Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Az utóbbi időben nagyon...

Az utóbbi időben nagyon penészedik a ház több része, volt kezelve szavoval, heraval, domestosszal, de már egyik se tünteti el teljesen a foltokat, létezik olyan szer, ami lehozná?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 17:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az okot szüntesd meg. Pl. légszárítóval.
2023. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
A pára okozza ami odabent termelődik. Többszöri rövid szellőztetés .
2023. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Kereszthuzat. Napi többször 5-10 perc. Amíg magas a páratartalom, az letud csapódniés le is fog.
2023. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szoktam gyakran szellőztetni, 1-1 szebb napon órákig is nyitva az ablak, hasztalan. A kereszthuzat nem igen lehetséges, csukni kell az ajtókat, le van véve a fűtés +van, ahol kikapcsolva, nehogy túllépjük a támogatott keretet. Tudom, agyrém, de van, akivel képtelenség megértetni, hogy ez így nagyon nem jó. Jelen esetben csak a tüneti kezelése marad, már nézni sem birom a foltokat, gusztustalan lassan az egész ház, de leginkább a szobám szeretném rendbe szedni.
2023. febr. 7. 19:24
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégiscsak a páramentesítő marad 40-50 ezer környékén már kapsz normálisat, ami alkalmas erre a célra és megfelelő tartálya van, amit 1-2 naponta kiborítasz, vagy rákötheted a csatornára. De tablettásat ne vegyél, az csak annyit ér, mint a szenteltvíz.
2023. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Tablettást próbáltam, annak tényleg semmi hatása, csak gyorsan elolvad a korong. A géppel meg az a gond, hogy áramigényes, ami szintén drága x fogyasztás felett, pazarolni nem lehet.

Most a cél a le nem jövő foltok eltávolítása lenne, inkább lepucolnám hetente a falat, csak kellene valami szer, ami le is hozná.

2023. febr. 7. 19:52
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha bele ette magát, azt csak vakarhatod már.
2023. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De hiába szeded le, még ha le is tudod nagy nehezen, újra meg fog jelenni nagyon hamar, ha nem csökkented a páratartalmat. Ha neked pazarlás egy ilyen gép fogyasztása, akkor számold azt, hogy mennyibe fog kerülni a teljes újravakolás, festés, stb. és mennyibe kerül majd a gyógykezeklésetek a penész miatt később. Hidd el, jóval többe, mint amennyibe egy ilyen gép üzemeltetése kerül.

De amúgy meg mitől van ennyi pára? Lehet, hogy az életviteletekkel van valami gond? Például túl sokat mostok és bent teregettek, vagy úgy főztök, esetleg hasonló. Ezeken is kellene változtatni.

De itt mi hiába sorolunk lehetőségeket, ha te elutasítod mind, akkor nem fogunk tudni segíteni, majd megbetegszetek aztán akkor már késő lesz.

2023. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem rajtam múlik a dolog. A pára nagy valószínűséggel a kevés/nem fűtés miatt keletkezik, hozzá jön a rossz tető, nincs szigetelve, az ablakok is régiek, némelyikből a gáz is elszállt, hőhíd, stb.

A szobám penészfoltmentesítését szeretném megoldani, mert érzem, hogy nem jó ez így már, de senkit nem érdekel.

2023. febr. 8. 09:05
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már a fenti szerek nem segítenek és a megoldási javaslatok sem tetszenek, akkor nincs megoldás.

Esetleg egy ózon generátoros fertőtlenítés. De az is csak a meglévő penészt nyírja ki, ha a probléma forrás nem szűnik meg, akkor egy két hét és megint penészes lesz.

2023. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!