Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Megtámadták a darazsak a...

Frédi63 kérdése:

Megtámadták a darazsak a körtét. Az ép és éretlen darabokat is megkezdik. Mivel lehet védekezni ellenük?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Befőttes üvegbe jó sok cukorral víz?
2022. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit láttam és bevált az illetőnek:

Derékban kettévágott egy 1,5literes PET-palackot. Az alsó részbe kb. 2 dl sört öntött (szerintem nagyon csábító a darazsak számára a cukros víz is). A felső részt szájával lefelé belógatta az alsó palackba. Az érintkezés helyén a két palackot ragasztószalaggal körbe is lehet ragasztani, de fölöslegesnek találom, hiszen a két palack érintkezési felületénél nincs hézag, amin keresztül kibújhatnának a darazsak.

Olyan elven működik, hogy az erjedő sör (cukros víz) illata odavonzza a darazsakat, bemásznak a palack nyílásán át a folyadékig, de kijutni aligha tudnak, hiszen belefulladnak a vízbe, nedves szárnnyal nem tudnak repülni és kicsi a valószínűsége annak, hogy rátalálnak a palack nyílására. Ha sok az elpusztult darázs, cserélni kell a folyadékot. Biztosan működik és hatékonyan.

2022. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Biztosan működik és hatékonyan."

Mindenki ezt a módszert javasolja, de nekem még sosem vált be. Általában úgy szokott kinézni ez hogy beledöglik ebbe a cuccba 200 légy meg 3 darázs. A többi darázs meg vígan elvan...

Én ilyen lyukacsos "raschel" zsákokból meg régi, ajtóról leszedett szúnyoghálókból csináltam kis zsákocskákat, összehúzható szájjal, és ilyenekbe csomagoltam a tőkén a szőlőfürtöket. Szerintem körtével is meg lehet csinálni. Persze nem tudom, mekkora a körtefád, létráról nagyon magasan azért macerásabb, mint a szőlőnél.

2022. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3,

ha cukros oldatot tettél bele, akkor ajánlom a sört. Rokonom kertjében éveken át ezt láttam és a végén már feketéllett a sör a belepusztult darazsaktól.

Kérdező, igyekezz kikutatni a darazsak fészkét és este, amikor már a darazsak döntő többsége (vagy mind) beszállt a fészekbe, akkor darázsirtó spray-t fecskendezz a fészkükbe. Ilyenkor, este, már nemigen támadnak, de semmi esetre se fuss el a fészektől, hanem lassan hátrálj és főleg ne hadonássz a darazsak felé, mert azt támadásnak veszik és aszerint reagálnak. Ugyancsak biztos a hatása spray-jel. Magam is kipróbáltam több helyen és alkalommal.

2022. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

3: Egyetlen (futó) szőlőtőkén 370 fürt szőlő termett idén. Kedves 3-as, őszintén csodálom a türelmedet. De körtével ki fogom próbálni, mert még kicsi, tavaly ültettem ki.

Amúgy engem nem is a darazsak bosszantanak, hanem a hangyák. Tavaly az összes meggyet megzabálták, de legalábbis tönkretették, és a szőlőt is leginkább ők károsítják.

2022. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 3-as írt, mindenben igazat adok neki.

Nálam se sör, se cukros oldat, se a kettő keveréke, se semmi létező, neten olvasható dolog nem érdekli őket. Néha pár belefullad, de a sok száz nem megy bele. Olyat is saját szememmel láttam nem egyszer, hogy a leírt palackos dologból kijött a darázs.

Úgyhogy sokféle sokkal bonyolultabb csapdát is csináltam, de azok se értek ló.szt se.

Mikor a levegő tele van az érő gyümölcs szagával, már semmi más nem érdekli a darazsakat.

Régebben nekem is voltak régi függönyből készült hálók a szőlőfürtökre, vagy 40 db, azokat pakolgattam az érés sorrendjében más fajtákra, de most már inkább összeporszívózom az állatkákat. Az se tuti megoldás, mert mindig jönnek újak, de valamit mégis ér. Most már sok csemegeszőlőm van, nem győzném mindet csomagolgatni.

2022. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nitro1 válasza:
Most már valszeg késő, de jövőre is jó lehet: fontos a mix összetétele a darázscsapdában. Az ecetet sem szabad kihagyni, de abból nem kell bele sok. Nem árt felé valami kis tetőcskét rakni, akár egy másik PET palack darabjából, hogy ha esne az eső, ne hígítsa fel a löttyöt. Amikor elkezdett érni a szőlő, minden második nap üríteni kellett, úgy tele lett kecske és lódarázzsal. Hogy ne kelljen olyan gyakran újratölteni, én leszűrtem a folyadékot és visszatöltöttem a csapdába. Nyilván az összes darazsat nem tüntette el, de jócskán csökkentette a számukat.
2022. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!