Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kullancsokat miért nem irtják...

Kullancsokat miért nem irtják vagy találnak már ki valamit ellenük?

Figyelt kérdés
Lyme kór ellen az oltás sem véd ugye. Most baromira el vannak szaporodva. Idén már kettő volt bennem úgy hogy magas fűben nem is voltam. Csak saját udvaron de itt se hatalmas a fű. Már nem látok más megoldást mint mindig fújni magunkat ha kilépünk a házból. De azt se tudom mennyire véd biztosan. Kisfiamban is volt már. Nagyon féltem őt. Nem hiszem el hogy nem lehet valamit tenni
2023. máj. 19. 19:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Minden este átnézem. Jó ez a hosszú nadrág póló meg minden. Nade egész nyáron menjünk mindenhová így? Van egy youtube-er akinek vannak a kullancsokról, lymeról videói. Ott azt mondja nincs biztonságos idő, akár egyből fertőzhet. Máshol meg azt írják 4-6 óra
2023. máj. 19. 21:27
 12/19 anonim ***** válasza:
24%

a kullancs a madarak által terjed..azok tolla alól hullik ki, aztán a földön vár..vagy rád esik, vagy a kutyádra, gyerekre...


Még szerencse, hogy minden nap fürdök, így találtam a zacskómon egy lakmározó kullancsot...hogy került oda nem tudom, a kertben szöszmötöltem egész nap..


Gyakorlott kullancskiszedő vagyok a kutyáim miatt, így az enyém is megoldottam.

2023. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez nagyon jó #12! :D Kíváncsi vagyok, onnan mit akart kiszívni. Feldobtad az estém.
2023. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Van egy barátom, aki lyme kóros lett, azért elég egyértelmű. Elmész az orvoshoz, hogy tüneteid vannak és/vagy pirosodik a kullancs helye... a doki nem hülye, azonnal erre fog gyanakodni. Hosszabb antibiotikum kúrával teljesen rendbe jött, szóval ettől én azért nem rettegek.

Nálunk rengeteg a madár és a fű sem mindig 2 centis, szeretjük, ha kicsit nagyobb, de én idén még egyet sem láttam. Tavaly talán 1-et. Nem lehet állandóan fújkálni egy gyereket és rettegni sem lehet állandóan. Be kell oltatni, ami ellen be lehet, ha volt benne kullancs, akkor pedig figyelni a helyét. Az esetek többségében semmi nem lesz belőle.

2023. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet kirtani a fél élővilágot mert zavar a rövidnadrág. Költöz városba. Amúgy a szunyogok miatt lényegesen jobban aggodhatsz. pl Leishmaniózis
2023. máj. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanazért nem irtják ki a kullancsot, amiért pl. a tigrist. Most jelenleg az az elképzelés a világban, hogy minden állatra szükség van, a biodiverzitás miatt. A tigrisek is évente vagy 50 embert esznek meg Indiában. Oké, hogy jut is, marad is, mert vannak majdnem másfél milliárdan, meg egyébként is cigányok, de azért ők nem akkora állatvédők, mikor soha nem tudhatják, hazajönnek-e még a mezei munkából. Náluk nem az veszély, hogy a gyerekbe kullancs megy, hanem hogy megvacsorázza a tigris.

Bennem még soha életemben nem volt kullancs. Pedig rengeteget vagyok szabadban, a munkám is részben a "vadonban" történik, füves, fás részeken.

Ezzel szemben, a kutyából nem győzöm kiszedni egész nyáron. A 200 m2-es udvaron volt már, hogy tíznél többet kellett belőle egyszerre kiszedni. Amúgy egy semmirekellő állat, semmi más haszna nincs, de a kullancsokat ügyesen összeszedi.

2023. máj. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ultrahangos kullancsriasztó milyen? Hatásos? Van belőle tölthető kisgyerek számára?
2023. máj. 20. 07:37
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

Bele fogsz betegedni az aggódásba, sokkal többet ártasz vele, mintha megcsípi egy kullancs.


1. a kullancsok nagyobb többsége nem fertőz

2. a Lyme kór nem halálos betegség, 3 ismerősöm is együtt él ezzel, kezelés mellett semmi bajuk

2023. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
69%
Minden bogárból, rovarból sajnos rengeteg van. Nincs tartós - 20 fokos tél ami megtizedelné őket. Nekem ami feltűnt az a rengeteg köpőlégy.
2023. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!