Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » 60 éves családi házam (Kádár-...

60 éves családi házam (Kádár- kocka)...padlásán kb. 15 darázsfészek van. Elirtsam őket, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Most nyugszanak, mert borult az idő (esett is jó sok)...A tetőzet olyan, hogy bármikor hozzá kellhet nyúlni. Számomra az lenne a megnyugtató, ha nem korlátoznának a darazsak bármiféle padláson végzendő feladatban.

Ezek a fészkek kb. 1 hónapja még nem voltak...most látom csak (csodálkozva...)


2022. júl. 30. 12:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
'Tele' van mindegyik fészek darázzsal....nem csak üresen - vagy lézengőkkel.
2022. júl. 30. 12:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Szakemberre bízd, veszélyes.
2022. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Írtasd ki,ezek csak nagyobbak lesznek.
2022. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, őszre hatalmasak lesznek a fészkek, rengeteg darázzsal, ha hagyod őket.

Holnap reggel fogsz egy Chemotoxot, és lefújod őket. Nem kell tőlük félni, ha ésszel csinálod. Én már több száz fészket fújtam le, és még soha egyetlen csípés se ért.

Annyi, hogy reggel csináld, mikor még nem olyan mozgékonyak, és otthon is vannak. Van 2-3 másodperced 1-1 fészket fújni, utána futás legalább 3 méterrel odébb, hogy nehogy a nyakadba potyogjanak. Ha a fészektől távolabb állsz, és nem moccansz, akkor garantáltan nem fognak rád támadni. (Biztos ami biztos, ne egy szál gatyában legyél, hanem hosszú nadrág, hosszú ujjú felső, sapka.) De amelyik darázs le lett fújva, az mással lesz elfoglalva, nem a nézelődéssel, hogy ki járkál a padláson, szóval csak véletlenségből tudnak rád esni, ha közel állsz. A padlásfeljárótól legtávolabbival kezdd. Amelyik fészket lefújtad, 10 perc múlva valami bottal vagy seprőnyéllel lökd le, és lépj rá.

2022. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!! (4 -es válaszoló) - Így fogok 'eljárni'

Köszi!!

2022. júl. 30. 15:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy támadás alkalmával több fészket is lefújjak, vagy csak egyet?
2022. júl. 30. 15:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Bármennyit lehet, csak arra figyelj, hogy következő fészek lefújása alkalmával ne állj az előzőnek a "hatósugarába", ahonnan rád tudnak potyogni.

3 perc alatt mind kihullik a fészekből, amit lefújtál, szóval 10 perc múlva már nem kell félned, mehetsz vissza, ha maradt még fészek az előző közelében.

Minél lentebb van egy fészek, meg minél kisebb, annál jobb hatásfokkal tudod lefújni az összes darazsat. Egy alacsonyan lévő kis fészektől elég 1 m-re elmenni általában, és ott már lehet nyomni a következőt, ami csak pár másodperc, és úgy menni még tovább. Ha sok fészek van, akkor érdemes eltervezni, hogy milyen sorrendben csinálod, nehogy kapkodás legyen belőle, és túl közel menj egy olyan fészekhez, amit még majd utána akarsz "kezelni".

Fújni legalább 80-100 centiről kell, mert a fészek megközelítése a veszélyes az egészben. A fészek mögé fújj jobban, mert ott is sokan vannak, és azokat nehezebb direktben eltalálni, mint amik a fészek előtt vannak.

2022. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azzal egészíteném ki a fentieket, hogy ne sajnáld a pénzt minőségi, erős darázsirtó szerre. Javaslom a Protect márkát.
2022. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, az "igazi" darázsirtóknak megvan az az előnyük, hogy távolról lehet őket fújni, nem csak 1 m-ről.

Én azért használok sima Chemotoxot, mert a cégnél ezt adnak, szintén darázsirtásra, és ott azért a tizedét se használom el, marad itthonra... De mivel jól ismerem a darazsak viselkedését, ezért üzembiztosan tudom ezt is használni. Ma pl. a melléképület falának résébe fújdogáltam 20 centiről, utána 1 m-ről vártam, hogy mikor újabbak jelennek meg a bejáratnál, akkor odanyúlva megint adtam egy spriccentést. Voltak vagy 50-en.

Két éve azzal szórakoztam, hogy két ujjal fogdostam a darazsakat, amik a szőlőt ették. Így a fészektől távol abszolút nem támadnak, bár voltak néha több százan egyszerre körülöttem, de csak a szőlő érdekelte őket. A taktika az, hogy hirtelen, két ujjal lekapom a fürtről, ugyanazzal a mozdulattal ledobom a földre, közben összenyomom egy kicsit, hogy megszédüljön (ne kezdjen repülni földet érés előtt), és amint földet ér, rátaposok. Két hónap alatt kb. 1000 db-ot fogtam így, és csak 2 volt gyorsabb, mint én...

2022. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előttem jól írják, annyi, hogy hajnalban, értsd igen korán, csináld, akkor olyan kábák, hogy fel sem ocsúdnak és már az egész fészket befújtad. Ne sajnáld rá, fújd be jó vastagon 30-40 cm-ről inkább, hogy töményebben kapják. Ne a fejed felett legyen a fészek és kész.
2022. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!