Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Pókok ellen valami praktika ?

Pókok ellen valami praktika ?

Figyelt kérdés
Tavaly vásároltam meg életem első kertes házát, előtte panelba éltem, és hát elég érdekes pókokkal találkozok itt, most hogy rossz idő volt nem is, na de tavaly amekkorák voltak gyerekek… nincs ellenük valami praktika ? Vagy kütyü ? Ami tenyleg el is riassza őket ??
2022. márc. 16. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

A pókok nem kedvelik a levendula-citrom-ecet illatát. Ezekből az anyagokból lehet csinálni egy oldat ot amit aztán spray-ként használsz.

Az ablak, ajtó résekbe fújsz oda ahol be tudnak menni a lakásba.

2022. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Emberre nem támadnak.
2022. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Elárulom, hogy a házi kutyulmányok semmit nem érnek. Fújhatsz levendulát, ecetet, diófa nedvet stb.

Normális szúnyogháló mindenhova, és nem jön be semmi.

2022. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Megelőzés! Laktam földszintes, ráadásul félszuterén jellegű lakásban, az egyik ablak alja a talajszinten volt és bozótosra nyílt. Nekem arachnofóbiám van, ezért beköltözés előtt mindenhová raktam fel szúnyoghálót (erősebb, stabil fajtát), plusz körbefújtam mindent Raid mászórovar-irtóval. Kb. két évig laktam ott, ez alatt néhány kaszáspókon kívül más fajtával nem találkoztam, és ők is inkább a plafonon vegetáltak. Enniük nem nagyon volt mit, mert a szúgyogháló a táplálékukat sem engedte be, így nem tudtak elszaporodni.
2022. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk van mindenhol szúnyogháló, semmit nem ér a pókok ellen.


Mi télen elviseljük őket, nyáron kirakjuk a kertbe ha találkozunk velük, ennyi.

2022. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szúnyogháló csak akkor jó, ha tökéletesen illeszkedik. Ha nem illeszkedik, akkor mellette bemászik a pók meg a poloska.
2022. márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Ilyen üvegszálas szúnyoghálót vettem, méterre lehet kapni:

[link]

Sajnos a tépőzár nem igazán fogta meg, de nekem régi fakeretes ablakaim voltak, abba szögeltem be kb. 5 cm-enként, az anyagot jól kifeszítve (ez nem szakad, nem nyúlik szanaszét). Nekem bevált, tényleg alig volt pókom.:)

2022. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!