablakában levő vitorlaviragra és fikuszra is átkerültek...Így modt már végelathatatlannak tűnik a küzdelmem, higy valaha is eltűnnek.


Már próbáltam 2 féle vegyszert is (nevére sajnos nem emlékszem), a megadott nap után újra és újra lefújtuk több alkalommal is, kezdetben el is tűntek, néha vizzel is spriccoltam őket vagy újabban már szódabikarbónás vízzel, de egyszerűen mindig ott vannak és újra és újra elszaporodnak.



Mit tudnék még tenni? Nem akarom, hogy mindent tökretegyenek....olyan szomorú vagyok..



2022. márc. 5. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

A gond az, hogy száraz a levegö a lakásodban, azért tudnak ilyen jól szaporodni.

Elsösegélyként a felrtözött növényeket zuhanyoztasd le (nem hideg és nem forró vízzel, kb 20 fokos az optimális), utána pedig tedd fólia zacskóba, amit teöjesen lezársz, és hagyd ott egy, max. két napig, utána megint zuhany következik. Ezzel az akut fertözést megszünteted.

Viszont amíg nem tudod a páratartalmat megfelelö szintre emelni, addig mindig vissza fog térni a fertözés.

2022. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel a fóliazacskós dologgal a növények hamarabb pusztulnak el, mint az atkák.

A permetezés valószínűleg nem megfelelő szerrel történt. Talán rovarirtóval? Az nem jó, mivel az atkák, ugye, nem rovarok. Némely rovarirtónak van ugyan atkairtó mellékhatása, de erre nem lehet alapozni. Nálam is volt már néhányszor atka szobanövényen, eddig mindig elég volt 1 atkaölős permetezés.

Igazából a mélyhatású atkaölők lennének jók, de a Vertimec (ami van 5 ml-es kiszerelésben), az II. kategóriás. Ha odaadják a boltban, akkor ezt használd. Ha nem, akkor bármilyen atkaölőt, amit odaadnak. Csak ne Flumite-ot, mert bár az is tökéletes lenne, viszont az tele van erős lila festékkel...

Nekem kontakt szerből Nissorun szokott még lenni, az is jó, és mivel por, tetszőlegesen lehet adagolni. Persze, századgrammos ékszermérleg nélkül az se egyszerű... Akkor kiöntöd az egészet egy lapra, és egy késsel (vagy a fíling kedvéért borotvapengével) felezgeted az adagot, mint a kokaint, ameddig el nem jutsz a kívánt mennyiségig.

Na, ezt bekevered egy virágspriccelőbe, jobb híján teszel hozzá pár csepp mosogatót a felületi feszültség csökkentésére, aztán a fürdőkádban permetezel. Kontakt szerrel nagyon alaposan kell, hogy minden zugba bejusson, ez az egyetlen hátránya.

Egyik szer se gázosodó, tehát szobában sincs eü-kockázat, de a permetezésnél azért ne szippants a felhőbe.

2022. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamilyen kifejezetten atka, tetű elleni szerrel fújtam le, eleinte jobb is volt, de visszajöttek. Azt nem értem egyebként hogy egyáltalán honnan kerülnek elő ezek az állatok? Mármint előtte évekig nem volt ezzel probléma aztán egyszercsak ott termnek mert éppen olyan kedvező a környezet számukra. Mindenesetre köszi a tanácsokat, próbalkozni fogok.
2022. márc. 5. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es: meglepö módon a növényeim az elmúlt huszonpár évben nem tudták, hogy elöbb kell elpusztulniuk bezacskózva EGY NAPRA, mint a takácsatkáknak. Nem hetekröl van szó! Ha valamihez nem értesz, akkor inkább ne írj semmit.
2022. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem fogalmam sincs, milyen kártevők voltak a szobanövényeimen, de a gazdaboltban rovarölő táprudat ajánlottak. És levitte őket...

[link]

2022. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!