Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan oldjátok meg technikail...

Hogyan oldjátok meg technikailag az esővíz gyűjtést IBC tartályban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy milyen módon csatlakoztok az eresszel a tartályra?

Szerintem elsősorban kellene egy olyan fedél a felső nyílásra, amin van legalább egy 8cm átmérőjű luk, hogy a 10cm átmérőjű ereszcsatorna ne essen bele, és nagyjából el tudja nyelni a vizet. Aztán jó volna szűrni a vizet, hogy szemét meg ilyesmi ne kerüljön bele.


Ti hogy csináltátok? Esetleg tudtok képet is megosztani róla?



2023. jún. 6. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem bonyolítom túl, nincsenek nagy igényeim a vízzel szemben, főleg kerti cserepes növények öntözésére használom.

Kb. ilyen 45°-ban álló csatornán folyik a tartályba a víz a garázsról, a felső nyíláson át. A csatorna teteje nekiütközik a nyílás felső peremének, így nem tud belecsúszni. A nyílásra rátettem egy darab régi padlószőnyeget, erre meg valamit lesúlyozni, és kész. Ideiglenesen oldottam meg így vagy 12 éve, de mivel nincs vele gondom, nem is nyúlok hozzá.

Ha te függőlegesen akarod belevezetni a vizet, akkor a tetőre nagyobb lyukat kell vágnod, mint a cső, és beledugnod, hogy ne menjen mellé a víz. A csövet átfúrod, aztán a lyukon átdugsz egy 5-ös drótot, ami nem engedi beesni. Vagy valami hasonló megoldás, amilyen anyagod éppen van otthon.

Az általad írt megoldással legfeljebb úgy tudom elképzelni, hogy ellopsz a konyhából valami lábast, ami épp klappol a felső lyukba, és a füle megtartja. Akkor lehet kisebb a nyílás, és még egy szúnyoghálóval is ki lehet bélelni a lábast, a cső alatt, hogy a leveleket megfogja. De így idővel el fog dugulni.

2023. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

három helyen folyik a tetőröl a víz a tartályokba.(kulturált levezetőn) Nincs szűrve, és akkora a nyílás, hogy vödörrel ki lehet emelni a vizet. Amikor eláll az eső, akkor megnézem a tartályokat, mert szedtem már ki gyíkot, és veszettül kapálózó nyestgyereket is....

Mire kifejlődnének a szúnyoglárvák, el is fogy a víz a tartályokból.

2023. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2023. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm #3., nagyon jó videó! Alkalmazni fogom! Bár nem tudom, teherautó ponyvát honnan fogok szerezni, de megpróbálok utána járni! :)
2023. jún. 10. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!