Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet valahol darázsfészek?

Lehet valahol darázsfészek?

Figyelt kérdés

Egy furcsa jelenségre lettünk figyelmesek. Pár naponta előkerül az ebédlőben 1-2, néha 3 darázs. Nem egyszerre, van, hogy több óra is eltelik közöttük.


Abból veszem észre, hogy a macska hangoskodik, kijövök és lecsapom. Általában lomhán repked, az ablak üveget csapdossa, repülne kifele.


A lámpa fölött találtam egy jó nagy rést ahol régen elvezették az elektromos kábelt, azt jól becsemperagasztóztam. Nem tudom, hogy onnan jön e, nem tudjuk biztosra honnan jönnek.

Szerintetek lehet ott valami fészek, vagy ezek inkább ott vészelték át a telet és egyenként távoznának?


Ha van is fészek, a berajzási pont nem a házban van, kint viszont nem látni sehol nagy mozgást.

Így nem értem mi lehet.


Kirágni nem fogják magukat igaz? Csemperagasztót nem valószínű, illetve a téglát, betont meg vakolatot se gondolom. Tehát ez nem vályog ház.


Most néha olyna mintha hallanék fentről zümmögést, de lehet csak képzelődöm mert már a tököm kivan az egésszel, hogy nem tudok biztosat.



2018. máj. 3. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Üzletek vegyszeres polcain lehet kapni sprayt, ami 2-3 méterre is elviszi a permetet. A nevét most nm tudom, de "Darázsirtó" vn ráírva. Késő este, éjjel (ekkor már alszanak) ezt permetezd be oda, ahonnan látod őket kijönni. Nyomban tömd be ezt a lyukat (pl. szivaccsal). Úgy tudom, emberre nem káros, de pl. halakra (akvárium) igen. Olvasd el az útmutatót. Előnyösebb hideg éjszaka (este) csinálni, mert akkor nem annyira aktívak.
2018. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaja, leugótbb vettem is, hatalmas narancs flakonos. Eléggé hatásos.

Nah itt az a para, hogy egy kicsi luk van (pár centi), egy ilyen nagy nyomású cuccal befúlyok, a többsége az én képemen landol :D


Egyébként insecticide 2000-t befújtam amennyire tudtam (valszeg nem eléggé.) Persze nem olyan hatásos mint a darázs írtó, kicsit lassabban, de ugyanúgy kinyírja őket.


Inkább egy endoszkóp kellene amivel meg tudom nézni, hogy mi van bent.

2018. máj. 3. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik sem egyezik azzal, amire én gondoltam és használtam, de az enyém már nincs meg és nincs is rá szükségem. Én kb. 400 ml-es flakonra gondoltam, aminek a borításán egy 1,5-2 cm-es darázs van és dominál a sárgás-barna szín az etikettjén. Egyébként próbálkozhatsz kénszalagot meggyújtani és kifüstölni őket, de ez eléggé veszélyes, mert nem tudod, hogy hol juthat még ki a kénfüst olyan helyre, ahol emberek tartózkodnak!!! Ha van fölöttetek lakás, akkor nézd meg az ott lakók ablakának párkánya alatti pléhet (alulról). Az is lehet, hogy ott másznak a falba és nálad jönnek ki, habár ez valószínűtlen. Meleg napon tartózkodjon valaki az ablaknál (erkélyen) és figyelje, hol érnek falat a darazsak. Oda kell befecskendezni a srayt.
2018. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Családi házról van szó, tetőtér beépítéssel, de itt jelenleg az alsó szint mennyezete, azaz a födém a kérdés.

Teljesen lehetetlen helyről van szó.


Azért gondoltam, hogy tél óta bent vannak, mert több helyen is találtam belőlük tél vége környékén vagy tél közben.


Tél közben pl a nappaliban szálldogáltak, valszeg a kéményből jöttek elő (nincs használatban). Befalaztam a rajta lévő szellőző lukat és azóta nem jöttek elő. Meg mertem tenni, mert a kéményből nem tudják kirágni magukat, max felszállnak ahol nyílás van.


Kint a kertben a kert kapu zár betétjében is találtam belőlük alvókat akik még éltek is, igaz a wd40-et annyira nem szerették.


Ahol most csemperagasztüztam be, ott is igazából kicsi esély van arra, hogy valahol kirágják magukat, mert csak beton, tégla és vakolat van. A vakolat is max akkor ha valahol megmaradt valami rés, luk és azt bevakolták habarcs helyett.


Kint a ház körül pedig nem láttam sehol komolyabban rajzást. Ezért fura.

2018. máj. 4. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:
A darazsak kis kolóniákban élnek, nem úgy, mint a méhek, ezért lehet, hogy keveset látsz belőlük és ritkán.Egy-egy lépük csak 10 cm2 körüli nagyságú, de mellette lehet több kis lép.Mindenképpen próbáld ki a darázsirtó sprayt, mert az biztosan és szinte azonnal hat, főleg, ha jól belélegezte. Tapasztalat.Befújás után tömd el a nyílást, nehogy azon át kimeneküljenek.
2018. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!