Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nyerésre állnak a hangyák,...

Nyerésre állnak a hangyák, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk miután szépen felújítottuk a harmadik emeleti lakást. eleinte nem vettük komolyan, most viszont elárasztottak a hangyák és eddig semmi se használt. Raid-es csapda, amit elvileg bevisznek a bolyba, szódabikarbona, rovarirtó spray stb... Teljesen befészkelték magukat repedésekbe és ami igazán gáz a laminált padló alá. A szegélyléc ragasztva van, nem szívesen szedném fel, pláne nem szívesen szedném fe la padlót.. 80nm..

Mit tegyek? jelenleg mást nem tudok mint porszívózóm fel őket.., de miután pár napig nem voltunk itthon helyenként százasával jönnek elő..


2022. jún. 5. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Két lehetőség van. Az egyik hogy teljesen a lakásban élnek a másik hogy kivülről jutnak be a lakásba. Ha teljesen a lakásba élnak akkor jóeséllyel fáraó hangyák. Ellenük különleges irtoszer kell ami leállitja a szaporodásuk és kihalnak. Ha kivülröl jutnak be akkor a bejutási pont megszütetésével megoldodik a probléma. Tudnál föl rakni rolúk értelmezhető képeket? Kiváncsi lennék melyik faj.
2022. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
SAjnos már bent is fészkelnek több helyen is.. a teraszról költöztek be, és onnan teljesen nem megszüntethető a forrás, legalábbis egyelőre. most a benti fészkek kiírtása a cél..
2022. jún. 5. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Egy nagyon idős takarítónéni mondta egyszer, hogy a por hypo nagyon jó rá.

És igaza lett.

Régimódi háztartási boltokban kis tasakban lehet kapni apró pénzért.

Ahol kijöttek a lakásban a padlót körbe szórtam, másnap felporszívóztam és megszűnt.

Évek óta esős időszakban szoktak előkerülni.

Egy nap alatt megoldódik így

2022. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nálam is voltak, vettem először valami mérget, meg a szódabikarbónát is próbáltam, de nem igazán működött, mert sok hangya kikerülte.


Aztán vettem ilyen sprayt, jól befújtam kívül-belül és eltűntek:


[link]


Nagyon sok van benne, szóval ha egyszer visszatérnek, akkorra is marad belőle.

2022. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Szódabikarbónát keverd össze porcukorral, és azt szórd a területükre.Nekem ez bevált módszer ellenük.Szerintem egy próbát megér..olcsóbb mint más megoldás.
2022. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket!
2022. jún. 5. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a por állagú cucc vált be, előtte évekig küzdöttünk. Nem kicsi csapdás verzióban, hanem nagy doboz, és kiszórni végig a fal mentén ahol jönnek be.
2022. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Raid-es csapda, amit elvileg bevisznek a bolyba"

Nem vitték be? Én is jártam így többször is 20 év alatt, 2 háznál, de megoldottam.

Amerre járkáltak, alufóliára raktam vagy sült húst, vagy párizsit, vagy szétnyomott tepertőt, szóval valami olyasmit, amit szeretnek, és elég nagy felületen lehet szétnyomni. Másnapra ellepték a hangyák, akkor ráöntöttem a granulátumot, és így, hogy átvette a kajaszagot, már behordták. Utána évekig nem láttam egyet se a lakásban. Nálam nem fáraóhangyák voltak egyik esetben se, de azonosítsd be őket, létezik ugyanilyen csali őellenük is.

Minden más dologgal csak azt a pár hangyát ölöd meg, amivel épp találkozol. A csalival az egész bolyt likvidálod, királynőstől.

2022. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálam se fáraóhangyák vannak, sima fekete genyók. én most három napig folyamatosan porszívóztam őket, így eléggé megritkultak. Vettem hangyaölő spray-t, majd kipróbálom nemsokára.
2022. jún. 7. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!