Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bevált technika pajzstetvek...

Bevált technika pajzstetvek ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos a törpe rózsám szárán időről időre jelennek meg pajzstetvek. Korábban próbálkoztam növényi kártevők elleni fújós vegyszerrel, de semmit nem használt.

Végül kézzel szedtem le a száráról azokat, amiket láttam és azóta viszonylag jól elvan a rózsa de időről időre jelennek meg rajta kisebb-nagyobb pajzstetvek azóta is. Ezt ahol észre veszem rendszeresen leszedem.

Erre van valakinek valamilyen olyan bevált módszere, amivel hosszabb távon pajzstetű mentesen tudta tartani a növényét? Esetleg valamilyen természetes dolgokból összekotyvasztható folyadék? Pl. olvastam valahol olyat, hogy a kávé távol tartja a csigákat ha a növény leveleire permetezzük. Ilyesmi praktikákra gondolok. De ha valakinek van olyan bevált kisebb mennyiségben kapható vegyszere, amely szobanövényre permetezhető, azt is szívesen veszem.



2023. jún. 10. 16:12
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Kis zacskós rovarölők vannak pl Karate ez kontakt nem felszívódó. Ez olcsóbb neked megfelelne. Egy zacsi kb 10 literre elég. Valamennyit keversz belőle és befújod. Meg utána olvashatsz a neten van valami csalànlé szappan tej keverék is.
2023. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olajos spray hatásos, mert a pajzsukat tönkreteszi. Irány a Gazdabolt.
2023. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szobanövényre?? A törperózsa nem szobanövény. Szabadban kell tartani. Vagy kiültetve, vagy legalább erkélyen.

A Spilan leviszi a pajzstetűt, egyszeri használat elég. Egy 4 grammos zacskó 10 l vízhez kell, ennek fényében megtippeled, hogy mennyi kell egy negyed virágspriccelőnyi vízhez, cseppentesz bele mosogatót a felületi feszültség csökkentéséhez, és permetezel több irányból, lemosó jelleggel. Szabadban, természetesen. A felesleg majd lecsepeg.

Kontakt szer nem jó, mert mindig lesz olyan, ami megússza, és újra felszaporodik az állomány. Azért kell felszívódó, hogy azok is kapjanak belőle, amik olyan rejtett helyen vannak. (A pajzsok természetesen nem fognak elpárologni, de a bennük lakó állatok elpusztulnak, és nem szívogatnak tovább.)

[link]

2023. jún. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tehát a végeleges megoldást felszívódó permetszer jelenti.

Szobában (ablakban tartom). Telet leszámítva erkélyen szokott lenni, de a pajzstetvek miatt most nem merem kivinni, mert ilyenkor rendszerint megrohanják a hangyák és az 1-2 pajzstetűből hatalmas telepeket növesztenek. :(

2023. jún. 12. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:

A hangyák növesztenek pajzstetűből hatalmas telepeket?

Nem kevered a pajzstetűt a levéltetűvel?

2023. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én csak azt figyeltem meg, hogy pajzstetvek vannak a rózsa szárán, ha kirakom az erkélyre, akkor elözönlik a hangyák és megszaporodik a tetű álomány. :/
2023. jún. 12. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:

A pajzstetű teste egy pajzzsal van védve (lapos, 1-2 mm nagyságú, teknősbékára hasonló alakú). Ha körmöddel megpiszkálod, akkor ez a pajzs (a tetűvel együtt) elválik a levéltől.

A levéltetű piszkosfehér vagy fekete színű rovar, ami tényleg telepekben él és szívja a növény nedveit, és a levél elsatnyul, tönkremegy. Én a bolhához hasonlítanám.

2023. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hangyák nem terjesztik a pajzstetűt meg a levéltetűt, csak védik a ragadozó rovaroktól. Nem a hangyák miatt szaporodnak el, hanem mert ezek szaporodnak bent is, kint is.

A rózsát nyugodtan tartsd szabadban télen is, akkora baj nem lehet ebből, mint a benti tartásból. A legfagytűrőbb rózsák közé tartoznak ezek, gyakran még karácsonykor is van rajtuk virág. Most ebben az enyhe télben még teleltek is át virágok. (Nekem van vagy 10 szín, kiültetve a kertbe, majdnem 20 éve.)

2023. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ohh köszönm, így már értem. Valóban ráillik a leírás: tavaj nyáron először katica lárvákat fedeztem fel rajta (google képkereső :'D) és utána jelentek meg a hangyák. Akkor igazából a legrosszabb ami történhet, hogy a hangyák megakadáloyzzák, hogy a katicák kinyírják a pajzstetveket (egyáltalán át tudják rágni a pajzsot? :/). Köszönöm, ki is viszem. :)
2023. jún. 13. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a pajzstetveknél csak a nőstényeknek van pajzsa. Lehet, hogy a katicák a hímeket ették. Vagy voltak levéltetvek is.
2023. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!