Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Panellakásban miért vannak...

Panellakásban miért vannak zöldfátyolkák?

Figyelt kérdés

Pár napja egyre többet látok és most direkt úgy telefonoztam, hogy a vakut bekapcsolva hagytam. Kettő ide is repült elé, és láttam, hogy nagyon kicsik, nagyon vékony, hosszúkás alakúak és élénkzöldek. Utánanéztem és a zöldfátyolkára hasonlított legjobban, de mindenhol azt írta az internet, hogy ezek a bogarak a kertekben fordulnak elő és max télen mennek be a lakásokba.


Nekem se virágom se más növényem nincs itthon. (Max 1-2 művirág)


Ha zöldfátyolka akkor miért vannak nyár közepén a lakásban, ha meg nem az akkor mi lehet még?



2023. júl. 20. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is bejönnek. Mindenféle rovar bejön, némelyik mint egy ufó. :D

Nyitva van az ablak és ég a villany, növények nálunk sincsenek, mert ilyenkor mindegyik az erkélyen van. Szerintem ne gondold túl.

2023. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez megnyugtató. Azt hittem hogy esetleg van valami ami vonzza őket mint a hangyákat a morzsa. Ha csak beszökdösnek és nem kártevők vagy veszélyesek akkor nem aggódok.
2023. júl. 21. 01:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ragadozók, szóval jóbarátok. (És nem bogarak, azt is megnézheted a neten, hogy mik a bogarak.)

A rovarok ilyenek, mennek mindenfelé. Nagyon egyszerű a gondolkodásuk, a génjeikben meghatározott reakciókat adják az őket ért ingerekre, és emiatt gyakran csinálnak olyasmiket, amiknek az értelmetlen voltán az ember elcsodálkozik. Ilyen, hogy pl. bejönnek nyáron a lakásba, utána elpusztulnak, mert nem találják a kijáratot, és éhen halnak. (Ha nem üti őket agyon a lakó.)

2023. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Önjelölt igazságosztó válasza:
A fátyolka levéltetveket meg hasonszőrű kártevőket eszik, és az otthonodban sem zavar téged a pihenésben, szóval nem kártevő.
2023. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!